Sestry

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398124/bmid_sestry-FEj-398124.jpg 4 1337 341

Martin Servaz série

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Soeurs , 2018

Petula.N
19.06.2019 5 z 5

CO ?? To ta knížka opravdu skončila takhle ? Ale příběh jako takový se mi líbil, ale ten konec ? Dávám 3 hvězdy....

Jaruš7
17.06.2019 5 z 5

Chtělo by se říct že "velkolepé", tak teď už vím jak se může žít autorům drsňáren, jak z toho kolotoče nelze vystoupit, jak tím lze ovlivnit masy, jak soukromí je křehká vzácnost a jak jsou čtenáři ovlivnitelně pak neovlivnitelní.
Citace:"Víte proč se M. D. Chapmen tak rozlobil na Lennona, že ho zabil ? Protože v písni Imagine požádal miliony fanoušků, aby si představili svět bez peněz a přitom utrácel milióny dolarů, kupoval si jachty, utrácel za drahý nábytek a platil si luxusní apartmá v Dakota Apartmans. Chapmen považoval Lennona za pokrytce a za zrádce."
Byla to jízda, v prostředí tak lákavém pro rozlet inspirace v literární branži, takže brzda zafungovala jako záchranný systém pro sebevědomí.
Suprdílo.

anája
17.06.2019 3 z 5

Také mi chyběl ten spád a dokonalé propletení, ale co by zase člověk chtěl Minier je mistr thrillerů a u tolikate knihy se to může stát, i tak byla super.

dikobraz
15.06.2019 3 z 5

No, s tazkym srdcom, ale nemozem dat 5. Koniec bol uplne nedotiahnuty, odflaknuty. Zapletka bola dobra, pomsta po tolkych rokoch, ale vybavene na 2-3 stranach? A ten koniec? To pokazilo cely dobry dojem. Skoda, velka skoda...

Nickyheat
11.06.2019 3 z 5

Minier nezklame, žádné srdcervoucí drama, ale taky žádná nuda...prostě normální detektivka

Kocourek
10.06.2019 4 z 5

Hodně těšení na novou knihu a malinké zklamání při čtení. Chyběl mi tam ten spád a napětí předchozích knih... Ale i tak dávám 5 hvězdiček a doufám , že příště to bude zase 6..

Nelly
06.06.2019 3 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami - tento příběh mne ze všech předchozích dílů s M.S. bavil nejméně - přišlo mi, že autor jde málo do hloubky, jen tak klouže po povrchu - a přitom námět byl jako vždy zajímavý, dalo se z toho jistě vytěžit více. Prostě v rámci Minierových knih je to slabší, přesto jistě kniha stojí za přečtení, nemohla bych o ní napsat "odpad" ani jí dát třeba jen 2 hvězdičky, jako jiní čtenáři níže...

alnahu
05.06.2019 2 z 5

Příběh sester Alice a Ambre,které jsou zavražděny a jejich smrt vyšetřuje začínající policista Martin Servaz a jejich smrt ho provází celých dvacet pět let.Za mě docela divný příběh.

Acquenta
05.06.2019 3 z 5

No, další, která mě zklamala, tímto asi s autorem končím. Nesmyslné, podivné a nezáživné...:-(

miloslav0399
29.05.2019 odpad!

SPOILER: Tak tímto jsem s Minierem skončil. Opět nesmyslné zápletka, ale na to už jsem byl u něj zvyklý. Ale to, že Servaz v závěru de facto spáchá úplně zbytečnou vraždu jej v mých očích zbavilo posledních kousků sympatie. Nejhorší kniha série, ale to asi píšu u každé další... Ztráta času.

Morfyk
29.05.2019 5 z 5

Perfektní díl, opět suprově napsané a hlavně mě bavila linka z dob, kdy byl Martin ještě mladé "ucho" a u policie teprve začínal.

Ossinky
28.05.2019 5 z 5

Mám ráda Miniera a jeho temné příběhy. Sestry jsou, řekla bych, nejslabší co se temnoty a vražd týká, jinak je stejně skvělá jako všechny předchozí. Nechyběl dramatický závěr a překvapivé rozuzlení. Já dávám plný počet hvězd.

kykyna42
28.05.2019 1 z 5

Příběh byl hodně divný a vyšetřování v knize bylo dost amatérské. Připadalo mi to ,jak detektivka na zakázku.

aneta.giraffe
27.05.2019 5 z 5

Musim podotknout, ze se mi libi uz i obalka (ostatne jako u vsech predeslych knih se Servazem). Jinak neni co dodavat, kniha je skvela, rozuzleni (aspon pro mne) prekvapive.

boxas
17.05.2019 4 z 5

Chvílemi zbytečně natahované, zápletka se sestrami dost těžko uvěřitelná, trochu mi vadila dějová linka se synem, ale jinak na léto dobrá kniha.

jprst
17.05.2019 5 z 5

Konec mi připadl zbytečně překombinovaný, ale jinak autor opět nezklamal a po slabší Noci opět výborné počtení.

Hustoles380
14.05.2019 5 z 5

Velmi dobré pokračování případů Servaze, kromě výborného příběhu má kniha i přidanou hodnotu (náš vztah k přírodě, ztráta soukromí atd.), prostě výborná detektivka.

Tobík
12.05.2019 5 z 5

Pěkné, paráda, napínavý thriller bez hluchých míst. Na konci se klubko rozmotá a závěr opravdu překvapující.

harena
11.05.2019 5 z 5

Sestry se mi líbíly mnohem víc, než předešlý díl Noc. Občas Martin připomene, co se stalo v minulých dílech, což bylo fajn, příběh má spád, neviděla jsem nikde hluchá místa a bavil mě až do konce. Jen nevím, kdo praštil Erika do hlavy, ale třeba jsem to přehlédla. Podle mě je to opět thriller na 5* a určitě se těším na další díl, snad ho B.M. napíše.
Ještě musím dodat, že obálka se k příběhu dokonale hodí, výborný nápad.

elena2054
09.05.2019 3 z 5

První polovina knihy, minulost, byla perfektní. Zajímavá, napínavá, mysteriózní. Prostě přesně můj šálek čaje.
Ovšem druhá část byla děs.
Proč jen Minier raději v té minulosti nezůstal, nebo proč se alespoň nedržel trochu toho mystery?
Z úžasného začátku uplácal divnou tuctovku s ještě divnější pointou.
Cpaní jeho syna nesyna do děje a ještě ho používat v dějové lince mi připadá jako trapné klišé.
Minier opět nezvládl závěr a pointu.
Tři hvězdy za povedenou první polovinu.

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960