Sestry

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398124/bmid_sestry-FEj-398124.jpg 4 1336 341

Martin Servaz série

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Soeurs , 2018

SimonaP
08.05.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, rozuzlení pro mě zajímavé a nečekané, i když první trilogie byla rozhodně lepší. Noc mě už tolik nebavila, ale Sestry opět dobré.

ydnac
08.05.2019 5 z 5

Minier je supéér. Každá jeho kniha je napínavá:-)Závěr mě překvapil. Těším se na další

ivzu77
07.05.2019 4 z 5

Pátá kniha série komisaře MŠ, pátá detektivka, která mne hodně bavila. Nedokázala jsem se od čtení odtrhnout. Určitě jsem se s MS ráda vrátila k jeho prvnímu případu. Bavilo mne prolínání této knihy se světem jiného spisovatele a jeho knih.
Určitě za mne doporučuji.
Sama nemám hady ráda a musela jsem odložit vrchní obálku, abych knihu vůbec vzala do ruky, sama sobě jsem říkala, že je to pneumatika a ne hadí kůže.... ????

Dopi70
07.05.2019 5 z 5

Z mého pohledu asi dosud nejlepší Minierova kniha, a je vhodná i pro neznalce předchozích jeho knih.

Mischone
03.05.2019 5 z 5

Škoda, že se nedá dát víc jak 5 hvězd či nějaké speciální ocenění :D
Knihy B.M. jsou prostě dokonalé. Čtení si užijete s každou stránkou, vždyť tohle je prostě nejlepší. Vždycky nás dokáže něčím překvapit, objeví se něco nového a nám zůstanou jen vykulené oči. Tohle by nemělo uniknout nikomu kdo má rád kvalitní detektivky. Jsem z toho opravdu nadšená a dávám palec nahoru!

Jana_Hlus
02.05.2019 5 z 5

Tak tento díl se Minierovi opravdu podařil, hurá, po těch dvou slabších románech, jsem si čtení tentokrát fakt užila. Perfektní zápletka, propojení minulosti s přítomností, větší množství dějových linek, které v tomto textu ale nezaclání jako zbytečný balast. Servaz v "Sestrách" působí jistě a až na naražená žebra je ve formě. A zápletka mě překvapila, možná maličko přitažená za vlasy, ale určitě zkousnutelně. Za mě paráda, doporučuji (5/5).

JanaBez
02.05.2019 5 z 5

Krásné propojení minulosti se současností Martina Servaze. I obálka nebyla navržena jen tak, dokresluje obsah knihy. Kniha jako vždy čtiva, zkrátka perfektní, řekla bych i nejlepší ze série.

maroni
02.05.2019 4 z 5

Za knihu palec nahoru. Ackoliv mel Servaz o vrahovi jasno, ja temer do posledni stranky ne:)) Zajimavy konec a tesim se na dalsi dil

Hella
01.05.2019 3 z 5

Za mě průměr. Začátek zdlouhavý; to, že pachatel unikal tolik let nevěrohodné (notabene, když vše bylo tak pěkně popsáno v knihách); sestry divné a tomu konci jsem nevěřila ani trochu. Navíc Servaz není zrovna prototyp příkladného otce, což mě celou knihu dosti rozčilovalo.

Gibis
01.05.2019 5 z 5

Martin Servaz je zpět v plné parádě! Po lehkém zklamání z předešlého dílu, u kterého mi přišlo, že ho napsal snad jiný spisovatel, přišlo opět nadšení z celé série.
V první polovině knihy jsme nahlédli do Martinovy minulosti, do jeho začátků u policie, kdy se setkal s případem dvojnásobné vraždy, který sice byl vyřešen, ale podle Servaze skutečný pachatel unikl. A tak když se v současnosti vynoří nová vražda a v hledáčku se objeví hlavní podezřelý z případu, který se odehrál před pětadvaceti lety, Martin se zakousne a nepustí až do samého konce.
Tak jen doufám, že pan Minier s touto sérií ještě neskončil a zase nás brzy potěší dalším případem :)

plamínek21
01.05.2019 4 z 5

Se Servazem se ponořím kamkoliv a klidně o dekády zpátky a podepíši se pod to, že pravda se vždy nakonec vyjeví. A pokud nemáte čtečku a bojíte se stejně jako já a on hadů, tak je těžké se s touto knihou mazlit.

Schamila
27.04.2019 5 z 5

Nejdřív k obálce - nádhera a pan Jakub Karman dokázal něco, s čím jsem se ještě nesetkala. Často podle obrázku na obálce trochu začnete tušit, o čem to bude. Ale abyste se dotkli obálky a začali tak trochu tušit, kdo nebo co ta bude, tak to byla pecka - hadí kůže!!! Moc velký kunšt - díky!!! A ke knize - také pořádná pecka, jak střídání historie se současností, tak napětí, zápletky a prvky, které vystupňovaly děj do krajnosti. Doporučuji a těším se na další!!!!

kachis
26.04.2019 4 z 5

Servaz má moje sympatie i přesto, že je občas mimo. Super čtení.

Bezkyne9
25.04.2019 5 z 5

Ma prvni od Miniera a velice cenim autoruv styl psani... ten je opravdu pekny :) do toho ma ve zvyku dej okorenit zajimavymi myslenkami a postrehy, jen tak akorat... Kniha byla ohromne ctiva, jen to svistelo, sem tam se objevi hra se slovy... celkove vzato kvalitni detektivka, ktere diky vyse zminenemu odpustite i trochu krkolomny dej a lehce slabsi konec... :)

Skippi16
23.04.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha od Miniera. Nejdříve jsem nechápala, proč jsme v době začátků Servaze a upřímně se bála, že to bude jako "první" díl série a že budu mimo, protože jsem ostatní četla, ale naštěstí pak jsme se vrátili do současnosti a bylo vše správně. Minier prostě nikdy nezklame. Naprosto skvělý nápad, skvělé vyprávění. Ja ho prostě miluju...

iška
22.04.2019 3 z 5

Mě první část knihy, která byla vlastně poněkud delším prologem, lehce mála. Vlastně se mi ulevilo, když mě děj opět přenesl do doby, kdy byl Martin Servaz opět tím zkušeným vyšetřovatelé, jak jej známe z předešlých titulů.

HanWali
21.04.2019 5 z 5

Skvělé

eliska8413
21.04.2019 2 z 5

To že to nebude asi první díl série jsem pochopila až, když se nevysvětlovaly okolnosti degradace Martina, to jak přišel k synovi nebo naopak kam se poděla jeho žena. Příběh samotný mě na začátku vytáčel tím, že jednou mluví o policistovi podruhé o Martinovi a pak zase o Servazovi. Na začátku knihy, kdy se čtenář teprve s postavami seznamuje, mi tohle přišlo diletantské a často jsem vlastně nevěděla kdo komu co říká a co dělá. postupem času se oslovení sjednotilo ale postavy zůstaly rozpracované, v podstatě jejich charaktery autor jen naznačil, a spousta popisů postav mě spíš asociovala seriál námořní vyšetřovací služba. Příběh byl dost přitažený za vlasy. Moc jsem mu nevěřila a ani nechci věřit že se policisté chovali tak jak je autor popisuje. Jako prvotina by ten příběh stál za 3 hvězdičky ale po zjištění že je to zase natažená série, dávám 2.

Dumicek
20.04.2019 5 z 5

Minier nam opet ukazal,ze psat opravdu umi! Tahle kniha me proste a jednoduse bavila od zacatku az do konce! Libilo se mi ze celkem velka cast knihy zacina pribehem 2 mrtvych divek v dobe kdy Martin nastoupil jako novacek k policii..tato cast knihy byla opravdu povedena a ukazala nam jak se vysetrovalo kdysi..bez pouziti vsech tech vymozenosti moderni doby..kapitoly v teto casti byly opravdu dobre nadepsane ????pak se presuneme do roku 2018...Minier nam mimo jine v knize nastinuje vliv socialnich siti,ktery jak vsichni vime je opravdu obrovsky..rok 2018 se proplete s rokem 1993 a musim uznat,ze to bylo tak dobre do sebe zakomponovane,ze nemam co k tomu rict. Martin jako vzdy skvely a na vse postupem casu prijde, a ze ke konci mi opravdu spadla brada..jen snad uplny zaver knihy byl i na me uz trochu moc,ale i tak davam 5 hvezd. No pane Miniere, tesim se na dalsi jizdu ????

Manyna
18.04.2019 3 z 5

Musím se přiznat, že Sestry neměly takový spád a moc nepřekvapily. Zápletka mi přišla na Miniera celkem slabá, chybělo víc akce a ten závěr snad nemyslel vážně...

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960