Manipulativní rétorika

Mezinárodně úspěšný trenér rétoriky ve své knize prozrazuje nejúčinnější manipulativní techniky a triky. Dozvíte se, jak si umět vynutit souhlas, jak vzbudit sympatie, ukončit nepříjemné diskuze nebo jak využívat podvodné argumenty a manipulativní řeč těla. Naučíte se také využívat jazykové triky, argumentační klamy a kognitivní zkreslení. S jeho tipy a radami budete mít vždy a všude poslední slovo!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409958/manipulativni-retorika-7CX-409958.jpg 4.52
Literatura naučná
Vydáno:, Grada

Kniha Manipulativní rétorika

hu_87

Pozoruhodně čtivě napsané, nechybí ani dostatečná srozumitelnost. Kniha se hodí každému, kdo chce zlepšit své rétorické schopnosti, včetně těch argumentačních. O příručku k altruismu se rozhodně nejedná - když vezmu v potaz některé rady + samotný název - ale i tak vám kniha pomůže se zamyslet nad tím, jaké techniky využívají druzí lidé zrovna na vás, na kolegy v práci, blízké lidi a jak na takové techniky i reagovat. I pokud nejste vy ten, kdo by tyhle techniky chtěl osobně využívat, přesto v knize najdete značný přínos.

Je zde obsaženo spoustu rad, včetně toho, jak ukončit nepříjemnou diskuzi, jak působit věrohodněji při lhaní; a abych nezapomněla, nechybí ani teoretická část, kde nás autor seznamuje s kognitivními zkresleními - což mi chvílemi připomínalo Kahnemana a jeho "revoluční dílo", akorát v mnohem čtivější formě. A co hlavní, také radí, jak tyto kognitivní zkreslení využít v praxi, pro náš prospěch. Poté následují konkrétní argumentační klamy, triky apod.

Dávám 5 hvězdiček a doporučuji.

manipulace

Autor knihy