Manipulativní rétorika

Mezinárodně úspěšný trenér rétoriky ve své knize prozrazuje nejúčinnější manipulativní techniky a triky. Dozvíte se, jak si umět vynutit souhlas, jak vzbudit sympatie, ukončit nepříjemné diskuze nebo jak využívat podvodné argumenty a manipulativní řeč těla. Naučíte se také využívat jazykové triky, argumentační klamy a kognitivní zkreslení. S jeho tipy a radami budete mít vždy a všude poslední slovo!

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409958/manipulativni-retorika-7CX-409958.jpg 4.43
Literatura naučná
Vydáno:, Grada
Počet stran:208
Jazyk vydání:český
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-271-2205-9

Kniha Manipulativní rétorika

knihovniceVS

Z počátečního nadšení až k mírným pochybám... V knize jsou užitečné a chytré věci, ale v podstatě jsou to jen šikovně popsané reálie. A nemohu říct, že argument "bude to tak, protože já to vidím takhle", by mě uchvátil svou argumentační silou.
A praktická ukázka ze života, jak to vypadá, když se tyto rady pokusí někteří lidé uplatnit... Měla jsem kolegyni, taková malá intrikánka, která vyčetla, že lhář se musí oběti koukat přímo do očí, pak nikdo nepozná lež. Přece upřímný člověk, který nic neskrývá, neuhýbá pohledem... Děvče tedy vykulilo modrá očička a doslova vás pohledem hypnotizovalo. Tím se samozřejmě zcela prozradila, vyzkoušeli jsme to na ní mockrát a bavili jsme se :-)

hu_87

Pozoruhodně čtivě napsané, nechybí ani dostatečná srozumitelnost. Kniha se hodí každému, kdo chce zlepšit své rétorické schopnosti, včetně těch argumentačních. O příručku k altruismu se rozhodně nejedná - když vezmu v potaz některé rady + samotný název - ale i tak vám kniha pomůže se zamyslet nad tím, jaké techniky využívají druzí lidé zrovna na vás, na kolegy v práci, blízké lidi a jak na takové techniky i reagovat. I pokud nejste vy ten, kdo by tyhle techniky chtěl osobně využívat, přesto v knize najdete značný přínos.

Je zde obsaženo spoustu rad, včetně toho, jak ukončit nepříjemnou diskuzi, jak působit věrohodněji při lhaní; a abych nezapomněla, nechybí ani teoretická část, kde nás autor seznamuje s kognitivními zkresleními - což mi chvílemi připomínalo Kahnemana a jeho "revoluční dílo", akorát v mnohem čtivější formě. A co hlavní, také radí, jak tyto kognitivní zkreslení využít v praxi, pro náš prospěch. Poté následují konkrétní argumentační klamy, triky apod.

Dávám 5 hvězdiček a doporučuji.

manipulace

Autor knihy