Medzi supmi Mexika 2

Medzi supmi Mexika 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258757/mid_medzi-supmi-mexika-2-258757.jpg 4 141 6

Supové Mexika série

Ďalšie príbehy Old Shatterhanda a Vinnetoua.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , neopress zvolen

Satan und Ischariot , 1897

Lothar.777
29.01.2024 4 z 5

Za mě druhý díl měl trochu spád a asi byl i lepší. Jinak klasika, jen Vinnetou v obleku a pak ještě v Africe, to už by chtělo i zfilmovat (možná jsem jen neviděl :-D).

danny_21
27.11.2022 3 z 5

Další z románů reprezentující klasické prvky Mayovek - padouši, rudoši a chrabrý Old Shatterhand, který se nechal naverbovat vydavatelem časopisu, aby šmejdil kolem povstání mexického generála Jargasa jako zpravodaj. Jenže Jargas byl zastřelen a Šárlí se chce vrátit zpět do Ameriky. Přijde ale na stopu indiánsko-bělošského spiknutí a zjistí . že přistěhovalci z Evropy jsou ve smrtelném nebezpečí. Děj pokračuje africkou odbočkou a světe div se, jindy zdrženlivý náčelník Apačů se prohání Tunisem a Egyptem v háiku, aby všechno to pátrání po povedené Meltonovic tlupě završili zpět v Severní Americe - 60 %

Kája95
28.09.2018 5 z 5

Neznám nic lepšího než díla od Karla Maye

vlastimil577
23.03.2018 4 z 5

Vynikající !!

RemiBlack
23.08.2017 4 z 5

Druhý díl na úrovni prvního, možná ještě trochu lepší. Nicméně jednu dobu jsem ani nevěděla, na kterém jsou kontinentu, opět mě zeměpisná stránka nešetřila... Ehm, ale to bude zmatek z mě strany. :) Taktéž neobvyklé je to strašné množství postav s arabskými nebo indiánskými jmény. A to nemluvím o Meltonech. Sto stran trvalo, než jsem zjistila příbuzenský vztah mezi jednotlivými zločinci, za koho se kdo z nich vydává, pod jakou přezdívkou a jakou osobnost předstírá...
Nemůžu ale říct, že by se mi kniha nelíbila - naopak. :)

Jack Bauer
27.12.2014 5 z 5

Druhé skvělé pokračování oblíbené knihy mého dětství. Zatímco v mém věku jedni četli pohádky, já vyrůstal na „mayovkách"

Vinnetou

Karel May