Ztracené stříbro, Bronzové stíny, Měděná Venuše

V hlavní roli Marcus Didius Falco První tři příběhy z řady vtipných antických detektivek, v nichž ožívá každodenní Řím kolem roku 70, z počátku vlády císaře Vespasiana. Marcus Didius Falco je soukromý informátor a pracuje na nebezpečných případech. Nejdříve z pověření záhadných, vysoce postavených klientů putuje Falco proti své vůli do Británie, kde zažije kruté strádání při otrocké práci ve stříbrných dolech. Poté dostane pověření pátrat po spiklencích proti císaři a vyjednávat s nimi. Nakonec řeší případ v soukromých službách zbohatlické snobské rodiny propuštěnců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74797/ztracene-stribro-bronzove-stiny-medena-venuse-74797.jpg 4.523

Omnibus 3v1 10.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

The Silver Pigs, Shadows in Bronze, Venus in Copper, 1989

Kniha Ztracené stříbro, Bronzové stíny, Měděná Venuše

AlčaVaca
19.12.2017

Vtipné, napínavé i čtivé. Paráda :-)

braunerova
17.08.2014

Vynikající detektivky ze starověkého Říma. Je znát, že autorka má tuto dobu důkladně nastudovanou, nejde jen o reálné osoby a události, ale dobře popisuje i jak římané žili a co jedli. Poznáte svět chudinských čtvrtí, činžáky bez vody a kanalizace a římský proletariát. Detektiv Falco mi připomíná Phila Marlowa, ale je mnohem vtipnější.

barynka15
05.08.2014

Nečtu knihy od Lindsey Davis chronologicky, ale to celkem nevadí, protože Marcus Didius Falco celkem často se vrací k událostem z minula, naštěstí ne podrobně, takže když teď čtu první díly, tak stejně nevím vše...Fantasticky napsáno, autorka mě vtáhla do děje tak, že mám pocit, že v té době žiji...Neskutečné a jsem ráda, že jsem na to v knihovně narazila, nyní už pár knih mám i ve své domácí knihovně od této autorky, stála se z toho má sběratelská vášeň, snad seženu všechny :)

lenkaknel
28.05.2013

Tohle je moje první přečtená (troj)knížka od Lindsey Davis a jsem ohromně nadšená. Nevěřila jsem, že se detektivní příběh dá napsat vtipně. Teď už vím: JDE TO! Ještě teď, když si vzpomenu na některé epizody tak se málem dusím smíchem. Rozhodně se budu shánět po dalších knihách autorky (tak jsem sháněla a sháněla...až jsem všechny vysháněla) ! =)