Exil

Exil https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376856/bmid_exil-1yz-376856.jpg 4 122 30

Nomád série

Marc Dane, hrdina mezinárodního bestselleru Nomád, se vrací v novém vzrušujícím thrilleru. Brutální srbský gang, jehož zisk pochází z falešných jaderných zbraní. Zdiskreditovaný ruský generál s přístupem ke skutečné atomové bombě. Pomstychtivý vůdce somálských pirátů, který má důvod zničit celý svět. Vládní zpravodajská služba, která neví, jak ho zastavit. Jen jeden muž vidí, k čemu se schyluje. Ale ani on tomu možná nedokáže zabránit… Tajné vězení CIA, mrakodrapy v Dubaji, bouřemi ošlehané vrtné plošiny u afrických břehů či starobylé podzemní chodby a jeskyně pod Neapolí – tam všude svede Marc další závod s časem v boji proti neúnavným nepřátelům a nemilosrdným fanatikům. V boji o přežití.... celý text

Dobrodružné Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Exile , 2017

TeaPeter
23.09.2018 2 z 5

Předchozí díl - Nomád - nebyla špatná kniha a dávala naději na slušné pokračování. U této knihy musím přiznat, že všechny naděje byly pohřbeny. Je to jasné zklamání.

ivulka15
23.09.2018 3 z 5

Ani nevím proč ale Exil už mě nebavil ani zpoloviny tak jako Nomád.

Hella
05.09.2018 2 z 5

I já, coby velký fanouš špionských příběhů, se na knihu moc těšila. Ale následovalo spíše zklamání a rozladění. Něco tomu prostě chybí - taková ta řekněme stoprocentní přitažlivost příběhu, aniž by občas něco drhlo či bylo vysloveně neuvěřitelné, takové to literární fluidum, které by hrdě sneslo srovnání třeba s pány Forsythem, Clancym či Hayesem.

Metroušek
04.09.2018 3 z 5

Dost jsem se těšil, ale přestože takové moderní thrillery, ukazující v jak zajímavé době žijeme, čtu rád, jsem zklamaný. Autor dobře ví, co čtenáři této literatury chtějí číst, a má dost slušný řemeslný (bodejť, téměř čtyřicet knih na kontě), okatě filmový styl na to, aby jim to dodal, ale zbytečná přemíra akčnosti, klišovitost a jistá plytkost, které mi vadily už v Nomádovi, se zde staly ještě hůře snesitelnými. Chápu a respektuji dobrodružné a akční romány, a nečekám od nich moc. Na thriller mám však větší nároky, mezi něž patří na předním místě uvěřitelnost dění. Kniha (výprava, edice, námět, styl...) slibuje víc, než nakonec dodá. Autor však viditelně našel nosné a výnosné téma, a jistě se ho bude držet i v další desítce knih. Já možná potřetí do téže řeky nevstoupím.

oleg
04.08.2018 5 z 5

Opět jsem četla,četla, dokud jsem nebyla na konci,to bylo počteníčko i tento druhý díl stál za to a už aby vyšel další......

baroo
03.08.2018 4 z 5

Exil se mi líbil ještě o něco víc než první díl. Sice mám v tomhle žánru už svého oblíbence (Hayer a jeho Já, poutník), ale Swallow se mi také čte dobře. Budu se těšit na třetí díl s Danem a Rubikonem, i když po této knize se mi zdá mnohem, mnohem zajímavější postava Lucy.

pobijecmuch
18.07.2018 5 z 5

Oproti prvnímu dílu, to není tak akční, přesto mně psaní Jamese Swallowa baví. Letos na jaře byl vydán už třetí díl pod názvem Duch. Doufám,že se ho brzy dočkáme v překladu od Knižního klubu. Dávám všechny hvězdy, je to moje oblíbené čtení a protože podobné hodnocení se zde dává i daleko horším knihám.

RomanaK
14.07.2018 5 z 5

Autor dokáže pěkně kombinovat. A propletenost povstav v Exilu mi moc bavila,jsem zvedava co bude s Danem dal :)

el-zbych
15.06.2018 4 z 5

Dobra kniha

Didi15
03.06.2018 5 z 5

Jééé, konečně hodnotím nějakou knihu jako první:) Musím říct , že Nomád mě bavil o malou kapičku více, ale pořád je to stejně dobrá jízda , ať si každý říká co chce. Mě tyto knihy o Rubikonu zkrátka baví a těším se až u nás vyjde díl třetí. Lucy je prostě kyborg:D A Mark je sympaťák:) A taky bych se ráda více už konečně dozvěděla o Solomonovi. Četlo se rychle ,takže pětka je jasná volba.