Manželky

Manželky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458862/bmid_manzelky-XRD-458862.jpg 3 177 177

Tarryn Fisher, autorka mnoha románů ze žebříčku nejprodávanějších knih podle New York Times, přichází s rychle ubíhajícím příběhem, který vám rozbuší srdce a vezme dech. S thrillerem, který nebudete chtít odložit. Manžel Thursday, Seth, má dvě další ženy. Thursday se s nimi nikdy nesetkala a nic o nich neví. S tímto mimořádným uspořádáním souhlasila, protože je do něj blázen. Jenže jednoho dne cosi zjistí. Skutečnost, která odstartuje velmi odlišný – a hrozivý – příběh o muži, kterého si vzala. Následuje jeden z nejspletitějších a nejpřekvapivějších thrillerů, jaké jste kdy četli.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Wives , 2019

martina2540
13.04.2022 3 z 5

Kniha se mi poměrně líbila, byla čtivá, ale ani mě moc nezajímalo, jak dopadne a konec byl na můj vkus hodně slabý.

micha-ella
16.03.2022 3 z 5

Tato autorka umí psát. ALE! Námět a jeho sestavení - to je nevěrohodná omáčka. Četla se mi celkem dobře, dokonce mě ty hloupé ženy bavily, sem tam takové blbky možná existují. Jenže k závěru jsem si začala říkat, že blbka je spíš autorka, která zapomněla obsah předchozích kapitol a neví, jak z toho všeho vybruslit. Propánajána - až tak?

Petruse21
26.02.2022 2 z 5

Přišlo mi to dost nedotažené. Dle anotace a místního hodnocení jsem čekala více.

Juvka
23.01.2022 4 z 5

Kniha, která mě velice překvapila. Ze začátku jsem si říkala, že tohle nedám, že to nedočtu. Přišlo mi to nudné a hlavně nesmyslné. Kdo by chtěl žít s chlapem, který nežije jen semnou a dokonce o tom všem mám vědět? A najednou se to začalo vše vyjasňovat a já se nestačila divit. Závěr opravdu překvapující.

Arsi007
02.01.2022 3 z 5

Rozjezd byl perfektní. Autorka nešla pro expresivní výrazy daleko a měla jsem z knihy pocit, že půjde o emocemi nabitý psychothriller. A do první třetiny tomu tak bylo. Pak se ale začal děj víc a víc zamotávat, přestala jsem chápat, o co vlastně hlavní hrdince jde a ke konci už jsem jen čekala na poslední stranu, abych měla knihu za sebou.

Autorka nebyla schopná udržet napětí do poslední chvíle. Věděli jste kde je pravda příliš brzy a z Thursday se stala taková nána, že jste s ní přestali soucítit a doufali jste, že jí už konečně někdo popadne, zatřese s ní, donutí jí se na všechno vykašlat, jít domů, uvařit si čaj a pustit si pár dílů Doktora Phila na uklidněnou.

Nechápejte mě špatně, zas tak zlé, jak se může zdát to není, ale jde o to, co od knihy očekáváte. Jestli průměrný psychothriller a není tento žánr něčím, s čím denně usínáte v ruce tak budiž. Pro náročnějšího a ostřílenějšího čtenáře nebrat.

IG: @hanybooks

Anie94
10.12.2021 2 z 5

Jedna se o pribeh o udajne polygamii, coz je pro me dost nepripustne tema, jelikoz ja jsem ve veci manzelstvi a vernosti dost konzervativni. Je to dost chaoticky pribeh, ja jsem se v nem ztratila a jen tezko jsem se nachazela. Presto, ze se mi kniha moc nelibila, tak je to ctiva kniha a docetla jsem jen proto, abych zjistila jak to vlastne dopadlo. V knize bylo hodne nesympatickych postav. Byli hodne povrchni, rozpolcene a zvracene. V knizce se nachazelo hodne hluchych mist a na druhou stranu bylo v knize hodne vse prekombinovane. :)

Oficialne to ma byt thriller, ale ja bych to rozhodne do teto kategorie nezaradila. Mate nekdo tip na lepsi thriller?

JessieEx
18.10.2021 3 z 5

3,25*
Eh...
Tři dny po dočtení a já si stále nejsem jistá, zda se mi to líbilo.
Chyběly mi tam souvislosti, to každopádně. Otázkou je, zda tam autorka ty chyby a nesrovnalosti nasekala záměrně. Od poloviny se totiž ukázalo, že možné je všechno.
Zvrat tam byl, docela se mi líbil, ale žádné wow to teda nebylo. Od půlky jsem navíc měla pocit, že už jsem něco podobného četla. Místy mi připadalo, že ani sama autorka neví, jak knihu ukončí.
Chtěla si s námi pohrát? Chtěla nás zmást? Nebo je ještě nevypsaná a není tak zběhlá?Těžko říct, tahle kniha má spoustu mínusů ale i plusů, hodnotím tedy průměrně.

Lovana
13.10.2021 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, zaujala mě anotace a moc se mi líbila obálka. Bohužel tentokrát by asi nebyla velká škoda, kdyby mě kniha minula... A budu se snažit, abych v recenzi něco nevyzradila...
Hlavní hrdinka Thursday mi přišla zvláštní, ono když si člověk dobrovolně vybere takový způsob života, tak se asi není čemu divit a asi opravdu minimálně zvláštní je...
Plus této knihy pro mě určitě byla čtivost, zejména někdo od stotřicáté stránky jsem v podstatě zbytek knihy přečetla na jeden zátah, protože jsem potřebovala, jak to skončí... Vyústění knihy se mi potom moc nelíbilo, dost jsem od jisté části měla pocit, že to dopadne takto a chtěla jsem, aby mě autorka překvapila jiným koncem... Samozřejmě jsem neodhadla úplně vše, ale to hlavní ano a tento konec mi úplně neseděl...
Ale jako každá kniha si najde svého čtenáře, tak určitě i tato kniha bude pro některé skvělá, ale pro mě takový bohužel nebyla.

Hodnocení 3*/5*

sarkaditt
22.08.2021 5 z 5

Mela jsem pocit, ze jsem knihu už někdy četla, což není možné, protože je nová. Možná kdysi dávno nějaký velmi podobný příběh. Každopádně zde mě velmi mile překvapil zvrat celého příběhu, opravdu povedená kniha. Čtivé od začátku do konce :)

TerezaaBaarova
13.08.2021 4 z 5

Věnováno Coleen, takže jsem tušila, že by to mohlo být pro holky s otrlejšími nároky na ženský romány. Super!
Od Vendety není moc ženských románů lomeno thrillerů, takže jsem se těšila.

Od začátku bylo jasný, že to nebude žádná červená knihovna, a že se něco stane! Skvělý počtení, odreagování a rozhodně mě to bavilo, jako relax od kváků ideál.

Martinaa24
09.08.2021 odpad!

Knížka mě vůbec nezaujala. Od druhé poloviny jsem listovala a děj byl totální nesmysl. Byla to ztráta času

knihomolka525
09.08.2021 odpad!

vyhledávám knihy kde se děj rovná realitě.Tady mi vše připadlo tak ujeté,že jsem poslední dvě třetiny knihy jen prolistovala a popravdě ani mě nezajímalo jak příběh dopadne.Možná kdyby to nebylo napsané tak rozvláčně,spousta konverzace a svižněji to odsýpalo tak ještě budiž.A samozřejmě:kniha jakoby "nadýchaná",spousta bílého místa mezi kapitolami a velké písmo.Za chvíli budeme knihy kupovat na váhu.Čím víc stránek tím větší cena.No fakt bájo :-(

Monuli36
28.07.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila :) Děj byl napínavý a četlo se to skoro samo :) Konec jsem čekala trochu jinak,ale jinak dávám palec nahoru :)

Katerina015
06.07.2021 4 z 5

Zapletku jsem cekala jinou, ale kniha se mi libila - i presto, ze ma tak male hodnoceni. Nutilo me to cist kazdou volnou chvilku

Lenka.Vílka
25.06.2021 1 z 5

Autorka u nás vydala už jednu sérii. Když jsem si četla o čem je její první kniha, která u nás vyšla, moje reakce byla: další eroticko-"psychologická" blbost. A komentáře to částečně potvrdily. A teď autorce vyšla kniha, která je natvrdo označena jako thriller a navíc vyšla ve Vendetě, ne v Baronetu. Znamená to, že bude kniha dobrá? Nebyla. Znamená to, že kniha bude vážně thriller? Nebyla. Byla to naprostá kravina. Ale popořadě...

Napsat komentář k téhle knize je náročný, abych něco nevykecala. Ale zmíním, že narozdíl od knihy Ví o tobě (která pracuje s podobným principem otočením zapletky a zadupáním původní pointy z anotace), tohle bylo zároveň napsaný strašně špatně (též srovnání s Ženou v okně je velká urážka oné knihy). Nejde o to, že jsem byla naštvaná, jak autorka dávkuje informace. Mám ráda, když čtu knihu, a potom na konci, když se to skládá dohromady a je jedno, kam až (popřípadě i) šíleně se autor rozhodne jít, a já jako čtenář si na konci zpětně řeknu, že jsem tam našla ta vodítka, jenom jsem jim v ten okamžik nevěnovala pozornost, ale byla tam. Tahle kniha působila, jako když to chce autorka vytočit do absurdna, protože "aby jízda", a potom hodí bombu, protože neví, jak z toho ven, a všechno to vysvětlí. Nemám ráda, když mi na konci spadne brada. Mám ráda, když spadne brada a řeknu si: "Aha!".

Autorka totiž použila téma, které pro mě už na začátku byla taková kravina, že mi bylo jasný, že to musí být o něčem trochu jiném, než co se píše v anotaci. My samozřejmě nemůžeme vědět, co se honí v hlavě ženám, které jsou součástí polygamních vztahů. Ale určitě ne to, že se jednotlivý aktéři snaží soutěžit s ostními osobami a vzájemně se osobně neznají. Což je způsobeno tím, že naše hrdinka s tím na začátku souhlasí jenom proto, že nechce přijít o "jinak skvělýho chlapa", ne protože je to taky její životní styl. Proč by o tom jinak lhala své rodině? Ne, tohle není forma polygamního vztahu, tohle je otevřené přiznání souhlasu žen s tím, že milenka neodejde a trpí další milenku. Z té velké lásky.

(A nebo jsem to jenom nepochopila. Protože nejsem z Ohia? :D )

Takže, když na začátku knihy aurorka napíše takovou blbost, kam je tedy schopná až zajít? No, hodně daleko a dovedla mě k velkému smíchu. Navíc ten důvod všeho...to bylo...(nebudu to sem psát, ale...) to nejhorší klišé, které může být použito. A vždy se cítím nesvá, když o tom píše žena, a zneužívá tohohle citlivýho tématu k...tomuhle.

Protože ať tohle bylo cokoliv, bylo to vážně strašný. Trochu jako když jsem četla Amo Jones. Usmála jsem se tomu nesmyslu, dala odpad a šla dál, protože mi je jasný, že její knihy se nesnaží hrát na velkou literaturu a aby to čtenář bral vážně. Jenže tohle se tváří jako thriller a vám nakonec dojde, že to bylo jenom proto, aby na konci autorka mohla říct: "Vážení, celou dobu jsem si z vás dělala pr%÷l!". Takhle jsem to vnímala. A když už někdo dal Ženu v okně do podobných knih, neberu následující větu jako spoiler: A.J. Finn napsal knihu, kde hlavní hrdinka řeší vážný problém, ale tady mi to přišlo, jako když se tomu autorka vysmívá, protože to neumí vzít za správný konec, protože asi vážně tak dobrá není, jak se domnívá.

Ale na druhou stranu, můžu si za to sama. Mělo mě odradit už to, co bylo na první stránce:
"Když pokládám vidličku vedle talíře, skoro převrhnu vázu s růžemi: kytici bleďounce růžových květů. Vybrala jsem je jako narážku na sex, poněvadž když se nacházíte v pozici, jako je ta moje, na vrcholné sexuální formě mimořádně záleží. Koukni na ty křehké, růžové okvětní plátky. Myslíš díky nim na můj poštěvák? Výborně!

Napravo od vaginálních květin stojí dvě bílé svíce ve stříbrných..."

Takže tak nějak no :D protože, zlato, jestli v tom ty vidíš tohle, celej zbytek knihy najednou dává smysl vo trochu víc, a mám strach před tebe postavit pivoňky....

PS: jedna hvězda za obálku. Což nejde za autorkou ani vydavatelem, ale když se má hodnotit celá kniha....

Ajuszka
28.05.2021 5 z 5

A mě se kniha líbila a to si myslím, že vkus na thrillery mám dobrý :=)

Musim se přiznat, že celkovou zápletku jsem čekala jinou, pořád jsem byla nakloněna myšlence, že je to Seth, kdo je ten špatný.
Konec byl možná trošičku překombinovaný, ale ve výsledku to hodilo dobrý příběh. Za mě určitě stojí za přečtení.

Lea007
24.05.2021

Označit tuto knihu za Thriller je opravdu troufalé. Naprostá ztráta času, děsný blábol.

LisaBella
23.05.2021 2 z 5

Trochu jsem doufala, že to bude mazec. Dnešek k takovému tématu přímo vybízí, už to není tabu, víme hodně o tom, jak to funguje... Tohle byla příšerná slabota. Konec si hraje na překvapení, ale každý, kdo nad tím jen trochu přemýšlí ... Nu, za přečtení to asi stojí, ale ...

ctenarkaEva
20.05.2021

Tak bohužel mně se tato kniha nelíbila. Nebavila mě, nemám ráda tento typ zápletky. Ale nebudu víc prozrazovat.

Leena
19.05.2021 4 z 5

Tak konečně jsem dostala to, na co jsem v předchozích thrillerech čekala:-)
Že nic není černobílé a vlastně je to jinak, než si chce myslet hlavní představitelka.