Exil

Exil obálka knihy
Mé hodnocení:

Marc Dane, hrdina mezinárodního bestselleru Nomád, se vrací v novém vzrušujícím thrilleru. Brutální srbský gang, jehož zisk pochází z falešných jaderných zbraní. Zdiskreditovaný ruský generál s přístupem ke skutečné atomové bombě. Pomstychtivý vůdce somálských pirátů, který má důvod zničit celý svět. Vládní zpravodajská služba, která neví, jak ho zastavit. Jen jeden muž vidí, k čemu se schyluje. Ale ani on tomu možná nedokáže zabránit… Tajné vězení CIA, mrakodrapy v Dubaji, bouřemi ošlehané vrtné plošiny u afrických břehů či starobylé podzemní chodby a jeskyně pod Neapolí – tam všude svede Marc další závod s časem v boji proti neúnavným nepřátelům a nemilosrdným fanatikům. V boji o přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376856/exil-1yz-376856.jpg 3.886

Marc Dane 2.

Dobrodružné, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Exile, 2017

Kniha Exil

MichalM398
13.12.2020

(+ SPOILER) Nemohu si pomoct ale Nomad se mi líbil více.Zdál se mi takový svižnější.Čekal jsem,že se zde objeví více zaporaku z předchozího dílu,když pak osvobodili Džadída.Čekal jsem další dějovou linku např. jak volal do Al Sajf ....Umřel celkem brzy,myslel jsem,že uteče.Co hodnotím pozitivně je,že jsem se dozvěděl z této knihy spousty nových informací.Exil je ruský projekt atomové bomby. Skutečně takováto bomba existovala nebo je to jen autorova fantazie,pokud ne je to děsivá představa co se mohlo stát během studené války.Že mají v Dubaji policisté Bugaty Veyron jsem věděl ale,že je tu takový rozdíl mezi bohatými a chudými to jsem nevěděl.Byl jsem z toho překvapen v TV ani na pohlednicich žádná chudoba vidět není :-D.Nejvíce mě ale překvapilo,že Dubaj se bojí,aby se neproměnila v poušť a proto staví tak moc,že dluží věřitelům.Somalska korupce mě nepřekvapuje ale,že tu díky tomu existuje tucet poskytovatelů tel.služeb,nejvíce telefonů připadajícího na jednoho člověka to už mě překvapuje.Italové zde v somálsku potapely lodě s továrním a nemocničním materiálem jako je olovo, rtuť,kadmium,uran.V neapoli jsem byl ale v podzemní z 15.stol ne,nebyl jsem nestihl jsem se objednat.O podzemí jsem tedy věděl ale
že se tu nachází nádrže na vodu vysekane do skály o tisíc let dřív,jsem nevěděl

jakub2418
14.07.2020

Marc Dane je prostě jeden z největších "klikářů" na světě, ale díky za to! Super čtení.

Jamra
03.07.2020

Jako by dobrý, ale ze docela zmatek v cizojazyčných jménách a osobách. Děj začátkem těžkopádný, ale nakonec se rozjede.

iveta3689
07.06.2020

Autoruv styl je trochu tezkopadny, hur se mi zacitalo do deje. Pribeh je ale vcelku dobry, bez zbytecnych odbocek. Detaily jsou rozepsane tak akorat, neodvadi myslenky od hlavni linky.

terinkha
15.04.2020

Asi se mi to líbilo víc než Nomád, ale na Poutníka to nemá. Africkej pirát byl jako záporák fakt dobrej. Jediný, co mi přijde opravdu úsměvný, je to, jak Marc vždy bojuje proti všem, nikdo mu nevěří, protože agentury jsou úplně zabedněné...Ačkoliv je kniha vcelku dlouhá, tak to celkem utíkalo, teď už jen čekám, jestli Marc konečně vlítne na Lucy nebo ne :-D
Lepší 3 hvězdy, takovejch 70 % ;-)

CharlesWard
11.02.2020

Po povedeném prvním dílu zabolí o to víc, asi jako kulka na solar plexus zachycená ve vestě. Děsím se Hackera...

Shanib
13.11.2019

Pomalejší rozjezd, ale pak to nabralo grády. Mark je sympaťák, který se v prvním díle otrkával a všechno bylo hlavně o štěstí. To hrálo velkou roli i tady, ale bylo znát, že už je otrkanější a jistější ve svých schopnostech. Nicméně autor z něj neudělal žádného neprůstřelného super hrdinu, ale člověka, který prochází jistým vývojem a dělá i chyby. Sekunduje mu opět Lucy, se kterou tvoří sehranou dvojku a je tu i zbytek týmu Rubikonu. Líbily se mi i neotřelé lokality, do kterých byl děj zasazen a zvraty v podobě "skořápek" mě bavily.

Dajine
24.09.2019

Dočteno s přestávkami. Nakonec docela dobrý. Hlavní hrdina nezklamal.