Pan Klarinet

Max Mingus ví, co je riziko, ale práci na Haiti vezme, protože ji nikdo jiný nechce. Haiti je ostrov voodoo a černé magie, kde neplatí žádné zákony a kde se každý musí vyrovnat se svými démony, a je rovněž domovem nestvůry, které říkají pan Klarinet – neblaze proslul tím, že bezpočet dětí odčaroval od původních rodin. Při pátrání po chlapci – živém či mrtvém – může Max ztratit jen svůj život. Ale na Haiti jsou osudy mnohem horší než smrt… Kniha byla oceněna Ocelovou dýkou Asociace autorů detektivek Iana Fleminga za nejlepší thriller roku. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128812/pan-klarinet-128812.JPG 3.981

Max Mingus 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Mr Clarinet

Kniha Pan Klarinet

eraserhead
20.01.2020

Já si říkal, že to nebude tak horké, jak se podle informací na obálce zdá. Přesto musím říci, že mě kniha hned v začátku hodně chytla, četla se úplně parádně, poskytovala zajímavé scény i informace, úplně mě dokázala vcucnout a přenést na popisovaná místa. A svým způsobem se tak dělo i poté, kdy mi došlo, že neposkytne to, co se snažila namluvit, že dá. Vyvrcholení a závěr je trochu zklamání. přesto kniha poskytne spoustu zajímavých věcí, a už míst, zvyků nebo postav, kteér zaujmou samy o sobě, bez ohledu na děj a jeho vyvrcholení. Hodně se mí líbilo, že hlavní hrdina nebyl tak úplně klaďas a neměl nebesky modré se zářivě bílými obláčky myšlení. SPOILER: Čekáte-li až mysteriózní horror, můžete být dost zklamáni. 3.5*

Jana09
28.08.2019

Uff :-(

Místy jsem přeskakovala. Některé pasáže jsem fakt nedávala.
Otřesné, v jakých podmínkách v dnešní době můžou lidé žít.
A jak pramalou cenu má lidský život.

HanaNov
28.06.2019

Jako fakt veliké překvapení! Po knize jsem úplně náhodně sáhla v knihovně, nic extra jsem od toho nečekala, ale nakonec to bylo moc dobré čtení a jsem zvědavá, jestli bude nějaké pokračování.

Zajímavá lokace, nadějná zápletka, neuvěřitelný propletenec, nečekané zvraty i šokující závěrečné rozuzlení, lidský a uvěřitelný hlavní hrdina.. Navíc pokud prokreslení Haiti a života na Haiti nebylo smyšlené, tak teda WAU, je tohle možné?? Ale přiznávám se, že o Haiti nevím vůbec nic, tak maximálně ho najdu na mapě:)
Takže shrnutí: celé to působí hodně vykonstruovaně, nepravděpodobně, příliš komplikovaně a voodoo, o které je opřená titulní stránka, tam je jako nějaká zbytečná vycpávka, která tam ale úplně stejně být vůbec nemusí.
Nicméně mě to opravdu bavilo a těšila jsem se na každou stránku. Fandila jsem hlavnímu hrdinovi a vyhovoval mi autorův styl, který jde rovnou k věci, je přímočarý a nehraje si se čtenářem. Za mě teda velmi příjemné překvapení!

Kortez
11.02.2019

Kniha me zaujala svým názvem kvůli čtenářské výzvě - kategorie hudební nástroj.
Jaké štěstí byla tahle volba. Naprosto šílená detektivka o únosech dětí a následném sexuálním zneužívání. Autor se nenimral v detailech, no i tak je čtení o zločinech na dětech emotivnější než běžná detektivka. Naštěstí má kniha heppyend.
Popisy Haiti, jak krajiny, lidí, zvyklostí, mýtů a pověr které se nakonec vyvrbí v reálném základu, to vše řadí tuhle knížku k nejzajímavějším z detektivního žánru. Mohu jenom doporučit všem, kdo jsou už překrmeni severskými detektivními příběhy.

Tirisa
18.02.2018

Musím říct, že spíš než jako detektivka mě kniha zaujala svým popisem poměrů na Haiti a už z tohoto pohledu jsem si knihu opravdu užila.

machina
23.09.2017

Příběh je teda hooodně zapletený, a o to víc napínavý. :)
Četla jsem to na dvakrát, protože do strany 100 se to nedá číst, to si asi autor teprve rozepisoval ruku. Pokud můžu doporučit, tak čtěte až dál. Naopak těchtěch 100 stran, co přebývá na začátku, bych klidně ještě uvítala na konci, protože se to parádně rozjelo. :)

vanda4094
22.03.2016

na to, že stála 39 korun , mě příjemně překvapila :-)

Gaza92
07.02.2016

Podle popisu a obalu knihy jsem cekal vice voodoo a ne spise politicky zamerenou detektivku. Kazdopadne cetla se dobre.

Haiti voodoo

Nick Stone