Dokonalý pár

Dokonalý pár https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117810/bmid_matched-dokonaly-par-nu0-117810.jpg 4 605 110

Matched série

Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema – volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Matched , 2010

markulka
21.03.2017 3 z 5

Na jednu stranu mi kniha přišla nudná a nezáživná, na tu druhou tam přece jenom bylo něco, co mě hnalo ve čtení stále kupředu. Uspořádání společnosti v knize mi přišlo originální a moc zajímavé. Hlavní hrdinka nebyla otravná a nerozhodná, podle mě měla celkem jasno. Navíc jsem se doslova rozplývala u některých těch "zaláskovaných" pasáží :D Ale bohužel mi pravděpodobně nesedl styl psaní a větší množství těch nezáživných momentů...

zbožňuju_knihy
26.02.2017 4 z 5

Líbila se mi, zakoupeno v levných knihách, ale nelíbila se mi tolik, abych zbylé díly zakoupila za plnou cenu (v levných knihách již nemají)...

Dakarianna
14.02.2017 3 z 5

Průměrná YA, ale ten nápad a popis světa, kde do sebe všechno zapadalo, mě donutil přidat hvězdičku.

warca
19.12.2016 2 z 5

Nejdřív mě upoutala obálka, pak název a teprve potom mě nadchnula anotace...
Jenže celkový příběh byl pro mě obrovským zklamáním. Podobná témata se omílají pořád, všude a hlavně v lepší podobě. Korunku tomu nasadila Cassia a Ky... Jako fakt? Chudák Xander...
Docela katastrofa... Další díly zkusím, ale s obavami :D

Edona
19.11.2016 3 z 5

Dokonalý pár musím označit, jako slibný začátek trilogie. Silně mi připomíná Divergenci. Hlavní hrdinové byli sympatičtí, osobně fandím Xanderovi. Samotný příběh je velice zajímavý, byť místy ne úplně domyšlený. Jsem zvědavá na pokračování a snad nebudu zklamaná.

PiperW
11.11.2016 4 z 5

Velmi povedená kniha, jsem moc zvědavá na pokračování. Snad mně nezklame jako už spousty knížek na pokračování

Turmee
13.09.2016 3 z 5

3,5 *

Snad až do ploviny knížky jsem si myslela, že nedám víc jak dvě hvězdičky. Vždyť kolik podobných námětů už jsme tady měli - vyšší systém, který všechno ovládá, všichni poslouchají, kdo se vzepře záhadně zmizí; "vyvolená", která díky chybě nebo speciální vlastnosti procitne ze všeho toho mámení a rozhodne se zjednat nápravu, což se samozřejmě neobejde bez obětí a do třetice milostný trojúhelník, kde každý miluje každého. To všechno už jsem četla několikrát.

Ke svému překvapení jsem někde za půlkou zjistila, že mě to baví, že jsem zvědavá jak to dopadne (i když odpověď tuším) a co se stane hrdninům, které jsem si zamilovala. Nevím, jestli mě okouzlila slova básničky, učení se psaní v lese nebo kácení javorů. Ve vracejících se smyčkách mi to připomínalo dnešní dobu a jistou formu státu, které se obávám.
Každopádně už mám doma další dva díly a uvidíme, jak si příběh povede dál.

yoyerka
31.08.2016 3 z 5

Kniha byla celkem dobrá, ale já si od začátku spojovala Cassii s Xanderem a ne s Kyem. Proto zklamala mé očekávání. Líbil se mi ale nápad, styl psaní knihy a obálka.

Živa23
28.08.2016

Čekala jsem mnohem víc. A ani jsem tu knihu nedočetla.

šneki
27.08.2016 3 z 5

Obvykle se přikláním k těm nebezpečným a neznámým klukům, ale v téhle knížce to tak nebylo. Chemie mezi Kyem a Cassie podle mě prostě nefungovala a já chtěla, aby byla s Xanderem... Jinak to je dost průměrná dystopie.

pink_ivy
07.07.2016 2 z 5

Doufala jsem, že by mohlo jít o takovou průměrně dobrou fantasy, ale s odhadem jsem se sekla. Ze všeho nejvíc mi to připomínalo Dárce, skoro jako kdyby autorka okopírovala nápad z té knížky a jen tomu trochu něco dodala. Za mě to ale bylo nedostačující. Nesympatické hlavní postavy, příběh i postavy, jsou napsané tak, že je vám úplně fuk co s nima bude. Zápletka se pak rozbíhá pomalu a konec moc negraduje.

Navíc je to předvídatelné. Zklamání. 2*

Mozkovna
15.06.2016 3 z 5

Začala jsem číst s tím, že nevím, do čeho jdu. Už po pár stránkách jsem ale nebyla zklamaná, že jsem si knihu koupila.
Cassia jako hlavní hrdinka byla nejdřív trochu snílek a rozčilovalo mě, že Společnost podporovala. Postupem času se z ní ovšem vyklubala pořádná rebelka. Kye jsem měla ráda hned jak se objevil na scéně. A po dočtení celé série mohu říct, že je to má nejoblíbenější postava.
Líbí se mi autorčino zajímavé pojetí budoucnosti. Kraje a provincie možná mohou lehce připomínat Hunger Games, ale příběh je od úplně jiný. Využití poezie se mi zdá taky jako dobrý nápad. Básničky tedy osobně moc nemusím, ale sem to tak nějak patřilo.
Určitě knihu doporučuji, je zajímavá, hezky se čte a obsahuje spoustu mouder a citátů. Byla radost ji číst :)

Eleanor65
25.05.2016 5 z 5

Jsem nadšená, koupila jsem si tuto knihu ve zlevněných knihách, protože se mi líbila upoutávka na zadní straně a i obálka byla pěkná:-) Začala jsem ji ale číst asi až za půl roku, ale jsem velmi potěšena prvním dílem a už se sháním po dalším. Je to velmi dobře napsané, čte se to jedním dechem, jste vtáhnuti do děje, kde hlavní hrdinka objevuje, že má mozek a začíná ho používat. Je to velice povedené ačkoli se na první pohled zdá, že to nemá žádný spád, tak má a pořádný. úplně mě mrazí, že by se něco takového mohlo stát našim dětem v budoucnosti. Uchovat pouze 100 věcí od každého druhu? Neumět číst? Umět jen to, co vám přidělili? Nic netvořit? Hrůza! Být jako ovce a plnit rozkazy? Já jsem od malička rebel a nesnáším skupinové věci, pamatuji se ještě pionýr ze kterého jsem se různě vymlouvala. Už se těším na další díly. Fakt super. Martina

Cherry1824
25.05.2016 3 z 5

Když budete tuhle knížku číst, neubráníte se otázce: "Co mi to tak připomíná?" A mýlit se nebudete. Tato kniha opravdu něco připomíná. Ale co to je? Odpověď je jasná - Divergence. Nemohu si pomoci, ale je to jako přes kopírák. Svět je zdevastovaný, lidé jsou oblbováni společností a tak dále a tak dále...
Nicméně musím přiznat, že mě tahle kniha chytla více než dříve zmiňovaná Divergence. Autorka dokázala i přes klišé prostředí, vytvořit perfektní příběh. Myšlenka s partnery je perfektní (po spisovatelské stránce samozřejmě :-)).

Barbra06
06.05.2016 4 z 5

Mě se to nakonec moc líbilo. Nutno říct, že myšlenka je povedená. Rozhodně alespoň zkusím druhý díl.

milunka21
07.04.2016 5 z 5

Wow,je to pecka,tak dobře se to čte,vůbec nechápu jak se mi tu ta serie mohla tak dlouho válet nedotčená.

Magdyla.8
01.04.2016 2 z 5

Připadalo mi, že se v knize střídali příběhy Divergence a Hunger Games. Autorka si vzala od něčeho něco.. nebo mi to jen příjde, protože vymyslet nový neotřelý příběh je těžké, aby se to nějaké knížce nepodobalo. Nicméně se to autorce povedlo. Jsem zvědavá kdo má jaké tajemství a tak mě to donutí si přečíst další díl.

Adriana21
21.03.2016 3 z 5

Tak tenhle díl mě celkem chytil. Bylo to něco jiného, než jsem byla zvyklá číst, ale dobré. Po dočtení jsem byla zvědavá na další díl, ale bohužel, druhá kniha mě hodně zklamala, takže první díl rozhodně dobrý, druhý nic moc a proto se nemůžu donutit přečíst třetí díl :( Škoda.

bartosovic00
10.03.2016 4 z 5

Všechny 3 knihy mě velice bavily. Jednička byla ovšem dle mého názoru nejlepší.
V knize se nachází mnoho "citátů" (autorčiných vět, které jsem si ihned musela napsat) např.: ,,Ky tuhle hru umí. Umí hrát všechny hry, včetně té, kterou právě prohrál. Ví přesně, jak hrát, a proto pokaždé prohraje"
Za mě 4*

Aira
09.03.2016 1 z 5

První díl je zaručeně nejlepší z celé trilogie, ovšem něco v té knize postrádám.Nepodařilo se mi pochopit a porozumět hlavní hrdince.

antiutopie, dystopie, kakotopie

Ally Condie