Mělas to vědět

Mělas to vědět https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456256/bmid_melas-to-vedet-rKm-456256.jpg 3 163 57

Grace žije život, jaký si vysnila: má dokonalého manžela, dětského onkologa, báječného syna Henryho, krásný byt v New Yorku a vlastní terapeutickou praxi. Její idylický život a problémy ostatních, se kterými se setkává v práci, ji přimějí napsat knihu, ve které se snaží ženám napovědět, jak naslouchat mužům. Týden před vydáním knihy se ale její život od základů změní: bezcitná vražda v jejím blízkém okolí, chybějící manžel a řetězec strašlivých událostí…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

You Should Have Known , 2014

Jájinka
23.11.2019 1 z 5

Nudné, zdlouhavé, přehnaně popisné...

Zdenička007
19.06.2018 5 z 5

Tato kniha mě překvapila asi nejvíc za poslední dobu. Pozitivně. Napoprvé jsem po pár stránkách dostala dalšího Browna, takže jsem ji (no docela ráda) odložila, moc mě nenadchla... ale poté jsem se k ní vrátila, a když se prokoušete tím snobským začátkem, pochopíte, že Vám to mělo právě vykreslit život hlavní hrdinky s jejím bezchybným mužem a synem a prací a domovem... je Vám rovnou jasné, že tam bude zádrhel, že tam se něco stane, trochu jí to i přejete, připadá Vám fakt jako docela přiblblá snobka. Ale to, jak moc se vše otočí, to fakt nečekáte a časem s ní fakt soucítíte. Je to krásný pohled do lidské (ženské) duše, jak člověk najde sílu, o které vůbec neví. Je tam krásně vidět, jak se vždy se vším je potřeba poprat, jak nevíte dne ani hodiny a co vše v sobě člověk objeví. Více psychologické, více pohled do hlavy zmateného člověka, co se mu otočí život naruby a nakonec jí tak moc chápete, a fandíte jí... no řeknu, že jsem to od knihy, která se mi při prvních řádcích vůbec nelíbila, naprosto nečekala.

miloslava1386
08.04.2018 3 z 5

Docela se mi to líbilo

čef
03.03.2017 4 z 5

Nechal jsem se svést informací na přebalu knihy - psycho krimi thriller, tak to je pro mne. No nakonec jsem nelitoval, i když je to spíše román pro ženy, aby si na svoje protějšky dávaly pořádně majzla. Některé momenty byly skutečně originální a celkově snad nebyl příběh až tak banální. Když občas něco přeskočíte, tak se jistě nudit nebudete.

romana0733
24.02.2017

Nuda a kolem 100 stránky jsem to vzdala. O ničem, kdo co kde řekl, jak kdo vypada,no hrůza.

lucie2952
05.02.2017 odpad!

Jak toto může být bestseller? Div jsem se neukousala nudou. Co mi je potom jak jsou všichni lidi na večírku oblečení? Jak vypadá škola? U 80 stránky jsem to vzdala. Díky bohu, že stála jen 90kč!

Gabrinela
23.01.2017 3 z 5

Kdyby z knihy utekly všechny dokola opakované úvahy a zbyla by jen zápletka jako taková, dala bych plný počet. Takhle jsem často po otočení stránky pátrala na nové dvoustránce, zda se tam vůbec nachází nějaká přímá řeč, tedy v této knize jediná akce. Ale i tak můžu doporučit k přečtení.

lenuskav
16.12.2016 1 z 5

Bozeee,to byla ale nuda

limetka2008
16.10.2016 4 z 5

Celkem dlouho jsem se nemohla začíst, ale postupně mne děj i jeho různé "zatáčky" vtáhly a nakonec se mi kniha fakt dost líbila. A brrr, strašná představa, vzít si člověka s touto diagnózou!

Acquenta
12.06.2016 2 z 5

Velice jsem se na čtení knihy těšila..a ouha...hodně mě zklamala, příliš natažené, zdlouhavé, div jsem nepřeskakovala stránky. Podle recenzí na obálce jsem čekala napínavý thriller, ale zápletka a i konec...nic moc ..za mě zklamání

Šárka5875
16.04.2016 4 z 5

Doporučuji čtenářům, kterým nevadí pomalejší děj, vcelku průhledná a neoriginální zápletka. Určitě si napětím neokoušete nehty, kniha je spíš vhodná jako oddechová četba. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

ZuzanaL
11.02.2016 5 z 5

Celou dobu jsem věřila, že to ten manžel neudělal...nebo udělal?! Nemohla jsem se rozhodnout!!! Super napínavé čtení!

reznickova77
12.10.2015 4 z 5

Měla jsem čas si knihu přečíst. Kniha se mi docela líbila, nicméně na můj vkus byla trošku moc obsáhlá... Je to klasický psychologický román. Dlouhé popisy toho, jak se Grace cítí, co se jí honí hlavou, její minulost, přítomnost a někdy také úvahy o tom , jaká bude budoucnost......Myslím si ale, že pro toho, kdo rád čte a hlavně má na tento svůj koníček dostatek času, bude kniha ideálním zpestřením.

ferda
23.03.2015 2 z 5

Nekonečně zdlouhavé.

Hella
21.01.2015 4 z 5

Za mě dobrý! :-) Pomalejší tempo vyprávění vůbec neškodí příběhu, naopak se čtenáři otevírají různé odbočky od hlavního děje, které jsou ale pro příběh podstatným přínosem. Za mě fakt dobrý!

jasmína
03.01.2015 5 z 5

Mně se kniha moc líbila, nevím proč má jen 70 %, vždyťpo dlouhé době povedený thriller, kde nic nechybělo, a napínavé to bylo až do samého konce.

e-Lisbeth
27.11.2014 3 z 5

Námět není špatný, ale je to tak hrozně upovídané a zbytečně rozvleklé. Snad se mi u detektivky nestalo, abych nudou přeskakovala stránky a dodávám... o nic zásadního nepřišla.

americká literatura zfilmováno – TV seriál

Autorovy knížky

Jean Hanff Korelitz
americká, 1961
2020  64%Mělas to vědět

Kniha Mělas to vědět je v