Oddělené duše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vytáhl meč z pochvy, jeho zuřivost ožila v okamžiku, kdy se rukou dotkl jílce. Ozval se charakteristický zvonivý zvuk a během pár vteřin se k němu seběhli všichni gardisté Prvního kruhu. Richard stál, prudce oddychoval a hledal, kam má nasměrovat svůj hněv. Pohledem podrobně prozkoumal měsícem osvětlenou scénu, pátral po příčině, hrozbě, vysvětlení. Neviděl nic neobvyklého kromě svého dědečka, ležícího bez hlavy uprostřed měsícem osvětleného paloučku na měkkém mechu, obklopeném kapradím. Zeddicus Zul Zorander – čaroděj prvního řádu – smrtící vichr: ZAVRAŽDĚN Nechápavě hleděl na střenku Kahlaniny dlouhé dýky, jež jí trčela z hrudníku. Nedýchala, zírala do prázdna. „Ne!“ vykřikl znovu, když se ho všechny tři mord-sity snažily společnými silami odtáhnout. Richard už v životě viděl hodně mrtvých, aby věděl, že Kahlan je mrtvá, přesto mu to pořád nedocházelo. Nemohla to být pravda. Věděl, že to nemůže být pravda. Kahlan ne. „Richarde!“ zakřičela na něj Nicci a slzy jí tekly proudem po tvářích. „Nech měˆ, prosím, ať se podívám, jestli bych mohla ještěˆ něˆco uděˆlat! Pusť měˆ k ní, prosím! Ustup!“ Ani tři mord-sity ho nedokázaly odtáhnout. Kahlan Amnell – matka zpovědnice – válečná královna: ZAVRAŽDĚNA Cara – mord-sita – přítelkyně a ochránce Richarda: MÍSTO JEJÍHO POBYTU NEZNÁMÉ Richard Cypher - lord Rahl a vládce D'Hary, hledač pravdy a nositel smrti......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274384/oddelene-duse-tB6-274384.jpg 4.138
Série

Meč pravdy 14.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Classic
Orig. název

Severed souls, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Oddělené duše

Přidat komentář
Alena_S
23.06.2017

Přikláním se k názoru, že poslední díly se měly sloučit do jednoho. Autor se už tak opakuje, až mám pocit, že se k nám dostala edice upravená pro sklerózou stižené čtenáře. Ale: vydržte do příštího dílu, bude to lepší...

lampernaqui
01.06.2017

Nikdy jsem nebyl velký fanda této série, ale nyní už čtu opravdu jen ze setrvačnosti. Příběh z posledních několika knih by se dal shrnout klidně do jedné, protože jinak se tu celkem nic neděje. Jen oba nesympatičtí hrdinové kosí hordy nepřátel, čas od času nám něco důležitého zdlouhavě vysvětlují a potom se utápí ve výčitkách, což zakončí nějaký dalším kosením nepřátel. Spoilerově. Jediná nečekaná věc, co tu na mne čekala, bylo úmrtí jedné z hlavních postav. Ačkoliv všem čtenářům bylo jasné, kdo za všechno může, hrdinové pátrali ještě dlouho. Stejně budu číst dál, už jenom proto, že jsem si dal za cíl přečíst celou svou knihovnu.

dalton campbell
23.09.2016

bohužel podobně jako celá druhá série to má horší kvalitu. Hlavní problém vidím hlavně v záporných elementech a jejich fungování - v jejich naprosto neuvěřitelné motivace a fungování se vymykají jakékoliv představitelné realitě (snad jediná zajímavá je skrytá rivalita opat- Sulachan), oživlých mrtvol a sadismu je v této knize (a i dvou předchozích) prostě moc. Taky chybí zřetelná návaznost na 1. serii, kromě kladných postav v zásadě není nic shodného (záporáci se vyklubou z ničeho a děj se geograficky odehrává v první serii ignorované oblasti), a i některé zajímavé kladné postavy z první serie (Vikto Cascanella, sestra Verna) se v příběhu vůbec neobjevují, přestože téměř jistě žijí.
A v zásadě nejméně uvěřitelná je síla záporáků, není pořádně vysvětleno, jak dokážou porazit Richarda, který na konci první serie dokázal vypudit většinu zla ze světa jedním kouzlem. A kladné postavy přežívají i přesto, že jsou tu vylíčeny jako totálně slabé

Ben Nevis
20.09.2016

Meč pravdy je pro mě už spíš guilty pleasure než očekávání kvality. Tady si zanadávám a stejně si přečtu další díl, až vyjde. :-)

(mírné spoilery)
Dějově je Oddělené duše hodně slabý díl, protože první třetina (počítala jsem to) je jenom o tom, jak bojují s pololidmi. Samozřejmě jsou všichni velice unavení a bolí je hlava. Ve druhé třetině dojde k události, která by si zasloužila lepší zápletku, než jenom že najdou tělo důležité postavy a jdou dál. Goodkinde, styď se!
Ve třetí třetině se konečně něco děje, ale nejzajímavější je, že se to děje z nedostatku smyslu pro spravedlnost. Z Richarda a Kahlan se staly krvežíznivé bestie, které nejprve usmrcují a až pak se ptají. Kde zmizela jejich ušlechtilá povaha z prvních dílů? Chápu, že to nemají lehké, každou chvíli nový protivník, ale vladaři nemohou jednat emotivně a prchlivě. Zapomeňme, že se kriminálníkům dostane soudu, natož spravedlivého.

Záporáci už taky začínají unavovat svou jednotvárností. Darken Rahl, Jagang, Opat a jeho pomocníci chtějí jenom zabíjet, pokud možná krutě a nesmyslně. Z autorovy malé fantazie a velkého obdivu násilí už mě taky začíná bolet hlava.

tomas4070
25.04.2016

tento díl je celkem úlet, nicméně to napsal tak, aby musel spoustu věcí vysvětlit ve Warheart, což taky udělal, Warheart jsem si přečetl v agnličtině a celkem pecka, knižka stála 20 liber a přečetl jsem to za 1 den, ale ani nelituju, nejvíc se mi líbí jak tam všechno vysvětlí do posledního puntíku.

Jacinda
04.04.2016

Pan Goodking neví kdy má přestat psát. Místo toho je vidět, jak je placen za každé písmeno a tak je kniha souborem vět typu: čepel opsala křivku a neustálé omýlání toho samého.... ne teď vážně. Darken Rahl měl svoje kouzlo a Jagang aspon nějakou úroveň. Namísto toho banda opatů ze zapadákova buzerují kde se dá a ještě vedou? Smrt je v podání Richarda a Kahlan jakousi atrakcí, asi také vyzkouším, kolikrát se zabiju a ráno vstanu z postele. Spoilery...evidentně také dlouho nikdo neumřel a tak nechal TG aspon zemřít Zedda. Fajn. Zabila ho kráva, u které si nikdo celou dobu nevšiml podezřelého chování. a místo, aby tyhle evidentně nebezpečné lidi sejmuli, ještě se vykecávají a výsledkem je další zbytečná smrt a další evidente nudná záporačka na příští děj knihy. takže abysme si to shrnuli. skupina neustále někam běží pronásledovaná nekonenčou masou pololidí a je prokládána opatskými příběhy s mord sithami, které jsou podle mě total úlet. rozečetla jsem a nedočetla jsem, nechala jsem si děj přeříkat od táty. víc už kupovat ani číst nebudu. sbohem terry goodkinge. měla jsem tě ráda, ale tohle jsi posral.

pejty
28.01.2016

Tak toto byl dějově jeden z těch nejslabších dílů Meče pravdy, který nám nepřinesl nic jiného než jen sprint za záchranou Richarda a Kahlan. Bohužel mi tam tentokrát chyběla ta rozmanitost a spletitost děje, které jsem vždy obdivoval u předchozích dílů, ale přesto se to četlo opět jedním dechem. Kniha byla nesmírně napínavá, plná akce a bojů a tentokrát si Terry pro čtenáře připravil několik dech beroucích překvapení, po kterých mi zůstala akorát otevřená pusa. Snad bude brzy další díl, neboť po tom závěru se nemůžu dočkat dalšího pokračování.

Zorrander
19.01.2016

Opět neskutečně napínavé a čtivé. Na netu proběhla informace, že je toto poslední díl celé série. Po dočtení mi však bylo jasné, že to nemůže být pravda. Zůstala spousta nezodpovězených otázek, které je třeba vyřešit...
Těším se, že Warheart bude brzy přeložen do češtiny :-)