Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40809/bmid_maly-princ-dy7-40809.jpg 4 16243 2195

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Gabibi
19.07.2011 5 z 5

"Lidé mají své hvězdy, jenže ty nejsou stejné... Ty budeš mít hvězdy, jaké nikdo nemá. Já budu na jedné z nich bydlet, budu se na jedné z nich smát, a až se podíváš v noci na oblohu, bude to pro tebe, jako by se smály všechny. Budeš mít hvězdy, které se umění smát."

Smiragl
18.07.2011 5 z 5

První knížka, kterou doporučuji si koupit v cizím jazyce, který se chcete naučit. Je tam relativně málo textu, jednoduchá slovíčka a hlavně hluboké myšlenky, které stojí za to si občas připomenout.

La Fiera
06.07.2011 5 z 5

Miliónová knížka, vždycky po ní ráda sáhnu.

Meii
06.07.2011 5 z 5

nádherné dílo.. ukrývá v sobě hluboké myšlenky jež jsem v dětství neviděla.. a kdo ví, třeba za pár let je pochopím ještě jinak.. každopádně jsem si Malého prince zamilovala..

Jakubisko
04.07.2011 5 z 5

"Co tady děláš?" - "Piju." - "A proč piješ?" - "Abych zapomněl." - "Abys zapomněl na co?" - "Abych zapomněl, že se stydím." - "A proč se stydíš?" - "Stydím se, že piju!"

...můj oblíbený citát hovoří za vše. Vzácný příklad geniality, která vstupuje rovnoměrně do duší dětí i dospělých.

-Lenicka-
30.06.2011 4 z 5

Určitě zajímavá knížka, ale troufám si říci, že ne každého zaujme!

Miklouš
26.06.2011 5 z 5

Miluji tuto knížku. Vracím se k ní vždy, když potřebuji pohladit duši.

popsie
24.06.2011

Moje nejoblíbenější knížka!

immortal-party
15.06.2011

...když Princ nechápe businessmana

Kocour
10.06.2011 5 z 5

Nádherná kniha. Mám i CD - čte Eduard Cupák. Mám i nové vydání s pohyblivými obrázky.

pistalka
25.05.2011 4 z 5

Děti mají svůj svět a ten je tak trochu mimo chápání dospělých, kteří většinou zapomněli, jaké to bylo, když jim bylo šest a kreslili obrázky, které ostatní nechápali.
Knížka je to kouzelná, má svou nezaměnitelnou poetiku a obsahuje hluboké myšlenky, podané velmi jednoduchou formou. Asi proto ji čtou děti a chápou dospělí. Malého prince jsem četl dvakrát; poprvé před několika roky a podruhé dnes, v době psaní tohoto komentáře. Po druhém přečtení je můj pocit lepší, ale u čtyř hvězdiček zůstanu. Ne vše mi v Malém princi sedí, ale připadal bych si hloupě, kdybych to této milé a kouzelné knížce musel vytýkat.

sam198
20.05.2011 5 z 5

Psát další a další pozitivní komentáře nemá moc smysl ale já se prostě nemůžu udržet. Je to nádherná knížka pro děti i dospělé. Moc se mi líbí Princovo poznávání lidských vlastnosti a lidí - navíc je zpravoané v "uvěřitelné" podobě (Malý Princ už je větší a všechno poznává naráz, běžné dítě by to poznávalo postupně). Nadčasová knížka která se bude číst ještě za 100 let.

Peťanka
11.05.2011 5 z 5

Taková moje srdcovka, Malého prince mám ráda :)

Verrrunka
09.05.2011 3 z 5

Ano, je to kouzelné. Ano, je má to svou poetiku. Ano, je to nadčasové. Ale že bych si z toho sedla na zadek a nemohla se zvednout, to zase néé :-)

LucieUpije
01.05.2011 5 z 5

Já hned věděla, že je to nakrmenej hroznýš, jak někoho může napadnout klobouk? Ještě že já jsem toho kreslení nenechala.

Šmerka
20.04.2011 5 z 5

poprvé jsem četla knihu ve 4. třídě - vůbec jsem děj nechápala a knihu jsem na pár týdnl odložila.Nezajímalo mě to.Nechápala jsem to.A nyní po čtyřech letech rozumím tomuto skvělému filosofickému myšlení.Kolikrát jsem odvrátila hlavu od této knihy-ne proto, že mě to nebavilo- ale abych se nad tím také mohla upřímně zamyslet.

Kvikvinka
16.04.2011 2 z 5

Omlouvám se všem obdivovatelům této knihy a autora, ale příběh mě nezaujal tak, jak jsem očekávala. Absolutně nesdílím pocity jako "skvélé, nadčasové, geniální...". Nic takového. Příběh je pěkný, ale to je podle mého názoru asi tak všechno. Možná později této knize přijdu na chuť, ale zatím se tak nestalo.

bleska
13.04.2011 5 z 5

"Dobrý den," řekl malý princ.
"Dobrý den," řekla květina.
"Kde jsou lidé"? Zeptal se zdvořile malý princ.
Květina viděla jednoho dne přejít nějakou karavanu:
"Lidé? Je jich myslím šest nebo sedm, je tomu již mnoho let, co jsem je spatřila.
Kdo ví, kde asi jsou. Vítr jimi povívá. Nemají kořeny a to jim velice vadí."

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Ronie Gray
10.04.2011 5 z 5

První kniha při které mi vhrkly slzy do očí hned při věnování ...