Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu

Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425277/bmid_mene-mit-vice-zit-najdete-si-vlastn-3ma-425277.jpg 4 71 27

Kniha je inspirací pro každého, kdo chce žít jinak než dosud – bez velkého množství věcí kolem sebe, zato s více zážitky v životě. Díky inspirativním příběhům lidí z reálného života najdete motivaci ke změně i vy. Autorka se v knize věnuje různým oblastem, kde můžete udělat změnu, někdy i nepatrnou.

Bára817
30.04.2020 5 z 5

Velmi čtivě psaná kniha o zajímavém tématu, kéž bychom již na školách měli předmět o minimalismu, ušetřilo by to cenný čas spoustě lidí, kteří se celý život honí za prací, aby měli na krásný dům, auto, šaty a přitom jim nic z těchto věcí nestačilo k tomu, aby byli skutečně šťastní. Autorka sama vede neskutečně inspirativní život a velmi příjemnou a nenucenou formou nám ukazuje, jak se dá na věci kolem dívat jinak. Jak autorka sama zmiňuje, nenapsala příručku o minimalismu, ale pouze nám ukazuje jiný úhel pohledu na svět a nechává na nás, zda si minimalismus pustíme do svých životů či nikoli. Oceňuji, že do knihy přispěla řada dalších lidí svými inspirativními příběhy. Odkazy na jiné autory, kteří se minimalismem zabývají, jen dokládá fakt, že minimalismus není nic vyloženě nového a převratného, přesto je to něco, co skutečně funguje, v dnešním světě obzvlášť, a čím dál víc lidí nachází štěstí skutečně v tom - Méně mít a více žít!
Knihu jednoznačně doporučuji.

martinaandulka
18.02.2020 4 z 5

Kniha je napsaná srozumitelně a čtivě.Na spoustu věcí jsem si přišla sama hlavně co se týče materiálních věcí a odpočinku.Ale i tak mě kniha inspirovala a objevila nové poznatky.

ivana02
17.02.2020 5 z 5

Výborná kniha pro ty, kteří máji rádi knihy Marie Kondo. Autorka se v první části zabývá úklidem a minimalismem. Druhá polovina knihy je o našem současném hektickém životě, zahlcení informacemi a neschopností žít tady a teď. Nechybí krátké příběhy jiných osob (např. i rodičů autorky).
Osobní zkušenosti autorky prostupují celou knihou a často jsou velice osobního charakteru. Knihu mám ve své knihovně a určitě se k ní ještě vrátím. Za mne skvělá!

sporran
25.01.2020 4 z 5

Velmi zajímavá kniha k populárnímu tématu současnosti. Autorka se zabývá minimalismem nejen na úrovni šatníku a domácnosti. Zajímavá je druhá část, kde se objevuje digitální detox, pročištění vztahů i ochrana naší planety. V knize je také řada příběhů, vhledů do jednotlivých témat od lidí, kteří mají zajímavou zkušenost. Navíc se autorka odkazuje na zahraniční autory, např. na mého oblíbeného - Joshua Becker. Velice pěkný český počin k aktuálnímu tématu podaný moderním stylem - kompilace myšlenek, vzpomínek, zkušeností, citátů, nápadů, zkušeností na pomezí blogu.

mariva
03.01.2020 3 z 5

S autorčinými názory souhlasím a i když mi to jde pomalu, postupně se snažím snižovat množství toho, co mám. K úplnému minimalismu těžko dospěji, protože partner je pravý opak a hromadí stále více věcí. I proto jsem si už na toto téma přečetla pár knih a tak mi v této knize spousta věcí připadala jako opakování už jinde přečteného. Potvrzuje to i množství odkazů a citací, takže co u této knihy oceňuji jsou pouze vlastní zkušenosti autorky a příběhy některých jiných lidí. Zbytek je opravdu z velké části čerpán odjinud.

Danago
24.12.2019 5 z 5

Dobře , trefně a jednoduše popsané , to na co už možná někdo přišel sám. Přesto nezaškodí si to opět připomenout. A myslím, že mnoha lidem knížka může otevřít oči. Spousta rad je velice užitečná a já jsem ráda, že se mi potvrdilo, že to o co se snažím ve svém životě je takto osvobozující. Protože vím, že mě dlouho spousta lidí kolem mě nechápala.
Za mě moc povedená knížka. A i když se jedná o knihu osobního rozvoje moc dobře se čte.

martina_kliment
20.12.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Už jen při samotném čtení jsem měla "osvobozující pocit". Přišla ke mě v tu pravou chvíli. Našla jsem se v každém slově. Nutno říct, že tedy neobsahuje už neobjevená fakta, ale přesto se krásně čte. Navíc v ní vidím přidanou hodnotu za aktuálnost z československého prostředí a inspiraci v odkazech na další zajímavé knihy, dokumenty, projekty, internetové stránky apod. Kéž by se podle obsažené myšlenky choval každý jeden z nás. Doporučuju všemi deseti!

minimalismus

Klára Haunerová