Měsíční svit

Michael Chabon pojmenoval svůj nový román podle nesmrtelné swingové skladby, kterou hrály a hrají mnohé proslulé bigbandy. Na druhou stranu, kniha je uvedena citátem Wernhera von Brauna, německého konstruktéra superzbraní V-2, který přešel na americkou stranu a posléze se stal duchovním otcem amerického vesmírného programu. Podobně jako von Braun je i protagonista románu pravým člověkem moderního věku, mužem neuvěřitelného osudu a mnoha tváří. Chabonův vypravěč jej nazývá prostě „můj dědeček“ a tato postava se skutečně zakládá na autorových vzpomínkách na umírajícího prarodiče. Román, který dokázal obsáhnout celé století v jediném životě a celý život v jediném týdnu, se čte jedním dechem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349490/mesicni-svit-O8a-349490.jpg 423
Vydáno:, Odeon

Moonglow (2016)

Počet stran:520
Jazyk vydání:český
Překlad:Richard Podaný
Edice:Světová knihovna (od 2000) (204.)
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-207-1799-3

Kniha Měsíční svit

Gracian1964
03.09.2018

Tak som sa ku knihe konečne dostal, ležala mi v polici hádam aj pol roka, ale už je za mnou. Klasický Chabon, čítalo sa to dobre a bolo to pútavé. Navnadilo ma to k myšlienke, aby som si skúsil prečítať aj knihu od Pynchona, ktorá bola v texte spomenutá. No, neviem neviem, či sa mi ju podarí zohnať, je vypredaná. Leda tak cez bazar, hm...

hs777
15.05.2018

Měla jsem velká očekávání, která zůstala nenaplněna. Možná jsem se málo soustředila, ale vždycky mi trvalo dlouho, než jsem se zorientovala v čase a zásahy vnuka i jeho matky do vyprávění dědečka mi taky nepřidaly. Dočetla jsem silou vůle jen proto, že je to Odeonka. Rozhodně ale nechci odrazovat - své čtenáře si určitě najde.

Jindor
28.01.2018

Po upovídané Telegraph Avenue Chabon znovu ukázal, že umí skvěle a poutavě vyprávět. Píše o své rodině, odhaluje se, ale nepředvádí. S laskavou ironií mluví o vlastním dědečkovi a současně, jak už to u něho bývá, o 20. století.