Příběh Arthura Truluva

Příběh Arthura Truluva https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491563/bmid_pribeh-arthura-truluva-1Eq-491563.jpg 4 560 560

Mason série

Citlivý román o třech lidech, kteří po prožité ztrátě hledají cestu z osamělosti k novému štěstí. Vdovec Artur se seznámí s problémovou dospívající dívkou Maddy, která se snaží vyhnout škole a raději tráví čas na hřbitově. Právě tam chodívá Artur každý den, aby si při obědě popovídal se svou zesnulou ženou a popřemýšlel o někdejších životech dalších mrtvých. Zrodí se přátelství, které oběma pomůže vystoupit z izolace. Arturova schopnost reagovat laskavě a pozitivně na jakoukoli rozčilující věc, kterou Maddy řekne nebo udělá, mu vyslouží přezdívku Truluv. Společně s Arturovou všetečnou sousedkou Lucille vytvoří neobvyklou milující rodinu, která je živoucím důkazem toho, že nejvzácnější momenty v životě jsou ještě krásnější, když je s někým sdílíme.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kontrast

The Story of Arthur Truluv , 2017

orson
17.12.2021 4 z 5

Tak trochu mi to připomíná Muže jménem Owe nebo Dopisy ztraceným. Příjemný příběh několika postav, fajn oddechovka, která po dočtení zanechá dobrý pocit. Jen více takových knih v této době.

mufimuf
15.12.2021 5 z 5

Knihy, které popisovaly prostě život mě nebavily až do přečtení této knihy.

Pančelka
30.11.2021 5 z 5

Do této knihy jsem se naprosto zamilovala. Je tak čistá, dýchá na mě láskou. Přečetla jsem ji jedním tahem, nemohla jsem od ní odejít. Donutí člověka zamyslet se nad smyslem života, žít daným okamžikem a nezajímat se o to, co si myslí ostatní. Něha, krása, důvěra, opora. Miluji.

IvčaKraťaska
26.11.2021 5 z 5

Dýchala na mne krásná ,,Ove" atmosféra. V celku prostý příběh, ale je na něm něco, co ve vás probouzí víru v dobro, v lidskost. Úžasně milé postavy. Děkuji, budu si muset autorku více proklepnout.

blackoutzuzi
26.11.2021 5 z 5

Musím říct, že místy mi příběh neskutečně připomínal moji milovanou knihu od Fredrika Backmana Muž jménem Ove. Ovšem v tomto případě jeden z našich hrdinů, osamělý vdovec Arthur, nebyl vůbec takový bručoun jako Ove, naopak byl to velmi pozitivní a milý pán, kterému do života vnesou nové světlo lidé, od kterých by to vůbec nečekal.

Příběh Arthura Truluva pro mě byl obrovské překvapení! Tak něžný, milý, laskavý a dojemný příběh, který mě pohladil po duši a zároveň rozplakal. Má sice trochu pomalejší tempo, ale mě si získal natolik, že jsem si užívala každou jednu stránku a pokud hledáte vyloženě feel good příběh, tak tohle je pro vás jasný tip :)

Dela111
20.11.2021 5 z 5

Tohle bylo milé, krásné, bylo to pohlazení.
Na začátku knihy jsem nechápala to vysoké hodnocení, ale netrvalo dlouho a i mě tenhle laskavý lidský příběh dostal. Je o potřebě mít někoho blízkého, mít někoho, kdo vás vyslechne, koho zajímá vaše trápení, kdo ocení vaše kladné stránky a zároveň nesoudí přísně ty záporné, protože ví, že nikdo není dokonalý. Je to veselé i vážné, často melancholické, protože námětem je i vyrovnání se se ztrátou.
Je zde spousta laskavosti a soucitu, které dokážete nejvíce ocenit když už za sebou máte nějaké bolestné zkušenosti. A to naši tři hrdinové mají.

Tento příběh nejde nějak do hloubky a přesto ho hodnotím jednoznačně 5*, což u podobných knih běžně nedělám. Důvodem je, že tato kniha dokázala pohladit a zahřát u srdíčka. V dnešní době, když člověk vidí a slyší, co se děje kolem, je potřeba něčeho takového mnohem vyšší.
Pokud toužíte po milé četbě, která zároveň není hloupá, plná klišé ani přeslazená, doporučuji tuto knihu :-).

Ctucomamrada
16.11.2021 5 z 5

Taková ta kniha, u které se celou dobu cítíte dobře a po zavření a dočtení se ještě dlouho usmíváte.

Ada0004
14.11.2021 5 z 5

Krásná a milá kniha, která člověka pohladí po duši. Vřele doporučuji. Příběh obyčejných lidí, kteří se dokáží obětovat pro druhé, dokáží odpustit a vidí v druhých hlavně to dobré.

eva3992
07.11.2021 5 z 5

Příběh Arthura, postaršího muže, který nadevše miloval svou ženu. Když umřela, začal Arthur chodit každý den na hřbitov, aby mohl být s ní. Tam se seznámí s dívkou Maddy, která právě na hřbitově tráví svůj čas raději nežli ve škole. Tohle setkání jim změní život.

Tahle knížka byla nádherná! Já nemám slov. Ač se toho v knize moc neděje, v podstatě všechno se dozvíte v anotaci, tak mi to nevadilo. Bylo to milé a dojemné, krásně se to četlo a já si celý příběh moc užívala.

Do příběhu se okamžitě ponoříte a žijete život společně s Arthurem, Maddy a Lucille. Kniha Vás donutí se zamyslet nad životem, nad rodinou a přáteli. Navíc Vám ukáže, že skutečné štěstí lze potkat naprosto kdykoliv.

Už při pohledu na samotnou knihu se nabízí srovnání s knihou Muž jménem Ove. Ta se mi nelíbila, ale tuhle jsem si maximálně užila. U Oveho mi vadilo, jak byl protivný, kdežto Arthur je velice milý stařík. Pokud se Vám Ove líbil, určitě se podívejte i po této knize.

Máte-li rádi krásné příběhy, které Vás pohladí po duši, tak tento je přesně pro Vás. A nezapomeňte si připravit kapesníky, budete je potřebovat.

DeKo1996
06.11.2021 5 z 5

Krásná, dojemná kniha.

em75
05.11.2021 5 z 5

Asi jsem nečetla milejší knihu. Jednoduchý příběh u kterého jsem tušila, jak dopadne. Ale takové pohlazení na duši jsem zatím v žádné knize nezažila. Pan Truluv je úžasný člověk. A Maddy ztracená a moc milá dívka - "Není si vlastně jistá, proč ji ostatní nemají rádi. Vypadá docela dobře. Má smysl pro humor. Není hloupá. Nejspíš to bude tím, že ostatní cítí, jak moc je potřebuje". Tohle mě dostalo už na začátku příběhu. To znám ..

Šárka78095
19.10.2021 3 z 5

Velmi pěkná kniha, milé počtení, takové to pohlazení.

ferdada
18.10.2021 5 z 5

Knihu jsem dostala letos v srpnu od dcery k narozeninám. Neměla jsem nijak velká očekávání. Říkala jsem si - nějaký výstřelek, či nadhodnocená záležitost. Ale teď… Děkuji. Děkuji ze srdce. Příběh mě pohladil, udělal léčivé "půůůůůů" nad vším posledním, co jsem četla a žila. Ano, tohle jsem potřebovala nasát. Žádné převraty a úžasnosti a přitom je v příběhu všechno. Jako když jedeme tím naším "obvodem", kde vlastně dohromady nic není a přitom námi vnímaná krajina se svými něžnými detaily dokáže poklidit paseku v duši.

Dora99
18.10.2021 5 z 5

Nádherný a dojemný příběh. Opravdové pohlazení po duši!

Meg1
11.10.2021 5 z 5

Kdybych měla dědečka, chtěla bych, aby byl jako on. Kdybych byla muž, chtěla bych být jako on. Moc krásná a něžná kniha o tom jak stáří může být moudré, citlivé a chápavé a zároveň barevné i se svými smutky a bolestmi nahromaděnými za celý život.

Zuzana08
30.09.2021 4 z 5

Příběh není ničím strhující, ničím nepřekvapuje, žádné závratné dějové zvraty se zde nekonají. Nenajde v něm ani vraždu, ani násilí, pomstu. Žádné sexuální scény, také žádné prvoplánové romantické propletence. Není v něm zkrátka nic, co je teď tzv. "in".
Takže vlastně jedna velká nuda, dalo by se říct.
Přitom je to příběh plný laskavosti, tolerance, pochopení. Pohladí na duši.
Kdo si chce přečíst prostě jen krásný příběh, doporučuji.

Emigna
29.09.2021 5 z 5

Krásný příběh o ničem, a vlastně úplně o všem. Víc takových Arthurů na světě.

sidini
20.09.2021 4 z 5

Kdyby byla tato kniha plyšákem, byla by to koala vyrobena z toho nejjemnějšího plyše. Upřímnýma očima by vás rozveselovala, ale také přiváděla k zamyšlení nad životem a smrtí, chtěli byste ji pevně obejmout a už nikdy nepustit. Tak by se daly popsat mé pocity, když jsem knihu četla. Příběh Arthura Truluva je stejně tak křehký, jako silný. Příběh o stáří, mládí, životě a smrti. Možná bylo takových napsáno už mnoho, ale tento skutečně zasáhne tam, kde má. Přeji příjemné čtení.

Nikola_
10.09.2021 5 z 5

Tohle je tak nádherná kniha! Moc moc doporučuji..

mysterygirl
08.09.2021 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se dlouho moc těšila a jsem z ni docela zklamana. Uplne me to neoslnilo, neco tam chybelo.. Vadilo mi, ze si hlavni postavy vykaly a tak nejak me to nevzalo extra za srdce