Mám tě rád, sestřičko

Mám tě rád, sestřičko https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329512/bmid_mam-te-rad-sestricko-nar-329512.jpg 5 28 4

„Jednoho dne mi rodiče prozradili, že budu mít sestřičku. I když si vůbec nevzpomínám, že bych si jim o ni někdy říkal, měl jsem radost,“ začíná své vyprávění Adámek, hrdina úspěšné knihy Mám tě ráda, která vyšla v loňském roce. Už trochu povyrostl a připravuje se na roli staršího sourozence, což představuje kromě těšení se i spoustu otázek a nejasností, kterým je třeba přijít na kloub. Sestřička roste, občas doma zabírá trochu víc místa, než se Adamovi líbí, ale stává se z ní nepostradatelná parťačka k vymýšlení zábavy. I přes všechny obavy a chvilkovou žárlivost se z Adama nakonec stává hrdý starší sourozenec: „To, co mám na sestřičce nejradši, je, že můžu být její velký brácha.“ V úvodu knihy jsou připravené řádky, do kterých mohou děti napsat svému sourozenci věnování. Kniha byla přeložena d několika světových jazyků.... celý text

Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Axióma

Un amour de petite soeur , 2016

Karcoolka2210
21.08.2023 5 z 5

Krásny a jednoduchý príbeh, ktorý môže pomôcť s príchodom nového člena do rodiny. Krásne ilustrácie.

Starmoon
10.06.2022 5 z 5

Ďalšia krásna knižka o Adamkovi a jeho rodine. Je neuveriteľné, koľko málo stačí autorke, aby vyjadrila tak veľa. Dielo Ľúbim ťa sa mi/nám síce páčilo viac, ale aj táto sestrička má niečo do seba :).

Nela2
23.11.2018 5 z 5

Jednoduchá a přitom krásná knížka. Zrovna ji čteme se synem, abysme mu pomohli zvládnout novou situaci s narozením sestřičky.

bibi.r

2017  84%Co mi řekl táta
2017  94%Mám tě rád, sestřičko
2020  88%Můj domov
2018  83%Velké dobrodružství Polky a Hortenzie

Kniha Mám tě rád, sestřičko je v