Manželky

Manželky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458862/bmid_manzelky-XRD-458862.jpg 3 177 177

Tarryn Fisher, autorka mnoha románů ze žebříčku nejprodávanějších knih podle New York Times, přichází s rychle ubíhajícím příběhem, který vám rozbuší srdce a vezme dech. S thrillerem, který nebudete chtít odložit. Manžel Thursday, Seth, má dvě další ženy. Thursday se s nimi nikdy nesetkala a nic o nich neví. S tímto mimořádným uspořádáním souhlasila, protože je do něj blázen. Jenže jednoho dne cosi zjistí. Skutečnost, která odstartuje velmi odlišný – a hrozivý – příběh o muži, kterého si vzala. Následuje jeden z nejspletitějších a nejpřekvapivějších thrillerů, jaké jste kdy četli.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Wives , 2019

Moniska2410
03.05.2021 5 z 5

Ve tři sem začala číst a právě sem jí dočetla. Děj plynul, stránky se otáčeli a já si říkám, to bude takhle, po pár stránkách aha tak to bude jinak a nakonec mi spadla brada. Užila sem si jí a v napětí byla do posledního slova.

LenRan
03.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Po strhující sérii Past lží jsem se na toto hodně těšila a o to větší je moje zklamání. Opravdu nemám ráda příběhy, s tímto typem zápletky. Tak nějak se mi při čtení pořád vybavovala vzpomínka z dětství, kdy se babička dívala na seriál Dallas a tam se po půl roce Pamela probudila a Bobby nebyl mrtvý a všechno se jí zdálo. Babička pěkně nadávala, že se půl roku na něco dívá a pak se to vlastně nestalo. Tak já jsem teď podobně rozladěná.

anája
02.05.2021 3 z 5

Kniha mě chytla až od druhé půlky. Do té doby byla napsána strašně neosobně a pro mě divně. Zenuska, která jen čeká až na ni přijde řada, poslušná, ale žárlivost hlodá.Pak se to vyvinulo perfektně srovnatelné s nejlepšími thrillery.

niki7763
30.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Fíha. Konečně dílo, které mě bavilo od začátku do konce :))
Jen mám z toho také smíšeného pocity. Ta kniha není opravdu vůbec špatná... Anotace naláká čtenáře na příběh, kde je hlavním tématem polygamie a tak si řeknete, wau, takový příběh jsem ještě nečetla. Bylo to opravdu originální, to musím uznat. Kniha má nádherný obal a hned od začátku to jede a jede. Žena se dělí o svého manžela s dalšími ženami. Jak to asi zvládá?
Děj mi teda překombinovaný nepřišel... Nikde jsem se neztrácela a prakticky do posledních stran jsem četla jako divá a bavilo mne to :)) Dokonce mi nevadily občasné vulgarity, které moc nemusím, ale kniha byla taková správně naladěna :)) Autorka si s námi pohrává, hrabe se nám v hlavě a sama se ptá, čemu asi uvěříme?
Bohužel, pak přišel ten onen zvrat a vše šlo do kytek. Přišlo mi to... Teď opravdu nevím, jak to popsat...(MOŽNÝ SPOILER!!) Vy vlastně vůbec netušíte, co se hlavní hrdince odehrává v hlavě a pak v závěru se jí teda polovina věcí jen zdála, nikdy se nestala a všechny si je jen tak vymyslela? Přišlo mi to, že sama autorka už ztrácela šťávu, tak tam přihodila jakousi vysněnou, nereálnou realitu o které Vy hlavně nemáte ani páru, ale tak to zkrátka bylo a hotovo, konec?
To mne opravdu mrzí. Řekla bych takový lehký nádech Fitzeka, ale opravdu jen okrajově. Někdy se autor snaží čtenáře převést se vším všudy, ale takové bludy, jako třeba email, který Vy ani nevíte, že se psal. Rozhovor, který nevíte, že proběhl či situace, která v knize ani nebyla nijak nastíněna, se stala přeci nedávno ... Škoda, škoda, škoda.

luccys194
27.04.2021 3 z 5

Nečekala jsem od knihy moc. Nejdřív jsem se nedokázala do knihy začíst... pak se to prolomilo a už to šlo jak na horský dráze. Tedaa, fuha, nemůžu. Autorka Vás dokáže tolik obalamutit, že pomalu přemýšlíte jak to tedy vlastně je... a ono to ve finále je úplně jinak. Můj první thriller a myslím, že jsem nesáhla špatně. Doporučuju!

"jak slabí my lidé jsme - duše, pokryté měkkým masem a vyztužené křehkými kostmi; stačí jeden přešlap a jsme rázem docela jiní."

jeny-v
22.04.2021 4 z 5

Vůbec jsem nepočítala, že mě tato kniha tak zaujme. Život je plný neomezených možností, v tomto případě téma polygamní vztah. Trochu mě mátl styl psaní, lehce zmatečný děj, ale i mystifikace čtenáře, což se dá dobrým příběhem ustát.
Thursday žije v Seatllu a pracuje na pohotovosti jako zdravotní sestra. Je jí dvacet osm let a je vdaná za Setha, kterého bezmezně miluje. Duši má zatěžkanou nedávnou událostí, která narušila nejen její psychický stav, ale i vztah. Aby ho neztratila, povolí mu vztah s dalšími ženami, které bydlí v Portlandu a které nikdy neviděla. A tak se rozhodne je poznat - právničku Reginu i fotografku Hannu...

Aiden888
20.04.2021 4 z 5

Rozhodně patří mezi jedny z lepších, které jsem četla. Po technické stránce - čte se výborně, má to spád, není to nijak komplikované ani nepřehledné. Po dějové stránce se rozhodně jedná o námět, který jsem ještě v jiné knížce nečetla, takže ho hodnotím rozhodně kladně. Pokud někdo tvrdí, že je knížka předvídatelná, tak opravdu není. Já třeba do poslední chvíle netušila. A netušila jsem ani ve chvíli, kdy už nejspíš podle autorky mělo být jasno. Pořád jsem čekala nějaký zvrat situace, za což nejspíš právě mohl ten neobvyklý námět. Hlavní hrdinka je vykreslená neuvěřitelně skvěle. Chvíli s ní souzníte, chvíli byste jí nejraději dali facku. Knížka výborná nejen pro ženy, ale i pro muže. Doporučuji.

cleopatra11
16.04.2021 4 z 5

Doporučuji k přečtení.
Mělo to švih, spád, parádní.
Ukázka toho, že ne vše vypadá tak, jak se na první pohled zdá.

Wabinka
15.04.2021 3 z 5

Zajímavá kniha o polygamním manželství z pohledu jedné z manželek Thursday. Ta se rozhodne, že chce poznat i další dvě manželky a rozjíždí se příběh, kdy samozřejmě nic není tak jak si myslíme, že je. Nesedl mi moc styl psaní a také mi vadilo přeskakování v ději a zpětné vyvracení událostí. Místy byl text dost chaotický. Ale je to jen můj názor.

mysterygirl
14.04.2021 3 z 5

Pomaly rozjezd, tak do pulky knihy, pak to melo spad, ale zkazil to moc divoky konec

Léňa2510
27.03.2021 5 z 5

Za mne, bombova úžasná kniha! Hltala jsem ji, mela jsem ji prectenou za necely den. Konec mne naprosto dostal

Hvězdinka
22.03.2021 4 z 5

Čtivé, polygamií okořeněné, ale nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Vlastně jsou zde tak trochu šílení všichni zúčastnění, ale kdo víc? Konec není překvapující, vadila mi vulgární slova, ale celkově jsem si čtení užila.

Ellinek
21.03.2021 3 z 5

V mnoha částech příběhu jsem cítila ten vibe Colleen Hoover, překvapilo mě, když jsem se v medailonku dočetla o spříznění těchto dvou autorek, ale ten vliv je tam opravdu patrný. Pořád mám ale raději Colleen.

Manželky nejsou špatné. Pro ženy, které thrillerům příliš neholdují, to nejspíš bude svižná a napínavá jízda, ale pro mě je tohle starý známý profláklý model, který ničím nepřekvapí. Pokud jste četli Pravdu, nebo lež, tak si opravdu stačí vzpomenout na vzorec použitý v knize a trochu si ho upravit na Manželky. Zápletku a její vyústění pak máte odhalenou a nemusíte se ani moc snažit.

Pořád jsem měla před očima film Jedna za všechny, takže když už mi nebylo špatně z nemoci, tak jsem se spíš musela smát. Nevím, asi za to mohla skutečnost, že jsem knihu četla jako nemocná, takže jsem ji z toho zoufalství asi neuměla brát moc vážně. Nevím. :D I s totálně šílenou migrénou jsem ale před polovinou knihy věděla, jak to skončí.

Hodně mi vadil styl, jakým byla kniha napsaná. Úplně mi nesedl. Občas jsem na začátku kapitol přemýšlela, kde přesně jsme a u koho, někdy jsem se musela vracet, protože mi přišlo, že se ztratila i autorka. Ale nakonec ne, jen to bylo tak zvláštně napsané, že jsem si to musela přečíst znovu.

Já mám tyhle psycho hrátky se čtenářovou myslí vlastně ráda, ale tady bylo několik hluchých míst, něco nebylo dostatečně vysvětleno, a i když i autorčina kámoška Colleen dává ve svém thrilleru čtenářům vybrat, čemu věřit, je vám jasné, co je pravda. Tady je to ale tak zvláštně ukončeno, že nevíte, co si o tom máte myslet, přestože je vám jasné, jak by to mělo být, ale ona z toho autorka vybruslila tak zvláštně, že spíše přemýšlíte nad tím, jestli ona sama ví, jaké má ta kniha rozuzlení a vyústění.

Nevím no. Pocity jsou značně rozporuplné. Naše nakladatelství se snaží, ale žádný extra thrillerový počin se mu zatím vydat nedaří. Alespoň pro mě ne. V tomto žánru bych s klidným srdcem sáhla po jiných kouscích. Ale umím si představit, že hodně čtenářek může tenhle příběh docela solidně odrovnat.

Sammy.Boy
17.03.2021 4 z 5

Rozhodně zajímavý námět, ale upřímně řečeno celé to téma kolem polygamie stejně nikdy nepochopím. Některé MANŽELKY se očividně dost nudí! Každopádně nám autorka servíruje problematiku příběhu velice čtivým způsobem, kdy si říkáte, jestli jste víc mešuge vy, že nechápete důvody počínání hlavních postav anebo jestli kape na maják hlavní hrdince a ostatním zúčastněným. Podařený psychothriller!

Peyka
11.03.2021 3 z 5

To byla teda jízda. Nevím, ale jestli v dobrém či špatném smyslu slova. Kniha má rozhodně vynikající potenciál, který byl ovšem trochu zazděn. V něčem je ale velmi atraktivní - chlap nadsamec, obklopen krásnými ženami, náhodné erotické scény a malá thrilling zápletka. Fanoušci Colleen Hoover si asi přijdou na své. Viděla jsem podobnost, i vzhledem k tomu, ze Tarryn Fisher s Hoover spolupracuje.

Plusem je, že se kniha dobře čte a téma je šokující, zprvu vzdálené západnímu myšlení. Jakoby hlásala, pojďme žít všichni v polygamii. Zpracování je ale horší. První polovina knihy nadchne (nebo zklame) fanoušky knih Manželka mezi námi, Poslední paní Parishová, Ví o tobě; druhá půlka připomíná Ženu v okně, V pasti lží nebo Za zavřenými dveřmi. A to jsou jen zmála tituly, které znám.

Co se týče postav, nejde si oblíbit ani jednu. Každá je rozpolcená, zvrácená, vulgární a povrchní. Přišlo mi, že hlavní vypravěčka vydá za dalších deset. Text byl nepřehledný a lze se snadno ztratit v ději. Která je teda ta pravá manželka? Je Seth takový hovado?
Kdo vlastně teď mluví?

Celkově nebyla poskládána pomyslná skládačka, jak to u kvalitních thrillerů bývá. Spoustu hluchých míst, chvílemi naopak až překombinované; nesympatické postavy a nevěrohodné rozuzlení. Takový nekonzistentní autorčin výkon, jako by při psaní jezdila na horské dráze. Někde jí to jede na 100%, někde na 25%