Mama pre Veroniku

Mama pre Veroniku https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121001/bmid_mama-pre-veroniku-bLG-121001.jpg 4 275 275

Mária, sestrička v nemocnici, žije v manželstve s Petrom, v ktorom je viac zla a smútku než pekných chvíľ. No napriek tomu v ňom zotrváva, poháňaná túžbou nezradiť svoje dievčenské sny... a naplniť ten najpodstatnejší - mať dieťa. Keď ju preradia zo ženského oddelenia na dojčenské, sú dni, keď má pocit, že to ani neprežije... drží v náruči nežné uzlíčky - nepatria však jej... Po desiatich rokoch sa predsa len odhodlá na odchod od manžela, napriek presvedčeniu, že okrem práce v nemocnici, ktorá ju baví a napĺňa, a večernej samoty v obľúbenom kresle pri pletení ju už nič nečaká. Cesty osudu sú však nevyspytateľné a vždy dokážu niečím prekvapiť... Táňa Keleová-Vasilková sa narodila roku 1964 v Chomutove. Od svojich štyroch rokoch žije v Bratislave. Ukončila štúdium žurnalistiky na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Má tri deti a žije so svojou rodinou v Devínskej Novej Vsi. Doteraz publikovala romány: Cena za voľnosť (1997), Manželky (1998) a Túžby (1999).... celý text

medlovice
20.01.2020 4 z 5

Začátek knihy se četl moc dobře , příběh měl spád a napětí , ale rychle to opadlo .Opět mi hlavní hrdinka Marie nebyla sympatická , vlastně ani její kámoška proplouvající bezstarostně životem se sklenkou vína v ruce. Už podle názvu knihy bylo předvídatelné, jak se bude děj vyvíjet a jak po zbytečných má mě rád nemá mě rád skončí. Překvapivě je děj zasazen do Prahy, ne na Slovensko.
To děvčátko na obálce je k sežrání !!!

tess.de.veles
19.09.2019 5 z 5

Knihy od paní Táni na mě vždycky někde vykukovaly, ale já se jim bránila...ani nevím proč. Máma pro Veroniku byla první, kterou jsem od ní přečetla a musím říct, že jsem opravdu velmi mile překvapená....Styl autorky se mi moc líbí... příběhy ze života...Už jsem si z knihovny napůjčovala další její knihy a nemůžu se dočkat. Dle mého názoru s přehledem a lehkostí převálcovala spoust nyní slavných a vydávaných autorů z Čech...Takže jen tak dál !!! :-)

Taralcielle
02.09.2019 5 z 5

Čtivá knížka na nelehké téma domácího násilí. Jsem ráda, že pro hlavní hrdinku to dobře dopadlo, byla schopná se od násilnického manžela odpoutat a začít znovu od začátku, jinde a mnohem lépe.
Zajímavý příběh,který hodnotím 5*.

Katerina015
03.07.2019 5 z 5

Opravdu nádherná, obdivuhodná a čtivá knížka. Nedovedu si představit, kdybych se někdy dostala do takové situace jako Marie... Radši o tom nepřemýšlet...
Na autorce se mi moc líbí, že píše o životech, který se může stát komukoliv z nás.. Jsem moc ráda, že to pro Marii takhle dobře dopadlo a usmálo se na ní štěstí... Knížka rozhodně stojí za přečtení a dávám 5 hvězdiček... Nemůžu a ani nechci dávat jiné hodnocení :-)

allyce
22.05.2019 4 z 5

Životní příběh, pod který by se jistě spousta žen podepsala, jen většina z nich, nebo jen málokterá, poté potkala pana Pravého.

Pajina68
16.05.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Tahle autorka píše knihy z našeho obyčejného života. A úplně nejlepší je, když příběh skončí dobře. Proč smutnit i nad knížkou, když život je v poslední době samá negativita.

Lka
21.03.2019 5 z 5

Moje první kniha od této spisovatelky a mohu říct, že určitě nebude poslední. Krásný příběh ze života, četlo se to moc hezky...

pingu1
05.03.2019 4 z 5

Silný příběh, poutavý a dojemný...

Mayami
31.12.2018 3 z 5

Celkom som sa začítala, aj keď tento žáner nie je moja šálka kávy a je to moje prvé stretnutie s touto autorkou.

misaa.p
29.09.2018 4 z 5

Příjemné a celkem napínavé čtení, plné příběhů a situací ze života.

helenah
09.09.2018 5 z 5

Ráda se k této knížce vracím...není to veselé čtení,ale je o naději že je dobré pokusit se o změnu svého života,když nestojí za nic. A že každý den můžeme začínat znovu...Upřímně doporučuji

JancaMia
09.07.2018 5 z 5

Poutavý příběh ze života zdravotní sestry a jejího neklapajícího manželství , neúspěšnost mít potomka a sobeckého despotického manžela s její psychikou udělá svoje , nicméně nebyla by to Keleová aby se vše v dobré neobrátilo.

Kočičáci
27.06.2018 5 z 5

Musím říct, že jsem ji přečetla jedním dechem. Začátek mě opravdu dostal, protože autorka se s ničím nepáře a nastoupí na čtenáře poměrně zostra. Příběh Marie je opravdu silný a uvěřitelný. Povzbuzovala jsem ji, aby sebrala odvahu a odhodlala se k odchodu, aby na ni Petr už nemohl. Ale takoví hajzlíci ví jak ubližovat i na dálku. Držím pěsti všem ženám na světě aby si nemusely nic podobného prožívat...nedejte se!!! Děkuji paní Táňo :-) vřele doporučuji.

Jirinamac
22.05.2018 3 z 5

Mám ráda její knížky, ale asi si budu muset dát pauzu. Knížky jsou na jedno brdo. Marie byla dost bez života. Sice hodná, ale neenergická až nudná. Až moc kladná a bezchybná hrdinka. :(

Liduka
12.05.2018 4 z 5

Moc hezký a dojemný příběh. SPOILER: Jediné, proč nedávám plný počet hvězd je, že mi lezla na nervy ta Mariina nerozhodnost a její neustále utíkání od Vladimíra.

helenkan
09.03.2018 4 z 5

Moje první od téhle autorky. Docela pěkné čtení.

katerina.l.
21.02.2018 4 z 5

Autorka se zaobírá pravděpodobně nejcitlivějšími tématy vztahu - domácí násilí, neplodnost a nevěra. A zaobírá se jimi opravdu citlivě a s respektem. Celkově má psychologii postav skvěle propracovanou.

Marii jsem ze začátku věřila, ale celý děj se pro mě začínal stávat neuvěřitelným ve chvíli, kdy odešla od Petra. Už to bylo moc takové "Made in Hollywood" a to není zrovna můj styl..

Vláďa na mě působil jako kříženec Richarda Gera a Christiana Greye (bez svých odstínů).

Allla9
18.01.2018 5 z 5

Mám autorku moc ráda. Toto je příběh, který silně zasáhne všechny ženy.

wiolca
14.11.2017 4 z 5

Ale tak jo. Knížka se mi četla dobře a rychle. Některé části knihy mě dost rozčilovaly, přišly mi hloupé a nereálné. Na můj vkus přeslazené. Trochu mi vadí i styl psaní v třetí osobě. Byla to první kniha od Táni, co jsem četla, tak nevím jestli jsou ostatní psané podobným stylem. Ale celkově to byl hezký příběh.

Val
16.10.2017 5 z 5

Ano, kniha je to krásná , čte se dobře a neuvěřitelně rychle. Nicméně , v první polovině jsem se těšila, jak si odpočinu od Harryho a Joony a zjistila jsem, že to domácí násilí mě deptá víc, jak všichni Sněhuláci a Píseční mužové dohromady. :-) Je pravda, že jsem měla momenty, kdy jsem váhala, zda Marii nafackovat, či ji svatořečit. Nicméně, jak už jsem několikrát psala, hlavní hrdinka nebude konat tak, jak by si to čtenář přál, že.... Možný SPOILER : Důležitý je pohádkový konec a pocit, že se s hlavními hrdiny velmi nerada loučím :-)

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky