Známky života

Známky života
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336424/mid_znamky-zivota-eUg-336424.jpg 4 313 313

Marissa Blumenthalová série

< 2. díl

Detská lekárka Marissa Blumenthalová sa šťastne vydá a ako väčšina žien začne po čase uvažovať o dieťati.Čoskoro však zistí,že jediný spôsob ako môže splniť svoje želanie je umelé oplodnenie.Spolu s manželom sa rozhodnú pre tento krok,nik z nich však netuší,že tým uvedú do pohybu reťaz dramatických a často tragických udalostí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Vital Signs , 1991

Boruvka22
29.09.2023 3 z 5

Knihu jsem si vybrala na základě obálky, očekávala jsem, že jedna z hlavních postav bude muslimka a ono nic. Žádná muslimka tam nebyla a ani se to neodehrávalo v Arabských zemí, proto vůbec nechápu, jak mohli zvolit tuhle obálku, ale budiž. Ze začátku jsem to četla jedním dechem, problémy s početím a upadající manželství. Jenže pak se to začlo ubírat úplně jiným směrem, než bych čekala a začínalo to být celé přitažené za vlasy. Posledních 30 stránek jsem trpěla a chtěla ať už to konečně skončí. Škoda, slibní začátek a zbytek hoodně nic moc.

Zlatinka.Emilly
10.03.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale ten konec byl trochu chaotický a vlastně jsem ani pořádně nepochopila pointu. JInak jsem ale četla jedním dechem, Cookův styl psaní mě velmi vyhovuje. Ráda si od něj přečtu nějaké jiné knihy.

kulatina
10.07.2021 3 z 5

Uf, konečně jsem přečetla. Chtěla jsem příjemný příběh z lékařského prostředí, autora jsem neznala. Začátek byl velmi slibný, po čtvrtině knihy se však příběh otočil do gangsterské podoby, v hlavní roli "vražda, smrt, zabití" a to navic v prostředí Číny. Z románu se stala detektivka, a to me přestalo bavit. Posledních 200 stran bylo pro mě utrpení. Bylo lékařsky mimo mísu a nebavilo mě to.

ela1972
11.06.2021 5 z 5

Dost zajímavá, čtivá kniha. Až skoro do konce nevíte, co přesně se tam dělo.

lucie2371
04.05.2021 5 z 5

Zajímavá kniha, týkající se umělého oplodnění. Určitě stojí za přečtení. Člověk chce číst dál, jak se touží dozvědět konec.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Mišátko
17.10.2020 5 z 5

Opravdu napínavý a čtivý příběh plný detailů a dramatických momentů. Těším se na další Cookovku :)

georginaa
23.09.2020 5 z 5

Cook je odborník na detaily. Tím dává čtenářům mnoho důležitých informací, které by asi nikdy nepoznaly. Jeho knihy jsou dramatické, akční a mají nesmírnou sílu, vtáhnout čtenáře do děje a prožívat příběh naplno. Jeho knihy zbožňuji a tento díl se mi obzvlášť líbil.

Katka2382
31.05.2020 5 z 5

Tohle je asi moje nejoblíbenější cookovka.Napínavé do posledni stránky.

niknikita
20.05.2020 4 z 5

Napínavé, čtivé a hodně zajímavé téma, které je pro mnoho manželských párů aktuální. Marissa si získala moje sympatie a její odvaha si zasluhovala obdiv. Potápěčská scéna ve mě vzbuzovala nepříjemný pocit a na můj vkus šlo o hodně lehkomyslné a rizikové chování...ale je to jenom smyšlený příběh. Když se posléze setkala s Tristanem, tak jsem o dobrém konci nepochybovala, přestože některé akční momenty byly za hranicí uvěření.
Ocenila jsem kolik odborné lékařské literatury autor prostudoval, aby čtenářům zprostředkoval důležité informace.

anája
17.05.2020 5 z 5

Jeden z prvních Cookovek moc povedený, napínavý a čtivý.

cukrovka
10.04.2020 4 z 5

Napínavý a čtivý příběh. Obdivuji kolik odborných znalostí z lékařství dokáže autor načerpat a čtivě podat. Jen ta akční část mi přišla dost přitažená za vlasy. Nedokážu si představit, že by civilista zvládl bez újmy setkání s triádou.

milan3144
22.11.2019 4 z 5

Je to Cook, takže napětí nechybí. Ta lékařská rovina je zajímavá. V té dobrodružné jsem někdy trochu kroutil hlavou nad tím, jak postavy jednají. No ale účel to splnilo a četlo se to dobře i když jsem od autora četl lepší kousky.
Čtyři hvězdy, ale spíš slabší. Tři se mi zdá málo.

pedroK
28.05.2019 4 z 5

Skvělá cookovka! Ta gyn-témata se spíš zarývají pod kůži..

pingu1
08.03.2019 4 z 5

Pěkná, svižná, napínavá knížka, dobře se četla.

moudivlacek
21.05.2018 3 z 5

Mně se líbil víc ten první díl, přišel mi nějak reálnější. Nemohla jsem tady moc dobře uvěřit tomu, že by hlavní hrdinové přežili setkání s triádou a jinými zloduchy a vlastně se jim nikdy nic nestalo. Navíc mi přišel ten konec dost divný.
Ale není to špatný příběh s lékařskou tématikou.

ArwenAragorn
15.05.2018 5 z 5

Můj první thriller od Robina Cooka. Četl se dobře, proto si od autora vyhledám i další knihy.

ludek.n
27.03.2018 3 z 5

To, co zpočátku vypadá jako další lékařský román, se brzy proměňuje v akční dobrodružství, plné pronásledování, napětí a vzrušení. Autor tká pavučinu nástrah a odhalení, které pomalu, ale nezadržitelně vedou čtenáře k finálnímu rozuzlení. Některé pasáže v knize mi bohužel přišly hodně inkoherentní a jakoby uměle pospojované, takže román na mě působil velmi nesourodě. Robin Cook je každopádně mistrný fabulátor, který zná své řemeslo, není proto divu, že i jeho Známky života se čtou nadmíru dobře. Jen to tentokrát nezapadlo na své místo.

nik077
02.03.2018 5 z 5

Styl tohoto autora miluji...super...ráda si čtu jeho knihy

ladyka
11.02.2018 5 z 5

Četla jsem už sice kdysi během středoškolských studií, ale několikrát a z Cookových knih, které jsem přečetla, ji považuji za jednu z nečtivějších.

lékařské prostředí

Robin Cook