Město policajtů

Město policajtů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210767/bmid_mesto-policajtu-210767.jpg 4 184 184

Všem navzdory. Proti pravidlům. Protože někdy je to zkrátka nutné. Atlanta, 1974. Horší čas pro nástup k policii si Kate Murphyová vybrat nemohla: Amerika prodělává kocovinu z prohrané vietnamské války, Atlantou zmítají občanské nepokoje a policisté jsou ochromeni strachem ze sériového vraha, který už nemilosrdně popravil několik kolegů. Při nástupu do služby si nevyhnutelně klade každý strážník otázku: Co když to dneska budu já? Úspěch pátrání po Střelci, jak vrahovi začnou přezdívat, je pro všechny atlantské policisty otázkou cti. A vlastně i něčím víc. Je to zběsilá honba po pomstě za mrtvé kolegy. A když Střelec zastřelí všeobecně oblíbeného policistu, každý chce být tím, kdo toho bastarda dopadne. Ano, každý. I Maggie Lawsonová a její nová partačka Kate. Nežene je ani tolik touha po pomstě, jako spíše po uznání mužských kolegů. Zatím se jim dostává jen výsměchu, pohrdání a klacků pod nohama. Jak ale postupují v pátrání, nastřádaný vztek, frustrace i hrdost v nich dostoupí k bodu varu. Vědí, že vrah se chystá k dalšímu úderu, a rozhodnou se jít v pátrání vlastní cestou. Všem navzdory. I kdyby je to mělo stát... taky všechno.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Cop Town , 2014

Agatha84
26.09.2017 3 z 5

Příjemné počteníčko,ale autorčiny romány ze současnosti se mi líbí více.

soukroma
07.08.2017 4 z 5

Skrznaskrz jižanská Atlanta 1974: Překvapivě depresivní, děsivý příběh i prostředí, všude špína a předsudky, násilí a rasismus, segregace podle bohatství a chudoby, barvy pleti i původní národnosti, drogy a prostituce a pak samozřejmě "běžná" nenávist a závist, pocity méněcennosti a záště - a nejen ty poslední hříchy urodily hodně shnilého ovoce ve sboru, který asi tehdy ještě neměl motto "pomáhat a chránit". Při čtení, ve slabé chvilce, by někoho mohlo i napadnout, jak jsme si tady v té době žili blaze - tohohle jsme byli víceméně opravdu ušetření, ale to je samozřejmě jen jedna stránka věci.
Jakkoli nepovzbudivé přeci jen jsem se jednou musela smát při popisu návštěvy policistek v podsvětí: pasáci si prý brali jména z řecké nebo římské mytologie (to podle své příslušnosti k rase) a hledaný pasák, kterého znali z doslechu pod jménem Pan Helena, byl nakonec velice dotčen, protože ve skutečnosti si říkal Pan Elegán (okolí pořádně neumělo anglicky...).

nero 13
08.07.2017 5 z 5

Jako kriminálka dobrý, co mne však překvapilo je to, že policistka v USA v roce 1974 si bez svolení mužského člena rodiny nemohla zažádat o půjčku, nemohla dostat kreditku, nebo si pronajmout byt. Ve všech formulářích bylo vždy třeba udat informace o nejbližším žijícím příbuzném mužského rodu. Takže i když u nás v té době probíhala tuhá normalizace, tak ženy měly větší práva než na tak vychvalovaném západě, a to rozhodně nejsem fanoušek komunismu.

nejpet
07.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která se nedá odložit, ne že bych čekala něco jiného :) Trochu jsem měla obavy, jak se mi bude líbit rok 1974 a konflikty spojené s rasismem, homosexualitou apod. Všechny obavy zbytečné, prostě skvělé čtení jako obvykle.

petrarka72
26.04.2017 5 z 5

Zběsilá jízda. Karin Slaughter vážně umí psát. Napínavé do posledního okamžiku. Ale víc než oběti a vrah mě vytáčel způsob jednání s ženskými členy policejního sboru...

budulinek99
27.01.2017 4 z 5

Velmi dobré čtení.

oleg
01.01.2017 4 z 5

Těším se na každou knížku,ale tato mě moc neupoutala,tak snad co jsem dostala pod stromeček bude lepší (Druhá oběť)

PetK
25.10.2016 5 z 5

Poslední dobou jsem si na Slaughter docela ujížděla, dala jsem jich několik za sebou, tahle byla poslední, kterou jsem četla a dá se sehnat v češtině. Drží v ní podobnou linii jako v sérii Will Trent, takže to pro mě nebylo žádné extra překvapení, ale pořád velmi dobrý (nad)standard. Celkově autorku řadím mezi své velmi oblíbené.
Pokud se Slaughter začínáte, doporučuji pořadí: série Grand County, pak série Will Trent a pak cokoliv dalšího :-) Série na sebe navazují, i když se knihy dají číst i jednotlivě, je škoda připravit se o návaznost.

LusSyNDA
18.10.2016 5 z 5

Knihu jsem si koupila v akci, protože jsem ji potřebovala do své čtenářské výzvy (kniha nad 400stran). Nikdy jsem nečetla nic tak drsně napsaného... Město policajtů je zároveň moje první přečtená detektivka. Jsem z knihy nadšená, opravdu :-)

Ruzaaa
12.09.2016 5 z 5

Jsem nadšená. Je to první kniha od této autorky a moc se mi líbila. Určitě budu chtít další romány od Karin Slaughter do své knihovny. Příběh mi od začátku bezvadně ubíhal, četl se snadno, ale zároveň nebyl předvídatelný. Dobrá bilance na knihu z výprodeje.

Dumicek
19.07.2016 3 z 5

Já nevím...Karin mám ráda, ale tohle se mi moc nelíbilo. Nemohla jsem se do toho pořádně začíst, pořád jsem byla spíše mimo..to jsem se na to těšila, ale nakonec mě to zklamalo...

p.svatka
26.03.2016 5 z 5

Mně se to líbilo moc. Neporovnávám s ostatními knihami autorky, téma je odlišné. Sice jsem si zvykla na Sáru, ale i tady jsem si našla svoje hrdiny :) přečteno za dva dny. Příběh graduje, nabízí se spoustu tipů na viníka... doporučuji přečíst. Oceňuji i méně nechutných popisů z týrání obětí. Příběh se čte jedním dechem.

maman
03.03.2016 5 z 5

Nevím jak ostatní čtenáři, ale já tuto knihu považuji za její nejlepší. Pryč je standartní vcelku nudné klišé thrileru a před čtenářem se otvírá surová realita doby studené války, rasových nepokojů a ghett Ameriky. Já si myslím, že takové vztahy mezi lidmi v té době byly a kniha je servíruje bez sentimentu. (Ostatně Amerika nikdy nebyla takovou ideální růžovou pohádkou, jak je nám předkládaná v hollywoodských trhácích.) Tohle je vyjímečná kniha a záleží na každém co si z ní vybere.

šipek
14.01.2016 3 z 5

Tak asi nejslabší kniha od této autorky. Nový nástup u policie v Atlantě mi přišel jako nástup do tvrdého kriminálu.

vincek1
05.01.2016 4 z 5

Ani detektivka ani thriller, podle mého takové drsné vyprávění z prostředí nám neznámého. Od začátku se nepoznalo kdo je hodný a kdo zlý, ale takřka filmový happy end vše osvětlil.

Palele
05.09.2015 4 z 5

Pokud bych to měla považovat za thriller, tak bych jednu hvězdu ubrala, ale pokud to beru spíše jako detektivní román, tak sice postrádal to gradující napětí typické pro knihy K.Slaughter, ale pro mě to byla zajímavá sonda do doby, kdy nástup k policii pro ženy znamenal ponižující a bolestivou zkušenost. Je to úplně jiné než obvykle a proto se mi to líbilo. Hlavní ženské hrdinky potřebovaly opravdu hodně odvahy, aby se dokázaly prosadit v tom jednoznačně mužském světě.

BlackFun
09.08.2015 2 z 5

MP zcela určitě patří mezi slabší díla v její tvorbě. Nicméně to docela šlo, ale zcela rozhodně bych po této knize znovu nešáhla.. Příběh se docela vlekl.

nettynka
14.07.2015 5 z 5

super jako všechny knihy od této autorky..

Hella
25.05.2015 3 z 5

Za mě s bídou pouhé 3 * , protože příběh mi přišel jako jeden z těch podstatně slabších a dočetla jsem jen ze setrvačnosti. A tak nějak se nemůžu zbavit dojmu, že kvalita posledních titulů autorky zdaleka nedosahuje na její první romány.

MaLoMe
24.03.2015 4 z 5

Pre Karin Slaughter mám veľkú slabosť. Pre mňa je to Michael Connelly v sukni. Píše veľmi čítavé knihy. Táto ma nesklamala. Do 80% som bol rozhodnutý že to bude na 5 hviezdičiek, ale kvôli tomu limonádovému koncu som jednu stiahol.

thrillery sérioví vrazi Atlanta

Karin Slaughter