Město duší

Město duší https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416278/bmid_mesto-dusi-lbF-416278.jpg 4 212 62

Město duší série

Dovedete si představit, že ve světě, kde vládne přetvářka a faleš, existuje společnost, ve které je zakázáno skrývat své emoce? Kde nemůžete zatajit své pravé já? Přísně střežený vládní experiment, jehož cílem bylo lépe pochopit lidský imunitní systém, se zvrtnul. Proto bylo postaveno město, které není na žádné mapě, řídí se jinými zákony než venkovní svět a opustit jeho pomyslné hranice je pro jeho obyvatele mnohem těžší, než se na první pohled zdá. Mé jméno je Raven a v tom městě žiju. Jsem součástí komunity, která měla zůstat celému světu utajena. Ale tenhle plán nevyšel…... celý text

Efeméra
06.10.2019 3 z 5

Prvotina Martiny Čekalové vyhrála soutěž na Wattpadu a já se vlastně vůbec nedivím. Tahle knížka není něco, do čeho byste se museli nutit. Autorce se nedá upřít čtivost. Měla jsem chuť v příběhu pokračovat, i když jsem musela knížku zaklapnout. Nejsou tam žádné zdlouhavé pasáže, u kterých bych se nudila, ani místa, která bych chtěla přeskočit. Pokud se do knížky dáte, vězte, že ji slupnete jako malinu. Na druhou stranu je příběh ale docela prvoplánový. Není to tak, že by kniha měla špatný nápad, to ani náhodou. Líbí se mi myšlenka nevydařeného vládního experimentu i zvířecích duší u lidí. Člověka to nutí přemýšlet, jak by asi vypadala jeho fantastická podoba zvířete a jaký by život s někým takovým, s vlastní duší v takové podobě, která se může ocitnout všem na očích, byl. To vše je tedy velmi dobré. Na druhou stranu se však děj příběhu rozvíjí poněkud stereotypně, počínaje záhadným klukem Chrissem, který hlavní hrdinku Raven ihned upoutá, a konče záporáky v podobě vlády v Soulcity, tajném městu lidí se zvířecími dušemi. V případě prvotiny to však není zase tak hrozné. Na konci jsem navíc zůstala rozhořčeně hledět na poslední větu a nemohla uvěřit, že to je už konec. Protože ten teda byl!

Peťa2110
06.10.2019 4 z 5

Kniha sa veľmi dobre čítala, vtiahla ma do deju a nepustila až do konca. Zaujímavý nápad s dušami :-) Kniha mala otvorený koniec tak dúfam že bude pokračovanie. V niektorých pasážach som mala pocit že sa strácam čiže slabšie vysvetlené. Plus teda ďalších pár vecí ale nechcem dávať Spoilery. Kniha určite stojí za prečítanie. Ako prvotina úplne super a rada si od tejto mladej autorky ešte niečo prečítam :-)

prvotina česká literatura pro dospívající mládež (young adult)

Martina Čekalová
česká, 1999