Máma

Máma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384098/bmid_mama-kiE-384098.jpg 4 148 56

Helga vše, co dělá, dělá s plným nasazením. Kolotoč jejího života byl naplněný touhou být dobrou manželkou, mámou i babičkou. Podařilo se jí to. Rodině vytvořila bezpečný přístav, naplněný láskou a pochopením. A i když syn i dcera jsou už dávno dospělí, mají svoje rodiny a svoje děti, nic se na tom nezměnilo. Vždy je ochotná pomoci, vyslechnout, poradit. Nečekala odměnu, no nepočítala ani s chladem a kritikou...... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Mama , 2018

bookcase
16.06.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka o vztazích v jedné rodině. Opět trochu šablonovité, ale na to jsem u autorky už zvyklá. Je fakt, že vývoji jedné vztahové linie jsem nevěřila, v životě to tak není, ale jinak fajn.

vojteska70
13.06.2019 3 z 5

Tak tentokrat jsem byla zklamaná

JIVaJaH
03.06.2019 5 z 5

Autorka touto knihou nezklamala. Doporučuji.

Knižní střípky
31.05.2019 5 z 5

Mám přečteno vše od této autorky a musím se přiznat, že mám pro ni prostě slabost. Musí to být skvělá ženská, její příběhy jsou příběhy obyčejných lidí podané tak empaticky, jak jen to je možné. Ani tento není výjimkou. Manželský pár Helga a Olda vychovali dvě děti, které již mají své vlastní rodiny. Spolu s nimi sledujeme jejich životy, jejich radosti i strasti, manželské neshody a krize, prostě normální život. Je to jako bychom četli příběh nějakých našich známých, naprosto reálný, uvěřitelný. Autorka zde moc pěkně popsala to, jak se i rodiče dospělých děti mohou trápit, když vidí, že jejich děti dělají chyby. A nemohou to nijak ovlivnit. Helga s Oldou to vzali za správný konec. Nevměšovali se, byli jen na blízku, ochotni vždy pomoci. Jejich vztah se mohl jevit zdánlivě dokonalým, ale než k tomuto partnerskému souznění dospěli, také si vytrpěli své. Není vždy na růžích ustláno. Opravdu moc pěkný příběh to byl.

helča5
18.05.2019 5 z 5

máma-slůvko,které vyslovujeme,když nás něco trápí,i když jsme šťastní,mámy myslí na své děti ať jsou malí nebo velcí a přejí jim v životě jen to nejlepší,a když se jim nedaří trápí se a rády by pomohly,ale nejde to vždy,no a to samé se odehrává v této knize,skvěle napsaná,dobře se četla,výborně strávený čas,díky

alnahu
08.05.2019 4 z 5

Pěkný čtivý příběh ze života, ve kterém matka drží celou rodinu- na úkor svého pohodlí a snaží se všem být dobrým rádcem.
Jak je možné, že v průběhu jednoho dne,může být člověk šťastný až po okraj a vzápětí totálně zničený.Takový je život- něco ti dá a vzápětí něco sebere.

majík1
28.04.2019 3 z 5

Tato kniha mi připadá průměrná.Autorka má lepší knihy.Příběh o vztazích rodičů a dospělých dětí.Co se mi nelíbilo byl až moc ,,přeslazený "konec.Myslím si,že v životě by to takto určitě nedopadlo.

gargamelka
21.04.2019 5 z 5

Jako všechny knihy i tato je od autorky velmi čtivá, sespsána životem. Občas není na škodu si vyslechnout i názor, zkušenosti druhých, ač to není nejpříjemnější...
Matka hnízda Helga, ta která chce, aby držela rodina pospolu. Ale jak děti a jejich rodiče chtějí v danou chvíli něco jiného a přizpůsobování není cesta, objeví se zádrhele. Krásně je příběhu vidět jak generace ze sebe vychází a mají si co předat :)

triska4095
19.04.2019

Kniha je pekna, ale taky jste si vsimly (ocekavam prevazne ctenarky) toho, ze autorce tam vubec nesedi udaje o veku vsech zucastnenych? To me dost rozcilovalo...napr. Blanka se narodila pred 30ti lety a ma 13ti letou dceru, kterou porodila ve 20ti letech a nastesti stihla dostudovat VS...Katce je 32 a je 7 let s manzelem, se kterym se dala dohromady, kdyz ji bylo 23...chtelo by to doladit pocty

zdehan
19.04.2019 5 z 5

Krásná kniha ze života tak jak to umí napsat Vasilková stojí za přečtení.

Pavouček2
18.04.2019 4 z 5

Čtivý jako vždy, jen ten obrat u charakterů mi přišel až moc přehnaný, kord u toho syna. Ani za zlatý prase bych ho nevzala zpátky :-D Nemám ráda, když ženy neví co se svým životem BEZ chlapa. Nejdřív na něj nadávají, jak s ničím nepomůže, o dítě se nestará, ani si s ním nehraje, ale když od něj odejde, má se hůř. Strašnej omyl, má se jen a jen líp, už jen, že volněji dýchá...

Ankavi
16.04.2019 4 z 5

Pěkný příběh o vztahu dospělých dětí a jejich partnerů s rodiči. Konečně kniha, která se zabývá i radostmi a strastmi středního a staršího věku. Citlivě popsány pocity na obou stranách, generační rozdíly vnímání různých situací, přijetí okolností a smířlivé vyznění. Trochu jsem se bála negativních emocí a jednostranného vyznění řpíběhu, ale zbytečně, autorka prokázala svou profesionalitu a přiblížila se realitě, kde nic není černobílé.

certik003
05.04.2019

Po knize „Jsi moje slunce“ jsem měla strach knížku číst. Ale tentokrát jsem dostala od autorky to, na co jsem zvyklá - příjemné oddychové čtení.

beruska
01.04.2019 5 z 5

Krásný příběh ze života, kde maminka Helga prožívá radosti a strasti se svou rodinou, hlavně se svými dospělými dětmi. Chtěla by vše řešit a vyřešit, ale v životě je vše jinak :) ... Pokud máte rádi paní autorku, určitě si přečtěte i tuto útlou knížku, která je plná emocí a myšlenek.
Moc ráda dám 5* a budu se těšit na další dílo od mojí oblíbené spisovatelky :)

mariva
01.04.2019 5 z 5

Autorčiny knížky jsou z opravdového života, člověk u nich nemá pocit, že jde o vymyšlený děj a nereálné postavy. Dokáže dojmout k slzám i přivést k zamyšlení o tom, co je v životě opravdu důležité. V této knize se potvrzuje známé "Malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti...". Kniha se mi moc líbila a i když je to tentokrát o starší ženě, mladším může ukázat, jestli jejich chování ke stárnoucím rodičům není náhodou podobně necitlivé, jako tomu bylo u dospělých dětí hlavní postavy této knihy.

Danago
28.03.2019 4 z 5

Tentokrát mě autorka po dlouhé době mile překvapila. Kniha ve mě vyvolala spoustu různých emocí a moc dobře se četla.