Měj mě rád

Měj mě rád https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177434/mej-me-rad-177434.jpg 3 185 55

Bývalá studentka medicíny Soňa žije až v příliš klidném vztahu s racionálním gynekologem Tomášem. Dobrovolně odejde ze školy, cestuje po Indii, cvičí jógu, miluje alternativní přístup k životu. Začne pracovat jako dula – vede kurzy a připravuje ženy na porod. Jednoho dne jí zavolá křehká Jana, která se bojí porodu. Nemá dobrý pocit. Porod byl opravdu těžký a Soňa, která se o ni v nemocnici dál stará, se tu setkává také s jejím manželem Jurajem…... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Motto

Maj ma rád , 2013

Balenka
01.03.2014 1 z 5

kniha nie veľmi prekvapujúco, opäť opisuje problematiku lásky a nevery.. u evity nič nové, tisíckrát spomínané v predošlých knihách.. ničím ma nezaujala, neupútala..

Val
27.02.2014 4 z 5

Mě se kniha líbila docela dost. Byla to má první od této autorky a chystám se na další. Texty písní v angličtině mi trošku vadily, páč mé znalosti tohoto jazyka rozhodně nestačí na to, abych si to přeložila, ale to byla jen malá chybička jinak velmi čtivé knihy. Konec, který je tady zmiňovaný v některých komentářích je sice jiný, než jsem si představovala, nicméně asi to tak mělo být. Čtenář by si měl uvědomit, že hlavní hrdinka nebude konat tak, jak by si on představoval. Nemá smysl kritizovat knihu kvůli konci, který jsme my chtěli jinak :-) Je to přece jen příběh.........A mimochodem - docela bych chtěla mít Riu za nejlepší kamarádku :-)

amysa
26.02.2014 2 z 5

Toto je moje třetí přečtená knížka autorky, omlouvám se jí předem, ale jiné už číst nechci... Vůbec mi nesedí styl, jakým je příběh vyprávěn, není napsán nijak kostrbatě, čte se celkem dobře, ale ten pocit, který ve mně během čtení narůstá a po přečtení zůstává, prostě není dobrý... Emocemi vůbec nešetří, spíš naopak, ale na mě to všechno působí tak nějak ploše, strojeně nebo já nevím, jak to lépe popsat, prostě nedobře... Já nemusím číst knížky, ve kterých je zaručený jen happyend, čtu klidně i smutné věci, ale i tak mám po dočtení knížky pocit, že je knížka pěkně napsaná a že je to prostě bomba... A to se mi u této autorky bohužel ještě nestalo... Možná někdy s odstupem času a v nouzi nejvyšší zkusím další pokus, ale teď určitě ne. Souhlasím, že někdo může být jejími knížkami nadšený, vůbec nikomu to neberu, tak to má být, každý má jiný vkus, jinou chuť, ale já mezi nadšené čtenářky nepatřím a zřejmě ani nikdy patřit nebudu...

Maat
23.02.2014 2 z 5

Moje první kniha od této autorky. Styl psaní mi moc nesedí. Téma je zajímavé, ale zpracované povrchně.

Mon12
12.02.2014 2 z 5

Kniha je čtivá, líbil se mi popis práce duly a její polemika s lékaři - to fakt oceňuji. Jenom mi prostě kniha nesedla, hlavní hrdinka mi nebyla sympatická a konec mě naprosto zklamal.

Ninusatko
10.02.2014 3 z 5

Od tejto knihy od Evity som neocakavala vela, ale prijemne ma prekvapila..fajn oddychovka :) az na ten koniec no, dost si tu protireci hlavna hrdinka..

Dataline
06.02.2014

Kniha se krásně čte, ostatně jako vše od této autorky. Ale žádnou hloubku v tom nehledejte. Takové oddechové čtení na neděli.

Lidka
05.02.2014 1 z 5

Po čem že to vlastně toužila? Co vlastně těm ženám říkala? Popřela vlastně všechno a oklamala všechny , ale asi nejvíc samu sebe.

Vendelína
23.01.2014 4 z 5

Třetí kniha, která mi od této autorky sedla. Výborně se četla, i když některé pasáže jsem viděla přes slzy, co mi tekly. Místy smutné. Zajímalo by mě, kde autorka čerpala. Bylo to takové opravdové. Názory na lékařskou vědu a alternativní medicínu mě dost zaujaly a Soňa měla v mnohém pravdu, proto knihu dávám i do doporučených.
Dala bych plný počet bodů, ale vytáčely mě dialogy Soni a Rii a Soňa mě na konci neskutečně naštvala. Tolik po něčem touží a nakonec... Ptám se: Proč??? Po přečtení mi zůstala hořkost v duši.

Ellesime
10.01.2014 3 z 5

Poslední dvoustranna to pokazila, protože (pokud jsem to pochopila správně) popřela vše, o co se ,,hrdinka" celou dobu snažila... Jinak se to četlo samo, jako ostatně všechny knížky E.U., které jsem doteď četla.

Hanin
30.12.2013 5 z 5

Skvělá oddychovka.

kulajda
29.12.2013

Mně se kniha líbila, škoda jen, že mi autorka chtěla něco sdělit texty písní a text byl pro českého čtenáře v angličtině.

malen
24.12.2013 4 z 5

Na to jak se kniha velmi dobře četla bych čekala trochu propracovanější konec... Alespoň pro mě to vyznělo tak nějaka do prázdna...

Neri
09.11.2013 4 z 5

Líbí se mi styl psaní Evy Urbaníkové a líbí se mi témata, kterých se její knihy dotýkají. Výjimkou nebyl ani tento příběh. V první třetině klidné vyprávění, které následně nabere na síle zakázanou láskou, plné zamyšlení nad tím, zda lze vlastní štěstí postavit na neštěstí někoho jiného a zda je možné s vědomím vlastního morálního selhání žít v klidu a vesele dál.

danuska
30.08.2013 3 z 5

Celkom sa mi to pacilo, az na zbytocne dialogy hlavnej postavy s jej najlepsou kamaratkou.