Marley a já

Co to je za rodinu bez věrného, dobře vychovaného klidného psa? Labrador Marley má však k takovému psímu hrdinovi daleko. Když si ho John s Jenny přivedou domů, nestačí se divit. Kde je ten mírný, inteligentní a přizpůsobivý pejsek, kterého slibovaly kynologické příručky? Už první jízda autem se promění v malé dobrodružství a překvapení pokračují: Kdo to roztahal po bytě celou roli toaletního papíru? Kam se poděly ubrousky, papírové kapesníky, účtenky, korkové zátky, svorky na papír a šachové figurky? Proč má židle najednou jen tři nohy? Marley kosí ocasem sklenice a zarámované fotografie, ohryzává nábytek, vyhrabává květiny na zahradě, leze do odpadkového koše, skáče na lidi a loudí u stolu, hraje si na potápěče v misce s vodou, škrtí se na vodítku, čmuchá, funí, slintá a očurává kdeco a kdekoho. A navíc roste jako z vody. Přesto na něj John s Jenny nedají dopustit a s velkou láskou i pochopením líčí Marleyho veselé kousky i dojemné chvíle z jeho stáří a nemoci. Život s „nejhorším psem na světě“ totiž není žádná nuda....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19484/marley-a-ja-rHz-19484.jpg 4.6377

Marley & Me (2005)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR), Euromedia

SpeeDeeX

Úžasná knížka, sem tam jsem se i nahlas zasmála. Film je taky úžasný ale knížka je prostě knížka:) U konce jsem se i rozbrečela, stejně jako u každého dalšího zhlédnutí filmu. Rozhodně doporučuji:)

Charmedka

Kniha je povinností pro všechny pejskaře a milovníky psů. V některých situacích možná svého psa poznáte, v těch dalších budete děkovat Bohu za to, jaké zlatíčko doma máte. Ale i když Vám zničí několik drahých bot a všechno poslintá, milovat ho nepřestanete.

TamaraKrejčí

Viděla jsem film i četla knihu. Obojí vzalo za srdce..děkuji za vzpomínku na našeho "pana psa" Knížka se četla jedním dechem, pobavila, poučila, rozpláče a takový je sám život. Děkuji za takové čtení.

Denčaa

Naprosto dokonalá kniha. Nebylo pasáže, která by byla navíc, či která by nudila. Je to příběh ze života, který je vyprávěn od srdce. Jako byste se dívali oknem do toho domu a viděli všechy Marleyho kousky na vlastní oči. Tato kniha rozesměje, pobaví, rozbrečí, ale dá vám i něco do života. Jedna z top knížek, které jsem měla možnost přečíst.

Eorin

Viděn i film.. Pro pejskaře, jako jsem já, to bylo skoro povinností. Zasmála jsem se, pobrečela jsem si. Krásný příběh - ale o to více jsem ráda, že ten můj pejsek je mnohem vychovanější, byť někdy "Marlyovatí" až běda. Ale to by pak nebylo na co vzpomínat a nebyla by žádná legrace :)

ThrisaManx

Film byl pro mě jedna obrovská nuda, proto jsem se maličko obávala i knihy. Ta už naštěstí dopadla lépe, byla čtivá zpočátku vypadala slibně. Potom už to bylo horší, přestávalo mě to bavit, pořád se to ale drželo na vyšší úrovni než filmový snímek. Na jedno přečtení to bylo fajn oddechové, ale vracet se k tomu nebudu.

Katchiii

Tohle je naprosto dokonalá knížka !! Vůbec bych nečekala, že to pro mě bude jedna z Top knížek. Ráda se k ní zase vrátím a vřele ji všem kolem sebe doporučuji. Tolik jsem se dlouho nenasmála a konec tak ten jsem obrečela, to je jasné.

Ivka2

Co k tomu dodat.. první kniha, která mě rozbrečela.. čtení bylo oddechové a mnohokrát mě zážitky s Marlym rozesmaly.. krásná kniha ukazující lásku člověka ke zvířeti, oddanost zvířete.. a samozřejmě také to, že ikdyz vám pes zničí vaše nejoblíbenější boty nepřestane tě ho milovat..

Půca4
19.12.2016

Moc ráda čtu takové příběhy. Připomínala mi knížku Štěně k Vánocům, proto doporučuji také přečíst. Podobné se ještě mohou zdát Psí poslání (v lednu 2017 premiéra v kině!) a Psí cesta! Pro milovníky psů nezbytná četba (film) :D ! Za mě úžasných 5 hvězd.

pecka02
04.10.2016

Milá a vtipná knížka. Jako milovnice psů nemůžu dát jiné hodnocení než plný počet. Marley si mě hned získal a celá jeho rodinka vlastně taky. Viděla jsem první film, takže jsem dočtení oddalovala a oddalovala, a i když autor ztrátu Marleyho dávkoval postupně, stejně jsem se neubránila slzám. V současné době máme v pořadí již třetího psa a je to se všemi stejné, jak se uvádí na konci: žádný takový pes už nebude.

honza1685
25.07.2016

Film super,ale kniha.... nepopsatelná dávka emocí. Na konci knihy sem bulel jako želva nepřetržite asi 2 hodiny,lidi okolo se mě ptali ,jestli mi neco není =D doporučuju milovníkům psů,ale konec si opravdu probrečíte....

verden
19.07.2016

Ťažko sa mi hodnotí kniha, keď som príbeh po 5-tich, či 6-tich zhliadnutiach filmového spracovania poznala takmer naspamäť ešte predtým, než som ju prvýkrát chytila do ruky. Musím sa priznať, že Groganov štýl písania sa mi príliš nepáčil, čo ale nič neuberá na milom, vtipnom a s pribúdajúcimi stranami aj trochu smutnom príbehu. Poplakala som si, presne ako pri každom sledovaní filmu :)) Mám doma len slabý odvar Marleyho, moje vlastné 6-ročné šteňa a toho "Najšibnutejšieho Psa Na Svete". Nevymenila by som ho za nič :)

majík1
06.07.2016

Krásná kniha a ještě hezčí film

Lusien
03.06.2016

úžasná kniha, čtená jedním dechem. Skvěle popsané kousky nezvladatelného psa, kdo má psa, tak pochopí, ale i kdo nemá. Autorovy trefné popisy skvělě představí psa, co konkrétně dělá. Hodně jsem se nasmála a doporučuju všem. I když nemám ráda konce, kdy pejsek odejde, ale to k tomu patří a rozhodně bych se ke knize opět vrátila:-) Krásné dílo

evis_ka
05.02.2016

Skvělá kniha, skvělý film...jenom ten konec :'( myslím, že slzy se udržet nedají.

Zuzu23
27.01.2016

...smutný konec...

Miruš
27.01.2016

...já nevím, asi mám raději kočky...

Viky007
22.01.2016

Miluji tuhle knihu! Autorův styl psaní je prostě brilantní. Vtipný, až lehce ironický, ale to se mi právě líbí. Hrozně ráda bych si přečetla jeho sloupky :-).
A co se týče Marleyho... no... nestačila jsem zírat :D. Náš pes byl v lecčem dost podobný, takže jsem se místy dost smála a vzpomínala na našeho labradořího smraďocha :-).

"Klid, Marley," Jenny se snažila mluvit nevzrušeně. "Nic se neděje. Pusť ten řetízek a nikomu se nic nestane."
Marley nás podezíravě pozoroval, hlavu otáčel střídavě k jednomu a k druhému. Zahnali jsme ho do kouta, ale bylo mu jasné, že má něco, co chceme. Bylo vidět, jak zvažuje své možnosti, možná dává dohromady požadavky výkupného.
Dejte mi dvě stě neoznačených psích sucharů v papírovém pytli, nebo ten svůj drahocenný řetízek už víckrát neuvidíte.

Falda
20.01.2016

Úžasná knížka i film. Jen konec mě vždy hrozně dojal.

Makaja
13.01.2016

V rámci výzvy jsem sáhla do své knihovny a vylovila tuto knihu, která tam trůní už pár let jako jedna z mála nepřečtených. Mám ji po babičce, které byla oblíbená, ale já nějak nikdy neměla chuť jí číst. Takže když teď nastala vhodná chvíle, pustila jsem se do toho. A možná to je dáno už tímto přístupem nebo nevím, ale zkrátka mě nijak nenadchla. Chvilkama zábava, chvilkama moc ne a chvilkama docela nuda. Na konci jsem si poplakala, to přiznávám, dost mi to připomínalo odchod našeho psího miláčka. Za ten citlivě zpracovaný konec dávám hvězdičku navíc. Kniha půjde zpět do knihovny a zůstane tam - třeba jí za čas vytáhne dcera.

Káča Máča
06.01.2016

Milá knížka, která ve mně zvládla vyvolat snad všechny pozitivní emoce, které existují. Během čtení jsem byla dojatá Marleyho oddaností a láskou, smála se jeho vylomeninám, žasla nad jeho temperamentem a nakonec plakala, když zemřel... uvidím, jaké reakce ve mně vyvolá filmové zpracování.

Ivuska.09
01.11.2015

Kniha na jedno odpoledne - krásná i smutná zároveň.

vlckovka
04.07.2015

Knížku mě zaujala v knihovně, nedlouho po tom, co nám náš pes labrador také zemřel. Kniha se čte velice rychle a plynule, a vše v ní je plné lehkosti a života. Spousta pasáží mi připadala velice podobným tomu, co jsem také zažila. Ač náš pes nebyl takový "šílenec" jako Marley, zažili jsme s ním podobné radosti i starosti. Věřím, že stejné to má spousta lidí. Kniha byla pro mě duševní terapií, která mi umožnila přenést se o roky zpátky a vybavit si spoustu maličkostí takových, které dělají psa nejlepším přítelem. Vyvolávala u mě nekontrolovatelný smích i pláč (i když u knih to pro mě není běžné). Nejtěžší byl samozřejmě konec, protože vše prožít takto intenzivně znovu bolí. Přesto celkový dojem z knihy je spíš pozitivní a ukazuje, jak moc dokáží psi lidem obohatit život. Knížku si rozhodně pořídím do své knihovny a budu se k ní znovu vracet, a budu ráda, když i moje děti si ji jednou přečtou.

azeret92
27.06.2015

Knížka je velmi čtivá, jsou zde humorné situace. Akorát konec je trošku smutný. Kdo má doma nějakého pejska, určitě ví o čem mluvím. Knížka si zaslouží všech 5 hvězdiček.

petvet
20.06.2015

Film Marley & já se mi vždy velice líbil,proto jsem sáhla i po knize.
Kniha byla vtipná a hezky napsaná.Akorát to není můj "šálek kávy",některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé,že jsem je musela přeskakovat a u jiných bych ocenila delší rozpracování.

KlérTomson
27.04.2015

Dostala jsem na Vánoce, perfektní čtení. Umírala jsem smíchy. Knížka se mi líbí víc než film, ale ve filmu je dobré obsazení, tak to stojí taky za to :).

Lenka.Vílka
05.04.2015

Četla jsem před třema lety na doporučení spolupracovnice...kniha mě emocionáoně vyždímala víc než film...

zuzana13
04.04.2015

Krásná kniha, byla zfilmovaná . Doporučuji.
Probrečela jsem jak to bylo smutní.

savabi
03.04.2015

mám ráda knihu i filmové zpracování....vždycky u ní brečím

Bruklinka
24.02.2015

knížka, která rozesměje i pohladí po duši...