Média a my

Média a my https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232462/mid_media-a-my-232462.jpg 3 5 2

Publikace Média a my je pokusem mediálně zkušených autorů Jana Jiráka a Vlastimila Ježka předat své dlouholeté a mnohovrstevnaté znalosti z oblasti mediální teorie i praxe tak, aby zůstala zachována odborná erudice textu, který má mít současně propedeutický charakter, a přitom vycházet vstříc potřebám a zájmům uměleckého oboru. Autoři se důsledně snaží dokládat teoretické pojmy a tvrzení konkrétními příklady z praxe. Text, členěný do šesti kapitol, vymezuje pojem média, včetně jejich role a funkce ve společnosti. Průřezově se věnuje vybraným momentům z historie médií, které autoři považují za určující pro dnešní podobu mediální komunikace. Charakterizuje mediální komunikaci se zvláštním zřetelem ke vztahu médií a kultury a nabízí průřez stěžejními českými kulturními, respektive divadelními periodiky a weby, nechybí ani charakteristika práce s médii z pohledu marketingu. Závěrem autoři shrnují své zkušenosti s tím, jak vstupovat do vztahu s médii a jak s nimi komunikovat, aby sloužila jako partner anebo nástroj. Praktickým doplňkem je seznam pečlivě vybrané doporučené literatury a ucelený přehled pramenů ke studiu médií a mediální legislativy České republiky.... celý text

Sisi11
28.08.2017 5 z 5

Publikace je čtivým průvodcem po světě médií. Ukazuje a popisuje různé sféry médií a snaží se sdělit to nejdůležitější. Jako základní kniha pro neinformovaného člověka je výborná, doporučuji ji ale každému, kdo by byl rád uveden do problematiky médií ať už má jakékoliv znalosti.

hellena1523
30.01.2017 3 z 5

Od Jiráka doporučuji spíše Základy mediální výchovy a tuto publikaci spíše jako zajímavý doplněk.