Dokonalý svět

Dokonalý svět https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165474/bmid_matched-dokonaly-svet-q6z-165474.jpg 4 265 47

Matched série

< 3. díl

Poté, co Cassie zoufale hledá za hranicemi Společnosti Kye a také možnost, jak se přidat k Povstání, zjišťuje, že oba dva mohou svého cíle dosáhnout jedině tehdy, když ztratí to, na čem jim nejvíce záleží. Jeden druhého. Jejich cesty se tedy znovu rozcházejí a zatímco Ky zůstává ve vnějších provinciích, Cassie je Povstáním vyslána zpět do Společnosti... Epický závěr bestsellerové trilogie Ally Condieové o boji za možnost vybrat si v dokonalém světě budoucnosti svůj osud.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Reached , 2012

ivzu77
26.07.2015 4 z 5

POslední díl trilogie pro mne nebyl zklamáním, četla jsem ho se stejným pocitem jako předešlé dva. TRILOGII bych hodnotila kladně, určitě to nebylo něco, co se nedalo číst! Já za sebe ráda nadšencům dystopie doporučuji, jsem ráda, že jsem knihy četla. Oblíbila jsem si KY a Cassie a ráda jsem sledovala jejich příběh.
První kniha = DOKONALOST, REBELIE
Druhá kniha = DOBRODRUŽSTVÍ
Třetí kniha = OSAMOSTATNĚNÍ, BOJ PROTI NESVOBODĚ

Samira
07.07.2015 3 z 5

Nemá cenu znovu vyzdvihovat kvality první knihy, ano byla výjimečná. Druhá nás zavedla jiným směrem a třetí se také vyvíjela úplně jinak než jsem očekávala. Ale nebyla to špatná kniha, líbila se mi, jen tam bylo mnoho zdlouhavých pasáží. Nejvíce se mě zaujal Xanderův příběh, už proto, že obsahoval něco navíc. Celkově dobrá série, s prvním dílem, který uchvátí.

ester1511
22.06.2015

Všechny tři knihy se mi líbily.
Některé knihy bych mohla číst pořád dokola a neomrzely by mě, ale tyhle to nebyly dočetla jsme je. Zajímalo mě jak zo skončí, líbily se mi ale znova je číst nebudu.

Viky.Tejralova
19.06.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale ne tolik jako třeba první díl... Ten byl podle mě nejlepší. Občas mě mátlo jak se měnil pohled na příběh u tří různých postav...

kejty91
15.04.2015 4 z 5

Osobně mě celá trilogie velmi zaujala a bavila jsem se při jejím čtení. Myslela jsem, že to neskončí šťastným koncem ale nakonec příběh skončil docela klidně. Nejlepší ale i pro mě byla první kniha ze série. Díky bohu ale za to, že měla pokračování.

Nejvíce atraktivní postavou byl pro mě Xander.

Knihu mohu doporučit.

Rebarborka
25.03.2015 odpad!

Obsahuje nějaký ten spoiler.

Můj problém s trilogií nastal už v prvním díle. Holé, osekané věty nemám ráda, ale to je můj problém, autorčin problém je, že v prvních dvou knihách se skoro nic nestane a do třetího dílu jakoby se pokusila naroubovat úplně všechno. Jenomže jenom v náznacích, načne myšlenku, pak ji utne a přejde k další věci.

Další problém mám s postavami. Když už tedy musím mít tři vypravěče, tak bych je nechala vyprávět tak, aby bylo poznat, který z nich to je. Občas jsem se musela podívat na začátek kapitoly, abych věděla, jestli zrovna vypráví Cassia, Xander nebo Ky.

Vadily mi nevysvětlitelné a nevysvětlené skoky v čase, měla jsem pocit, jako by tam pár stránek chybělo, protože v některých pasážích autorka jednu událost zbytečně rozmazává a když dojde na nějakou akci, kdy se začíná něco dít, najednou jí nevadí přehoupnout několik týdnů.

Vadily mi dialogy, které byly nicneříkající, neobjevné a o ničem. "Myslíš si to, nebo ono?" "Nevím." Super. Ke konci knížky už jsem byla tak otrávená, že mi bylo úplně jedno, co se s kteroukoliv postavou stane a samotné postavy se občas chovaly, jako by jim to taky bylo jedno. Vadily mi podivné zápletky, u kterých mám podezření, že jsou tam jen na zamazání prostoru (Xanderovo . obvinění, hlasování o léku). To je i případ Cassiiných myšlenek - hodně často se opakují (pohřeb Hunterovy dcery).

Poznámka k překladu: změna překladatelky hodně prospěla (a kdyby upustila od výrazů jako "poněvadž", "neboť", "jímž", "jež" apod., které se sem prostě absolutně nehodí, bylo by to ještě lepší).

Pro mě jedna z nejhorších trilogií a knih vůbec. Původně jsem dala jednu hvězdičku, ale když o tom přemýšlím, závěr byl neuspokojivý, velká změna nepřišla a mě to tak strašně štvalo, že si to nakonec ten odpad zaslouží.

Klaris 99
14.03.2015 1 z 5

Myslela jsem, že si z nás autorka dělá srandu a každou chvíli to rozbalí a začne se něco dít , ale bohužel. Pokaždé,když někdo řekl slovo Vzpoura, měla jsem chuť do něčeho kopnout. Absolutně mě to nebavilo, přečetla jsem to prostě jen proto, že knihy neodkládám nedočtené. Žádná kniha se mi nikdy tak zle nečetla. No a konec? Jakože nic moc, ale byla jsem ráda, že konečně skončila nedokonalá série s dokanalými obálkami.

2368
22.02.2015 2 z 5

Poslední díl jsem četla dlouho, vůbec mě nebavil a vyprávění z pohledu jednotlivých postav přímo nesnáším .. takže velké zklamání

lenka608
06.02.2015 4 z 5

První polovina knihy byla upřímně řečeno hrůza. Každou další stránku jsem očekávala něco lepšího. Přibližně v polovině jsem knihu odložila. Nicméně angína mě donutila ulehnout do postele a tak jsem po tomto díle opět sáhla a řekla si, že jej dočtu. A nelituji! Druhá polovina knihy byla svižná, konečně se něco dělo, věci začínaly dávat určitý smysl. Původně jsem plánovala 3 hvězdičky, ale konec knihy byl tak dobře napsaný, že jsem se přiklonila ke čtyřem.

TheB
18.01.2015 4 z 5

No.. po dočtení mám rozporuplné pocity. Váhala jsem, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky, chtěla jsem dát jen tři, ale tak, kniha není zas tak špatná..
Líbila se mi, ale první dva díly byly podle mě lepší. V tomhle díle podle mě autorka některé věci hrozně natahovala, přesně jsem věděla jak to dopadne, takže se mi pořádně ani nechtělo číst dál. No, nakonec jsem to přelouskala. Některé části byly fakt dobré, u jiných jsem usínala. Ale tak už to někdy bývá :)

Chensie
15.01.2015 3 z 5

Jednička skvělá. Dvojka byla už o trochu horší. Ale tento díl nemůžu dočíst. Odkládám ho a nejspíš ho ani nedočtu. Jako by vypustila emoce...

Wendysek
09.11.2014 5 z 5

Tenhle příběh prostě jede od začátku až do konce...

ciniminisek
05.07.2014 1 z 5

Přečetla jsem půlku, mám to v rozečtených už skoro rok. Je to děsný díl. Jen díky krásné obálce dávám jednu hvězdu.

MonisPop
03.07.2014 4 z 5

Jako série hezké... v posledním díle se autorka často opakuje a konec trochu ztrácí na zajímavosti, ale obálky jsou opravdu úžasné a skvělé. :D Hlavně jsem čekala, že zjistím, jak to nakonec bude fungovat, ale na druhou stranu je fajn mít možnost si zbytek domyslet..

Misa25
10.06.2014 4 z 5

Série se mi líbí hlavně díky obálkám, děj už tak trochu pokulhává, ale stejně je to velmi povedená série :D

Shinju
18.05.2014 3 z 5

Knížka krásně prvním dílem začala i druhý díl byl perfektní, ale ten třetí mě velmi zklamal. Škoda, že jsem nespočítala kolikrát se tam opakovalo slovo VZPOURA.

Nathanielka
28.04.2014 5 z 5

Skvělá trilogie, občas jsou pasáže, kdy člověk má chuť knihu odložit, s tím že už se tam nic dít nebude, ale když pokračujete dát je to úžasné! Moc se mi líbili 3 úhly pohledu, dodalo to šmrnc příběhu. Tenhle díl se mi líbil nejvíce.

dqenisa
21.03.2014 5 z 5

Tak je tu konec docela dobré trilogie. Oceňuji nápad, kterým se autorka zabývala v příběhu. Na závěru toho dílu jsem byla lehce dojatá a vůbec mě poslední díl nadchnul a taky samozřejmě dva předešlé. Myslím, že by byla škoda si tyhle knížky nepřečíst. Jsou dobré :-).

Mishak
27.02.2014 5 z 5

Jestli jsem prvnímu a druhému dílu dala po 4 hvězdičkám, tak tomu závěrečnému musím dát za 5...
Ky byl pro mne bohužel ne příliš zajímavou osobou... Moc mě nadchlo vyprávění z pohledu Xandera! Jestli jsem ho měla ráda v prvních dílech, tak v tomhle jsem ho začala milovat!!!! Je úplně jiný, než Ky... A po pravdě, nechápu Cassiu, že dala přednost Kyovi před Xanderem.
V celé sérii se mi velmi líbilo čtení z více pohledů.. =) A upřímně jsem doufala, že toho Xanderova se dočkám aspoň ve třetím díle, což se také stalo.. Moc se mi líbila zápletka s morem a zjišťování prohnilosti společnosti, ale i Vzpoury. Ani jedna "společnost" nebyla dokonalá, i když si to o sobě obě myslely.
Sérii jsem přečetla jedním dechem a aniž bych je prokládala jinou knihou, tak moc jsem do ní byla začtená =) Chápu, že to není něčí šálek kávy a třeba chybělo více akce (což v některých momentech chybělo i mně), ale u mě série splnila má očekávání a má čestné místo v mé knihovničce =) Jsem spokojena =)

muchomurka
07.01.2014 3 z 5

Zakončení trilogie, jenom proto jsem to dočetla až do konce. Do čtení jsem se musela fakt nutit, děj mi vůbec neubíhal. Trochu se to zlepšilo, když začali pátrat po tom léku, ale celé to na mě působilo, jak kdyby hlavní postavy byly v nějaké bublině, odtrženi od toho, co se dělo. Bylo to napsáno tak nějak nerealisticky. Souhlasím s komentáři tady, např. že setkání Kaye a Cassie bylo divné, téměř bez emocí, nebo že tahle knížka je nejméně povedená. Jsem ale ráda, že se spousta věcí vysvětlila a měly i logickou povahu, nebyly jen tak šroubovaně nasazené a dodělané, protože autorka je napsala na začátku a na konci je pak musela vysvětlit.

utopie

Ally Condie