Mesiáš

Mesiáš https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105093/bmid_mesias-105093.jpg 5 551 122

Tento nervy drásající příběh je všeobecně považován za nejlepší thriller od Mlčení jehňátek – a je napsán tak, že se před usnutím budete ujišťovat, jestli vám nehrozí žádné nezbezpečí. Čtenáři i kritika v zahraničí se shodují, že Mesiáš se brzy zařadí mezi klasiku tohoto žánru, a objevil se dokonce názor, že jde o jeden z pěti nejlepších thrillerů všech dob! První oběť byla nalezena oběšená na provaze. Druhá ubitá k smrti v kaluži krve. Třetí chyběla hlava. Jejich minulost i zázemí se lišily stejně výrazně jako metoda, jakou je bestiální vrah sprovodil ze světa. Všechny tři zločiny spojoval pouze jeden hrůzyplný detail, který ovšem policisty dovedl ke znepokojivému závěru, že se stávají nedobrovolnými svědky přeměny člověka v sériového vraha… Nálezy dalších zmasakrovaných mrtvol jen potvrzují, že se nemýlili. Detektiv Red Metcalfe si získal reputaci díky svému kriminalistickému talentu a neomylné intuici. Odhalil již spoustu vrahů, umí se vcítit do jejich myšlení. Vyslýchal jich už celou řadu a až doposud vždy věděl, co je žene vpřed. Ale tentokrát je Red v koncích. Motivy a metody tohoto vraha jsou tak neuchopitelné a zároveň tak geniální, že je Red nucen probádat nejtemnější hlubiny své vlastní duše, aby poznal pravdu. Život, který tím zachrání, je totiž život jeho samého…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Messiah , 1999

77fifi
02.12.2014 5 z 5

dokonalé napětí. . . všem doporučuji

Astarothh
02.03.2014 4 z 5

Ač mi došlo zhruba v polovině, kdo je vrah, tak i přesto to byla moc pěkná knížka. Četla se svižně, děj zajímavý, konec přiměřený. Za mě určitě ano :-).

kočičí anus
16.02.2014 3 z 5

OK, čte se to rychle, ale ten konec? To měl být blbý vtip?

Už v půli knihy jsem tušil kdo je vrah, všechno to je takové předvídatelné a nereálné. Nemám rád detektivky, protože jsou skoro všechny stejné: Detektiv s psychickou poruchou (alkoholik, impotent, cholerik...) s děsivou minulostí, pátrá po sériovém vrahovi, který své oběti kuchá naprosto děsivým (pro mě směšným) způsobem. Nakonec se detektiv utká s vrahem osobně, jelikož zabiják je vychcaný, jak díra do sněhu. Nechci všechny detektivní romány házet do jednoho pytle a pokud existuje nějaký, který se od mé výše zmíněné charakteristiky liší, dejte mi echo do zpráv.

Ale zpět k Mesiášovi: Čtivý, dobré postavy, ale předvídatelný a s příšerným koncem. 5/10

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Po čase jsem si přečetl tento skvělí příběh . Začátek je pomalejší čtenář se musí začíst . Děj má spád . Jak se ztenčují stránky a blížíte se ke konci …... . Děj graduje je plný adrenalinu. Potěší milovníky dobrého thrilleru.

Klamm
05.02.2014 4 z 5

Další Mesiáš, který své poslání bere opravdu vážně a poněkud bizarním způsobem vám předloží své biblické znalosti. Pokud se vám líbil film Sedm, tak po knize určitě sáhněte.
85%

svetluszka
16.01.2014 5 z 5

Jo jo jo, palec hódně hódně nahoru, skvělá kniha.

emsomsakova
26.11.2013 5 z 5

Mesiáše od Starlinga mohu jedině doporučit . Knihu jsem měla přečtenou za 4 dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

calipsso
28.10.2013 5 z 5

Jelikož jsem strašně brutální, nechutný člověk s vystříbrným černým a nechutným humorem..milující různé kriminálky, různé vraždy...a vykydané střeva z těla se mnou nic nedělají..tak jsem od téhle knížky čekala trochu víc..Doporučila mi ji kamarádka že se mi bude líbit, že je to luxusní čtení a že ji u těch vražd natahovalo... No..těšila jsem se až moc.. Jsem na stránce 300 a musím se přiznat že asi do stránky 200 jsem uvažovala zda neskončím..nedokážu se do té knihy vžít, vraždy teda na mě nic moc jako..že žádná husí kůže se nekonala, natahovalo mě akorát tak o čas... ted se aspon něco děje..jsem zvědavá na ten očekávaný dobrý konec....
Ale já jsem trochu zklamaná..chtěla bych, aby mě ta kniha nadchla jak některé z vás..bohužel...

kam-pak
25.10.2013 4 z 5

Strhující thriller, který v průběhu čtení nabírá na děsivých otáčkách. Ačkoli jsem tušila Mesiáše o nějakou tu stránku dříve, než Red, dávám jednu hvězdičku právě za Reda.

Svoby
15.09.2013 5 z 5

Děj vás naprosto strhne a při čtení se budete kroutit a šklebit jak vám budou trnout části těla při barvitém popisu vražd. Opravdu skvělá kniha, která se dá jedině doporučit!

nechapacka84
26.08.2013 3 z 5

Možno je to tým, že kriminalky nieje moja šálka kávy, ale rozhodne sa nestotožnujem s vätšinou komentárov.
Pre mňa osobne obyčajna detektivka, kde bohužial už minimalne od polovice knihy sa dá tušiť vrah, a od zaverečnej tretiny ho nevidí snáď len prvook schopný "četby"
Najsympatickejšia postava je azda mesiáš. (pozor nie JEZ) a Erik.

Knišíl
10.08.2013 5 z 5

Nejlepší thriller, který jsem kdy četl.

monz
26.07.2013 5 z 5

Tuhle knížku miluju. Poprvé jsem ji četla už někdy v 8 třídě ZŠ- asi nějaké dřívější vydání :-) a bylo to jedním dechem. Od té doby ještě několikrát a asi si ji přečtu zas...

Lucka385
16.07.2013 5 z 5

Skvělá kniha, jedna z nejlepších co jsem kdy četla.

Arcisit
16.07.2013 4 z 5

Pasáže z bible a další bláboly s tím spojené byly pro mě vcelku těžko stravitelné, ale když tyhle slabší místa pominu, vcelku dobrá kniha, která zabaví na pár večerů když to člověk vyloženě nehltá.

ERIK 2
01.07.2013 5 z 5

Je to vynikající kniha u které se člověk dokáže i bát pokud se začte a nevnímá svět kolem,vřele doporučuji

LG73
06.06.2013 5 z 5

Vynikající thriller s děsivou zápletkou o masovém vrahovi, kterého policejní detektivové dlouho nemohou dopadnou. Vrah po sobě nezanechává žádné stopy a z počátku ani není jasné, jak si vybírá své oběti. Po odhalení klíče podle něhož vrah vraždí, dostává samotný příběh velice rychlý spád a stává se ještě více napínavější a rozhodně stojí za přečtění.

margits
02.06.2013 5 z 5

Super kniha. Vřele doporučuji. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak už nešlo přestat, dokud jsem nebyla na konci.

Jančislava
20.04.2013 4 z 5

Kniha dobrá, ale někdy v půlce jsem se začala nudit. Pak se to celkem zase rozjelo. Pěkná, ale znovu jí asi nedám :-)

Ormos Atalia
29.03.2013

Snad nejlepší detektivka za posledních dobu, která se mi dostala do rukou. Skvělý příběh se zajímavým resp. nečekaným koncem ve smyslu toho, kdo je vlastně Mesiáš. Určitě doporučuju!!! :-)

zfilmováno thrillery sérioví vrazi masové vraždy

Boris Starling
britská, 1969