Matčina panenka

Matčina panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477182/bmid_matcina-panenka-7I6-477182.jpg 4 229 75

Mirabelle žije v domě se zabedněnými okny a zamčenými dveřmi. Nikdy se nepodívala ven, protože jí to Matka nedovolí. A ta přece všechno dělá pro její dobro. Miluje Mirabelle jako svoji panenku. A tak ji obléká do hezkých šatiček, maluje jí tvář a češe vlasy. Ke třináctým narozeninám jí dokonce přinese speciální dárek – mladší sestřičku Clarabelle, kterou zachránila z vnějšího světa. Mirabelle ale dojde, že Clarabelle ji má nahradit. Ona už je totiž velká, šaty jí nepadnou tak dobře jako kdysi a Matka není spokojená. Jenomže Clarabelle tvrdí, že se ve skutečnosti jmenuje Emma. Navíc se nezdá, že by měla radost, že ji Matka do domu přivedla. Chce svou skutečnou maminku. Mirabelle postupně zjišťuje, že její soužití s Matkou není tak normální, jak si vždy myslela... a že život panenky nebývá nikdy dlouhý.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

Mother Loves Me , 2020

Termina
28.12.2021 2 z 5

Musím tedy s mírným zklamáním říci že jsem čekala mnohem více .. Kniha se slibně rozjela, pak jsem se ocitla v levném akčním bijáku a na konci pak sprcha rychle utnutého konce.. no tak teda DÍK!

Januli
27.12.2021 3 z 5

Ze začátku jsem byla obrovsky nadšená, zajímavý námět, něco nového a čtiveho. Čím dál však čtu tak tím nadšení upadá...Ale ne tak moc, že bych knihu zavrhla. Stále ji hodnotím kladně, klidně bych uvítala ještě pár kapitol na dovysvetleni. 3,5

L.Helena
27.12.2021 4 z 5

Tak to bylo opravdové psycho. I když některé situace na mě působily trochu nevěrohodně, především vzhledem k věku hlavní hrdinky a taky faktu, že vůbec neznala život venku, resp. měla o něm jakous-takous představu jen z knih. Ale i tak jsem knihu doslova hltala, je napínavá, čtivá…

DK197
17.12.2021 4 z 5

E-KNIHA: Matčina panenka je povedený psycho příběh, který vás pomalu získá a už nepustí. Atmosféricky je hlavně druhá polovina taky dobře udělaná. Prostě jen čtete, držíte děvčátku pěsti a jen čekáte, co na vás autorka ještě vybalí. A ačkoli se příběh odehrává v celkem komorním prostředí, nudit se nebudete a čeká vás pár slušných překvapení. ... Co se nedostatků týče, osobně bych přidala pár stránek na začátek. Přišlo mi, že překlopení dívčiných pocitů bylo přes veškerou snahu moc náhlé a ráda bych si víc početla o tom, jak to bylo předtím. Také mě občas rušila slova použitá v textu. Vypravěčce je 13 let, a ač hodně čte, některá slova by podle mě nepoužila. ... Ale to jsou drobnosti na jinak skvělé prvotině.

OMBeautifulLife
09.12.2021

U Matčiny panenky se nebudete ptát jestli je to thriller, ale jaký přívlastek k tomu přidat. Napadá mě Psycho... protože děj psycho je.
U čtení jsem myslela na dva filmy - Mlčení jehňátek a Rosemary má děťátko. Docela záhy se hlavní hrdinka dozví, že je lapena v pasti její matky, ale ten boj o přežití, to vám nedovolí odtrhnout se od knihy.
Takže jsem během třetího čtení knihu dorazila do konce, ať bylo hodin kolik chtělo.
Skvělá prvotina!

Monkas1
08.12.2021 5 z 5

Doporučuji

Macabitt
06.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Knížku jsem přečetla jedním dechem. Byla napínavá od začátku až do konce. Dospělý čtenář přijde brzy na to o co jde. Jediné co mně osobně trochu chybělo je více rozebraný konec - těšila jsem se na ten happy end až se dívky konečně spatří se svými rodiči. Prostě číst dál :-)

Duchoslp
04.12.2021 4 z 5

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne. Zajímavé čtení, které vás vtáhne do děje a prožíváte ho spolu s Panenkou, která postupně odkrývá, že všechno není, jak se na první pohled zdá. Boj 13leté holčičky proti psychicky labilní matce

kalinkacz
04.12.2021 4 z 5

Matčina panenka je psychothriller, který bych úspěšně minula nebýt recenze mé kamarádky...
Kniha pracuje s tématem únosu dítěte a jeho věznění… První polovina za mě nebyla moc šokující, ale o to víc mi to vynahradila polovina druhá!
Tato novinka je neuvěřitelné čtivá a sama jsem ji zhltla za dva večery! Není to nejlepší psychothriller, ale za vaši pozornost rozhodně stojí!

Verida
24.11.2021 4 z 5

Příběh vypráví Mirabelle,která žije v uzavřeném domě před okolním světem se svou matkou. Nezná nic,kromě své matky. Ale opravdu jí zná? Když jednoho dne matka přivede domů cizí dívenku Anabelle, bude se Mirabelle pídit po pravdě.Kniha je velmi poutavě psaná a čte se téměř sama.Postavy jsou zde brilantně vykreslené a tak čtenář nemá problém si vytvořit obrázek. Nechybí ani pořádná dávka napětí. Závěr byl rozhodně takový, jaký měl být.
Na škodu je,že v knize není více rozebraný vztah mezi matkou a Olivií nebo příběh Anabelle.
Knihu vřele doporučuji

Acinore
22.11.2021 2 z 5

Od půlky jsem to přeskákala až na konec, abych věděla jak to dopadlo. A o nic jsem nepřišla.

suiteki
11.11.2021 5 z 5

Tak to byla opravdu povedená prvotina. Kniha se krásně četla, první půlka byla takové seznamování, děj plynul pozvolným tempem a nic zásadního se nedělo, ale v druhé půlce to vše nabere grady a kniha se stává neodložitelnou. Napětím jsem chvilkami ani nedýchala a "Mirabell" jsem držela i palce u nohou :D.

kramlinka88
07.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Ano, ano, ano, konečně po dlouhé době vážně skvělý thriller :-) Napínavý od začátku až do konce, i když mi docela hodně věcí došlo dříve než Polly (nemůžu ji říkat Mirabelle) nevadilo mi to a vážně jsem si to užila, místy to malinko připomínalo Kingovu Carrie, a možná i další autory, ale vůbec mi to nevadilo a vážně skvěle se to četlo a i konec se mi líbil, za mě plný počet :-)

ivousekk
03.11.2021 5 z 5

Četla jsem už v červnu jako beta čtenář pro nakladatelství a musím říct, že kniha je skvělá.
Četla se lehce, děj svižně ubíhal, byl napínavý, vtáhl. I když dospělému je hned jasné, o co jde, sledovat, jak na to přichází 13letá dívka, která od 3 let žije v izolaci a zmanipulovaném světě, nemělo chybu.

Sabča92
30.10.2021 4 z 5

Matčina panenka je velmi mrazivá, temná a rozhodně nejstrašidelnější kniha, kterou jsem kdy četla. Takhle zlou postavu jsme v thrilleru a psychothrilleru ještě neměli.
Nicméně i přesto, že je nesmírně čtivá, akční, tak jsem s ní měla jeden malý problém, některé scény mi přišly příliš vyumělkované a přitažené za vlasy. Thriller je napsaný velmi jednoduše a ihned mě vtáhl do děje, nicméně mi chybělo více popisu. Na druhé straně je kniha o to více napínavá a čtenáři nedovolí ji odložit, takže jí to nijak neublížilo. Celá zápletka je přitom vymyšlená geniálně a bohužel si dovedu představit, že se něco podobného může stát. Psychický stav matky byl vykreslen velmi vyšinutě a nebudu zapírat, že mi z ní stály chlupy hrůzou. Na závěr je nutno říci, že na to, že se jedná o autorky debutový psychologický thriller, tak musím smeknout klobouk a těším se na její další počiny.

tajemství psychologické thrillery matky a dcery thrillery pro ženy zmizení dětí

Abby Davies
britská, 1984