Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272976/bmid_mraz-GEI-272976.jpg 4 3024 3024

Martin Servaz série

Vražedné šílenství uprostřed francouzských Pyrenejí! Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schoností k vyřeření děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah. - vítěz prestižní Crime Novel Prize v Cognac v roce 2012 - nominace na Elle Reader´s Prize - dle hodnocení The Sunday Times jeden z 50 nejlepších thrillerů z celého světa za posledních pět let... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

Arsi
02.08.2016 5 z 5

Z knihy jsem nadšená, je to strhující příběh. Nelze od knížky odejít.

Martinka79
01.08.2016 5 z 5

Jednim slovem BOMBA, knizku jsem doslova zhltla za par dni. Uz se tesim na dalsi dily.

iveta3689
01.08.2016 5 z 5

Po delší době jsem četla knihu, kdy je detektiv normální (žádný alkoholik, na drogách nebo s bludy v hlavě), což je docela příjemná změna :) Neubíralo to na zážitku. Kniha je napínavá od začátku do konce a už mám od autora přichystané další.

adicek8
28.07.2016 3 z 5

Četl jsem, že autor si naplánoval jenom začátek a konec knihy a ve zbytku improvizoval, což je zajímavé, protože právě začátek a konec se mi líbily nejmíň. Hlavně z té úvodní nesmyslně bizarní vraždy jsem cítil velkou autorovu snahu čtenáře okamžitě šokovat svojí prvotinou. Poté se to nicméně rozjelo ve velmi příjemně čtivý thriller opředený parádní vysokohorskou atmosférou. Závěr mi nesedl, přišel mi překombinovaný a nedotažený zároveň :-) Ani se mi nechtělo už Minierovi dávat šanci, ale jsem rád, že jsem se nechal zlákat pozitivními ohlasy na Kruh a i na Tmu - oba tyto thrillery už mi přišly o řád lepší.

skipiii
25.07.2016 5 z 5

Dlouho jsem knihu v obchodě obcházela ale nakonec jsem neodolala a nelituji :) Jelikož mám ráda hory, zimu a mráz tak se mi dlouhé pasáže (pro někoho možná až příliš dlouhé) velice líbily. Zápletka se mi taktéž líbila,nemám co vytknout. Za mě tedy ano!

myshmother
22.07.2016 5 z 5

Navzdory některým nelogičnostem se mi kniha četla moc dobře. Napínavé od začátku do konce. Jdu na druhý díl. ;-)

perpe2a
19.07.2016 5 z 5

Vynikající krimi, už se těším na druhý díl. Napínavé od začátku až do konce.

ZuzanaL
19.07.2016 odpad!

Na jednu stranu mě příběh strhl. Hltala jsem každou stránku a opravdu jsem si to užívala. Na druhé straně mě ale rozčilují opakující se popisy oblečení, hudební výběr a nedovysvětlené/neodkryté metody a postupy vrahů. Nicméně jsem ráno cestou do práce dočetla poslední stránku a na cestě z práce už jsem kupovala další díl. Skvěle vytvořená závislost nutící koupit pokračování pátrání po sériovém vrahovi. Stejně jako pro duo Lars Kepler marketingový klobouk dolů.

oregano
16.07.2016 odpad!

toto moze vyhlasit za dobru detektivku iba nejake dieta do 15 rokov.
Je to neskutocne zla kniha plna logickych nezmyslov /horska choroba vo vyske 2000 m ???, ako vytrepali tu mrtvolu pod ten most? je to technicky vobec mozne? vam take veci v texte vobec nevadia?/
hlavny hrdina je blb, ktory sa zozklepe od strachu, ked na neho zasvieti dialkovymi za nim iduce vozidlo??
v kuse tam niekomu bucha srdce..a toto ziskalo literarne ceny?? za co preboha??
Dakujem, dalsie knihy od Miniera ani omylom.

katy238
13.07.2016 5 z 5

Příjemně mrazivý příběh s nečekaným závěrem. Doporučuji všem milovníkům dobrých detektivek.

rene6927
12.07.2016 5 z 5

Napínavé. Zvraty dech beroucí. Moc se mi líbilo prostředí ústavu a okolní popis mrazivých situací. Určitě si přečtu další díly...

heavy66
10.07.2016 4 z 5

Francouzská odpověď na úspěch severské drsné školy! Hory, sníh, mráz, mlha, vítr, strašidelný dům, příšerné zločiny, temná tajemství, a charismatický vrchní vyšetřovatel, osamělý a frustrovaný podobně jako Harry Hole. Pravda, je to tak trochu scifi, na štíru s logikou, překombinovaný konec, tam kde Harrymu stačí chlast, je zde příliš vážné hudby, latinských citátů, a zkoumání detektivových niterných citů a pocitů. Ale příběh je napínavý, plný nečekaných zvratů, jak má správná detektivka být!

Alushka07
03.07.2016

výtečná detektivka, až do konce člověk neví, kdo to vlastně udělal :-)

Wendy182
29.06.2016 5 z 5

Výborná knížka, která se suprově čte a je pravda, že do poslední chvíle není vědět co a jak.. opravdu skvělá a doporučuji...i v tom horkém italském počasí opravdu mrazila a nešlo knížku odložit...za mě určitě ano a jdu na pokračování

Karborund
25.06.2016 4 z 5

Velmi poutavé a napínavé čtení,které bavilo a nutilo číst dál a dál.Jen závěr a vyvrcholení bylo pro mne částečné zklamání.Je to jako upéct luxusní dort a nakonec místo ochutnání ho rozmlátit baseballovou pálkou.Minier se svým stylem psaní podobá mému oblíbenému P.Mayovi, určitě autora nezatracuji a časem zkusím další knihu.

delfin69
23.06.2016 5 z 5

Pro mne velké překvapení, i když jsem četl kladné recenze ,tak je to pro mne jedna z nejlepších knih co jsme v poslední době četl, (jednou málem přejel v metru). Doporučuji všem, poutavý příběh v zajímavém horském prostředí, napětí po celou dobu, prostě seper thriller . Už se těším na pokračování...

DominikMichael
16.06.2016 5 z 5

Znáte ten pocit, když se začtete a nemůžete přestat, odkládate spaní, jen abyste se dozvěděli, co bude dál? Tak toto zažijete u čtení této super knihy.

Magnovak
15.06.2016 2 z 5

Čím více podobných thrillerů mám za sebou, tím více se množí ty, kde je průběh četby prakticky totožný.

Prvních cca 300 stránek super, pak to jde od desíti k pěti a posledních zase cca 100 už se jeden fakt musí nutit do čtení a jen kroutí hlavou nad tím, jak se dobrá detektivka zvrhla v totální koninu.

A tahle kniha mě navíc neskutečně vytáčela množstvím drobných nelogických detailů, snad na každé stránce je nějaký renonc.

A ten konec knihy (ústav/zámek/lavina) to je normálně utrpení a jen jsem to v rychlosti přelétla, to se fakt nedá... Už dlouho jsem nečetla knihu, kde bych se od počátečního nadšení obrátila k absolutní averzi.

Pozitivní je celkem fajn atmosféra v začátku, takový mix Shining, Mlčení jehňátek a Purpových řek, bohužel i to šlo časem do háje.

Bohužel už jsem s Mrázem koupila i Kruh... Asi se na něj bude dlouho prášit než seberu vůli s ním začít.

Warden
14.06.2016 2 z 5

Vše už vlastně napsali uživatelé ondrula a Baiba...Byl jsem hodně zklamán a kdybych Mráz neposlouchal při dlouhé cestě autem jako audioknihu, určitě bych nedočetl. Dalšího Miniera už ne.

šipek
10.06.2016 5 z 5

Tak za mě plný počet hvězdiček. Neskutečná atmosféra, čte se to výborně. Slovo četníci to mě teda dostalo paráda, dlouho jsem ho neslyšel :-). Kniha má jednu chybu je moc těžká do ruky, ale né čtenář by rád ještě nějaké stránky přidal. Všem doporučuji, kdo má rád kriminální thrillery.