Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem

Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522247/bmid_marek-dvorak-mezi-nebem-a-pacientem-658c43ba648a3.png 5 729 163

Při jeho práci jde o vteřiny. Během nich se musí rozhodnout, vytěsnit emoce a často si i sáhnout na dno. Lékař letecké záchranky Marek Dvořák takové situace zažívá denně a teď i vás vezme do světa, o kterém snil už jako malý kluk. Jak vypadá práce doktora ve vrtulníku? Na které vzlety nikdy nezapomene? Kdy měl při zásahu strach a co už by ve službě nechtěl zažít? Je to vyprávění, při kterém se občas tají dech. Chvílemi je dojemné a jindy vás naopak rozesměje. Taky vás naučí, že při první pomoci se není čeho bát, a možná i přiměje víc přemýšlet nad tím, co v životě děláte. Dvořák je mezi českými doktory svéráz. A to nejen kvůli mnoha tetováním, která má po těle. Pro kontroverzní názor nejde daleko, má osobitý smysl pro humor, ale zároveň je na každé jeho větě znát, jak moc medicínou žije. Když vypráví o pacientce, která ho po několika měsících od těžkého úrazu překvapila návštěvou a u které si myslel, že nemohla přežít, dojde i na slzy.... celý text

Katka2382
03.11.2023 5 z 5

Tak tohle teda byla jízda.
Snad žadná jiná kniha ve čtenáři nevyvolá celou škálu emocí,budete mít slzy v očích,budete se usmívat,smát se,budete mít husí kůži a přejde vám mráz po zádech.
Doporučuji k přečtení vsema deseti.

Christie2020
02.11.2023 5 z 5

Skvělá kniha, za mě mnohem lepší než rozhovor s profesorem Benešem. Velmi otevřená zpověď doktora Dvořáka, plná pokory. Moc zajímavá.
A jeho manželka musí být velmi trpělivá.

Bránolog
02.11.2023 5 z 5

Tohle byla teda super knížka. Normálně mě knížky typu rozhovorů až tak neberou (s výjimkou šumavských samotářů a dalších knih Aleše Palána), ale tohle byla jedna z těch, kdy člověku vadí, že dočetl na konec. Když pomineme příjemnou formu rozhovoru, tak se člověk doví hodně o fungování různých částí záchranného systému - a v druhém plánu i o tom, se s vámi bude dít, pokud - nedej pánbu - budete tyhle "služby" potřebovat. Super knížka ještě jednou!!!

blackoutzuzi
02.11.2023 5 z 5

Nesmírně zajímavé čtení, pan autor si opět vybral skvělého člověka, s jehož životem chtěl své čtenáře seznámit. Miluju, jak je na panu Dvořákovi skrze stránky cítit ta obrovská láska a zapálení pro své životní poslání - léčit. A zachraňovat.

Pokud bych měla komukoli doporučit nějakou knihu, a to i člověku, který běžně nečte, byla by to právě tahle, jednoznačně!

Užila jsem si každou jednu stránku. Dozvěděla se hromadu zajímavých a užitečných informací. Nahlas se smála, několikrát brečela... Skvělá práce!! :)

Juici
28.10.2023 5 z 5

.. Tuto knihu bych rád věnoval všem lidem, kteří dělají (můj) svět lepším... Váš Marek ..

Já mám z té knihy takovou radost. Když si absolutně všechno sedne, vznikne přesně tato kniha. Velmi čtivá. Ukápla slza i jsem se od srdce zasmála. Marka jsem si zamilovala, je to opravdu skvělý člověk. Martin Moravec zaslouží velký potlesk za skvělý rozhovor.

Knihu opravdu doporučuji a kdybych mohla tak dám hvězd 10!

Leniii
27.10.2023 5 z 5

Skvělá kniha! Rozhodně stojí za přečtení a to všema dvaceti!

nakavusterezou
26.10.2023 5 z 5

Hodnocení píšu v momentě, kdy má na DK 100% (39 hodnocení) a zřejmě nemá cenu se tu nějak rozkecávat.

Kniha mě bavila, pan Dvořák je sympaťák (ač na obálce knihy může působit trochu děsivě) a ještě než jsem dočetla tuhle knihu, na cestě jsem měla už rozhovor s panem Benešem i Marešem a moc se těším, až se na ně vrhnu.

milito999
24.10.2023 5 z 5

Naprostá paráda a kniha, kterou bych doporučila každému, aby si ji přečetl. Je důležité v životě vědět, jak nečekaně pomoci a hlavně se toho nebát. Kniha dává super rady ve formě skvěle vedeného rozhovoru o tom, jak např. Zastavit krev, jak správně nastavit člověka, když nedýchá a jak stlačovat hrudník.
Zároveň popisuje jak ty šťastné tak ty nešťastné příběhy ze zásahu.

Tuto knihu velmi doporučuji. Za mě jedna z nejlepších knih roku 2023!

ZuzanaZ83
22.10.2023 5 z 5

Tohle byla vlastně úplně nepřekvapivě prostě paráda. Knížky rozhovorů pana Moravce jsem přečetla všechny, takže nebylo o čem. Skvěle vedený rozhovor s velmi sympatickým lékařem, který poskytuje i spoustu nových poznatků. Tleskám!

Clairka
22.10.2023 5 z 5

Skvělý rozhovor, přečteno za jeden víkend.

Mona-Lisa
21.10.2023 5 z 5

Neuvěřitelně zajímavý rozhovor s lékařem letecké záchranky. Navíc vedený člověkem, díky němuž jsem si celou střední a výšku kupovala čtvrteční MF Dnes (než ji vlastnil Babiš samozřejmě)
Lidský, srozumitelný, vzdělávací rozhovor.
Jestli si přidáš ještě nikomu nenadržující je na tobě.
Některé části mě překvapily, zvedly mi obočí, ale nechci tady soudit. Ať si to každý zpracuje a vyloží po svém.
Není to černobíle povídání ani extra sebevědomé a domýšlivé. I když bych pochopila, kdyby takové bylo.
Na mě to působilo především upřímně, zasvěceně a otázky byly pokládány tak, že nelze knížku odložit.
Taky mě zarazilo, jak je odhalující pro dotazovaného a odpovídá brutálně upřímně. Zkrátka nešlo se zbavit dojmu, že jde o člověka, co to má v sobě srovnané, miluje svou práci a stojí si za svými rozhodnutími.
Skvělý dárek na Vánoce absolutně pro všechny. Už jenom z důvod zopakování si první pomoci.

baterka.gs
21.10.2023 5 z 5

Pana doktora Dvořáka sleduji na IG díky sdílení Nikol L. Pravda, že nebýt tohoto sdílení, nebyly bychom pravidelně vzděláváni a upozorňováni na některá rizika, což by byla škoda. Baví mne vhled do lékařského prostředí a humor, místy až prohnile černý. Už dávno jsem si říkala, že musí mít doktůrek ADHD jako Leoš Mareš, aby toho tolik dělal. Sice vypadá jako ujančený Cejnar, ale jak promluví, hned víte, že to bude mít hlavu a patu a něco zajímavého se dozvíte. Díky pane Moravče za to, že jste tak pěkně pana MUDra vyzpovídal. Těším se na další osobnost.

Pitbullka
21.10.2023 5 z 5

Zajímavé čtení, které bylo napsáno velice poutavou formou. Čtenář se dozví i spoustu zajímavostí, které může použít v běžném životě, pokud je svědkem nějaké nehody například.

Zuzvil
20.10.2023 5 z 5

Podepsanou knížku oběma autory jsem obdržela už začátkem října (objednávala jsem přímo u autora) a vzhledem k tomu, že jsem se neskutečně těšila, knížku jsem doslova zhltla během 3 dnů. Autor velmi intuitivně a nápaditě pokládá otázky a případně dle reakcí pana Dvořáka reaguje a bravurně dává podotázky, které mě při čtení vyvstávali v hlavně a šup, zeptal se :-) Pan Dvořák je moje krevní skupina (= ve vrtulníku vozí moji krevní skupinu :-D), sleduji jej dlouho na IG, takže jsem tušila co čekat, dočkala jsem se a dostala toho ještě víc, slzy dojetí, smutku, radosti, všechno bylo a jsem za to ráda. Knížku MOC ráda doporučím a budu upřímně ráda, když si ji vyberete a přečtete také.

wazza
19.10.2023 5 z 5

Tolik emocí v jedné knize. Chvílemi úsměv, pak husí kůže a pak už jen cítíte, jak vám vlhnou oči.
Kniha roku. Bez debat.

Havlenka92
18.10.2023 5 z 5

Z knihy jsem nadšená, nemohla jsem se odtrhnout. Při čtení máte občas pocit, že v dané situaci právě jste. Prošly mnou snad všechny emoce, mrazilo mě, bylo mi smutno, smála jsme se i jsem byla občas naštvaná za mě nejlepší kniha co jsem kdy četla, od pana Moravce zatím jediná, ale už teď vím, že to tak neskončí. Doporučuji přečíst.

sabinaK
18.10.2023 5 z 5

Kniha perfektní, četla se sama a nešlo se odtrhnout. Super!

Petra_V
17.10.2023 5 z 5

Moje čtvrtá kniha od pana Moravce. Jako u předchozích knih výborný výběr respondenta. Každý je úplně jiný, stejně jako jejich profese, přesto se pan Moravec dokáže ptát takovým způsobem, že máte pocit jako byste s nimi seděli u jednoho stolu. Pana Dvořáka jsem již znala a musím přiznat, se u mě během čtení vystřídaly snad všechny emoce. Moc děkuji za to co děláte.

Iwets
17.10.2023 5 z 5

Kniha, ze které mrazí, dojme a zároveň i rozesměje. Po dlouhé době jsem si knihu musela "šetřit", abych jí nepřečetla za jeden den. Pan doktor má můj obrovský obdiv jak po profesní, tak lidské stránce. Doufám, že i příště bude mít pan Moravec šťastnou ruku ve výběru, protože každá jeho kniha stojí za to. Pro mě bez debat nejlepší kniha tohoto roku.

LenkaMacak
16.10.2023 5 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila, protože pana doktora znám z Instagramu a navíc se mi všechny knihy od pana Moravce velmi líbily. Při čtení jsem se nasmála i dojala. Z vyprávění přímo čiší to, jak pan doktor svoji práci miluje. 5/5 *