Dokonalý pár

Dokonalý pár https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117810/bmid_matched-dokonaly-par-nu0-117810.jpg 4 605 110

Matched série

Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema – volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Matched , 2010

Patw
17.04.2014 2 z 5

Žádný děj, který by mě nutil otáčet stránku po stránce. Slabé jak dějem tak propracováním postav. Hlavní hrdinka se občas chová divně: nechápu proč měla nutkaví pocit zničit onen papírek, když v tom jejím artefaktu přežil XX let v bezpečí. Antiutopický děj vlastně o ničem. Tak nějak nemám ani chuť na další díly v této sérii.

Klaris 99
10.03.2014 4 z 5

Obálka je překrásná, nemám co bych jí vytknula, je dokonalá. Je prostě jednoduchá a hezká pro oko. Možná proto jsem se rozhodla přečíst tuto knihu.
Děj, ale už tak dokonalý nebyl. Byly místa kdy jsem s napětím očekávala jak se děj bude dál vyvíjet, ale také místa kdy jsem čekala až to skončí. Jako na houpačče. Děj byl hodně předvídatelný a ničím zvlášt zajímavý, ale svět, který autorka vytvořila byl víc než promyšlený. Vše do sebe zapadalo a odvíjelo se přesně podle pravidel. Myslím to tak, že autorka na pravidla svého světa nezapomněla až do konce.
Ky a Xander. Opravdu těžká volba(nenávidím trojúhelníky). Ky byl tajemný a chytrý a......, ale Xander taky, nevím ke komu se mám přiklonit.:D
Musím přiznat, že mně to rozbrečelo. Jak jí odcházel děda nějak mně to přemohlo, mo často se mi to nestává, proto musím být hodná a dát 4 hvězdičky.:D

Terry.89
08.01.2014 5 z 5

Na téhle knize mě něco nadchlo, abych byla zcela upřímná, nevím přesně, co to je. Námět je bezesporu zajímavý, kniha možná není nijak výrazně "akční", přesto mě něco neustále nutilo číst dál. Prostě jsem byla zvědavá, jak se to nakonec vyvine. a určitě se těším na pokračování :)

Knihomolka Rů
30.12.2013 4 z 5

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami kvůli tomu, že mi hlavní hrdinka přišla prostě naivní. Ale přiklonila jsem se spíš k lepšímu. To asi hlavně kvůli Kyovi a doufání, že další díl bude lepší. Děj mě tolik nestrhnul, ale určitě by v tom mohlo ještě něco být.. :) Jediný kdo mi tam docela vadil byl Xander, nevím proč, ale nesedl mi a jak jsem zmínila lehká naivnost hlavní hrdinky mi také lezla krkem. Jinak vlastně nemám co vytknout :)

vaili
09.12.2013 4 z 5

Zajímavé téma, kniha mě docela chytla i když bude určena spíše pro mládež :))

RosMeggie
29.11.2013 4 z 5

Super kniha, moc mně bavila... Bylo to zase něco nového, naprogramovaný život bez vlastních voleb bych mít fakt nechtěla... Jedno velké mínus je, že hlavní hrdinku jsem si moc nezamilovala, jak to dělám vždycky, prostě mi nesedla, ale každopádně tato kniha stojí za přečtení... :) P.S. Za obal knihy musím dát plus...

dqenisa
27.09.2013 5 z 5

Je to zajimave tema. Ta knizka byla hezky napsana a zajimava. Tesim se na dalsi dil.

Verík
24.09.2013 5 z 5

Kniha je bombastická! Příběh mě do sebe hned vtáhnul a nepustil :D. Autorka měla skvělý nápad...nikdy jsem nečetla nic podobného :)

melaficent
12.09.2013 5 z 5

Skvelá kniha. Síce ma odrádzal presladený názov (nemám rada presladené veci) ale kniha ma milo prekvapila. Má krásnu obálku, a je písaná zaujímavo. Najlepšie je (a najzvláštnejšie :D), že autorka to napísala tak, že som si obľúbila aj Xandra aj Kya, a je mi jedno ako to skončí, čo sa napríklad pri Nočnom tieni povedať nedalo...

jana89
12.08.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji za pár dní... líbilo se mi jak ke všemu použí vali pravděpodobnost, bylo to něco nového, co pěkně oživilo čtení knihy.
I když to, jak to všechno dopadne bylo velmi předvídavé, tak se mi kniha moc líbila a především postava Kye, který byl pro mně tak trochu záhadou...
Už se těším, až si budu moci přečíst další díl této trilogie...

DariDerek
12.08.2013 2 z 5

Tahle kniha mi hodně připomíná Ošklivé - Krásné. Civilizace, kde je vše dokonalé, naprogramované tak, aby vše bylo ideální. Vzhled, uvažování, chování a kdokoliv se proti tomu vzepře má jednoduše řečeno průser.
Ovládají to mocenští "správci", všechno je řízeno z "vrchu".
Brutální utopie, navíc, aby to nebylo fádní, hlavní hrdinka provede "vzpouru", tak to trochu dostane spád, ale na Ošklivé a Krásné to nemá!!
A vzpoura hlavní hrdinky knížce moc nepomůže. Neurazí, ale ani neoslní. Průměr, troufnu si říct, že slabý průměr. A tím pádem do dalšího dílu se nehrnu.

Kat9
07.07.2013 5 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila,ale když jsem ji začala číst,byla jsem trochu zklamaná.Myslela jsem,že to bude trochu akčnější,že tam bude míň myšlenek,ale pak jsem se začetla a nemohla se odtrhnout.Dokonce mi bylo trochu líto,že jsem to už dočetla.Rozhodně jsem zvědavá na druhý díl.Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami,ale nakonec dávám plný počet,i když je to spíš 4 a půl.

Pav.Hope
30.06.2013 4 z 5

Kniha mi trochu pripomina Hunger Games... A osudy hlavnich hrdinu me velmi zasahly - natolik, ze jsem se bala knihu dočíst.
Představa takové společnosti ma jiste sve klady (hlavni pozitivum vidim v tom ze nejsou skoro nemoci, a taky by se me osobne libilo kdyby mi nekdo varil .-) ), ale predstava ze si nemohu vybrat s kym zit a jak zit, povolani, delat si ve volnem case co chci atd byl frustrující..

vivitv
24.06.2013 3 z 5

Už dávno som nemala knihu, ktorá by sa čítala tak dobre ako táto a nemala žiadny dej.

NikyWither
21.05.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autorka má skvělý styl psaní, kniha se mi úžasně hladce četla, takže jsem ji měla za necelé 2 dny přečtenou. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, stejně tak i hlavní dva hrdiny - Kye a Xandera. Více se mi ale pod kůži dostal Ky, který mě ohromil. Kniha byla úžasná, těším se až si přečtu další díl. Navíc obálka je přímo dokonalá!

Kate.S
16.05.2013 3 z 5

Kniha se mi dobře četla. Je psaná poutavě. Není sice nejlepší, co se týče knih na podobný způsob, ale špatná také není. Postavy mi však byly cizí. Nedokázala jsem se do nich nijak vžít a ztotožnit se s nimi. Ani mi nebyly nijak zvlášť sympatické, vyjímaje postavu dědečka, který mi z celé knihy přišel nejzajímavější. Po dočtení ani netoužím zjistit, jak tento příběh skončí, takže pokračování číst nehodlám. Ale jinak to byla taková oddychovka. Rozhodně ale nedosahuje kvalit například ságy Hunger Games:)

Anne Leyyd
01.04.2013 4 z 5

Velmi působivý 1. díl trilogie, kterému se však s následujícími knihami naneštěstí nepovedlo naplnit svůj potenciál. A přitom to vše začalo tak slibně. Nyní tedy s odstupem času "pouze" 4 hvězdy.

Co však knize musím skutečně přičíst k dobru tak to, že jsem si díky ní zase, nebo možná opět pořádně, uvědomila, že dokonalost není to, co bych chtěla. Dokonalost není to, co dělá život dobrým a nezapomenutelným. To jím činí právě ona „nedokonalost“ a možnost volby, i té špatné. Protože z chyb se učíme… nebo bychom měli ;-)

Vřele knihu doporučuji všem, kteří máte rádi dystopie a také těm, kteří se nebojíte života uvnitř sebe sama a bojujete za něj... Současně s tím vás však UPOZORŇUJI, že 2. a 3. díl (pro mě) příběh značně snižují jako celek, což je velká škoda :-(

janulle1997
15.03.2013

Na knihu jsem se velmi těšila a nemohla jsem se dočkat, až mi ji v knihovně půjčí. Přečetla jsem ji za 2 dny a líbila se mi. Akorát před ní jsem četla velmi mnoho knih s napínavým dějem a samou akcí a tak se mi zdála trošku utahaná, ale velmi se těším na další díl a jsem zvědavá jak to všechno dopadne...

Lucka.79
16.02.2013 5 z 5

Kniha mě mile překvapila, fantasy mám ráda a tohle bylo zase trochu jiné, než na co jsem zvyklá a jsem zvědavá jaké bude pokračování

ilosek
09.02.2013 5 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila. Je to úžasný román plný lásky, nenávistí a přestupků. Nad touto knihou by se měla hodně z nás zamyslet. Jak nad budoucností, tak i nad hranicí naší lásky. Co všechno musíme udělat, abychom dostali šanci?? Kniha je velmi hezky napsaná a vřele ji doporučuji.

antiutopie, dystopie, kakotopie

Ally Condie