Marie Terezie

Marie Terezie vstoupila do dějin nejenom jako významná panovnice Habsburské monarchie, ale také jako žena, kolem níž se nashromáždilo nepřeberné množství legend. Na všechny otázky kolem této velké panovnice odpovídá v této práci historik Franz Herre.

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/183604/marie-terezie-183604.jpg 421
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Brána

Maria Theresia: die große Habsburgerin, 1994

Kniha Marie Terezie

marimari
28.01.2018

Podrobné pojednání o životě velké vladařky!

B.V.
06.09.2016

Pruský král Fridrich II., celoživotní sok velké panovnice, o Marii Terezii prohlásil: "Mezi Habsburky se jednou našel muž, a tím je tato žena." To potvrzuje také tento životopis, který je napsán čtivě a dostatečně podrobně, aby si čtenář mohl udělat co nejcelistvější obrázek o habsburské političce, jež dokázala ubránit navzdory hladovým sousedům své dědictví a po 40 let vládnout mnohanárodností monarchii. Koho zajímají osudy 16 dětí osvícené panovnice, doporučuji také knihy Dcery Marie Terezie a Synové Marie Terezie od rakouského historika Weissensteinera.

Adelajda_4
13.12.2013

Skvělá kniha, která se čte sama. Rozhodně můžu doporučit všem, kdo se zajímá o Habsburky. V knize se dozvíte úplně všechno, od mládí Marie Terezie, až po její smrt.

oolinkaa
12.11.2013

vše, co chcete vědět o M.T. se dozvíte z této knížky. pěkná četba pro studium historie