Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240537/bmid_maly-princ-240537.gif 4 16253 16253

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří. Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež

Prekrásna..
..ďakujem, Pampeliško :*

Giuru
21.04.2017 5 z 5

Tuhle knihu bych doporučila určitě všem, kteří nemají ve všem jasno a rádi čtou "mezi řádky"

Edith_17
20.04.2017 5 z 5

Nádhera!!! Kniha je plná krásných myšlenek. Určitě jsem ji nečetla naposledy, ráda se k ní zase někdy vrátím. Těm, kteří by nad myšlenkami autora chtěli ještě víc popřemýšlet, bych doporučila knihu: ,,Malý princ v nás", kde autor Mathias Jung rozebírá to, co chtěl A. de Saint-Exupéry knihou ,,Malý princ" vlastně říct.

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Knížka plná zajímavých myšlenek. Nechápu, jak babička mohla říct, že knihu nechápe a léta mě zvládat odrazovat od jejího přečtení.

alfonik
19.04.2017 2 z 5

Myslím, že jsou asi dvě skupiny lidí, první Malého prince zbožňují, druzí ho příliš nechápou. Bohužel patřím k té druhé skupině.

Tereza99
19.04.2017 5 z 5

Vždy než dám knížce 5 * musím si to pořádně rozmyslet.
To neplatilo u této.. Malý princ mě jednoduše, i v mých 18 letech, dostal.

Terectioncandy1
16.04.2017 5 z 5

Tohle není jen obyčejná knížka. Tohle je definice lidskosti, definice dospělých a definice dětské fantazie v jednom, která Vás neskutečným způsobem dojme.

Ortie
11.04.2017 5 z 5

Ke knize jsem se za svůj život již dostala několikrát...
Poprvé jsem byla jen malá holčička, která to brala jako nádhernou pohádku, užívala si maminčin hlas a přála jsem si beránka v bedničce...
Později jsem viděla tu spoustu lásky, který v ní je a přála jsem si, aby mě někdo také miloval jako Malý princ svojí růži... A přemýšlela jsem nad slovy lišky: Co to znamená ochočit? Je to něco, na co se moc zapomíná. Znamená to vytvořit pouta.
Když jsem jí četla naposledy začala jsem o ní poprvé přemýšlet obecněji a udivovalo mě s jakou krásou jsou v ní popisovány dávné pravdy... Ale stejně si myslím, že pokud ji budu číst ještě jednou, udiví mě zase něčím jiným, protože: To důležité je očím neviditelné.
Ale vlastně ani moje poslední čtení knihy nebylo posledním setkání s Malým prince... To (zatím) poslední se odehrálo kolem Vánoc, když mě zchvátila nemoc a byla mi čtena, možná i ona pomohla mému uzdravení...
Dokonce bych věřila, že Malý princ žil, ale nevím, jak by mohl existovat někdo tak čistý... Ale jak bylo argumentováno v knize: Důkazem, že malý princ skutečně existoval je to, že byl rozkošný, že se smál a že chtěl beránka. Chce-li někdo beránka, je to důkaz, že žije.

Mrs.MF
10.04.2017 5 z 5

Kniha, která mě naprosto zasáhla. Krásná, čistá. Četla jsem ji snad milionkrát a vždy ji budu ráda číst.

EvikU.
09.04.2017 5 z 5

Četla jsem jako holka na základce. Nerozuměla jsem jí. Teď ji mám v plánu zase číst.

NikaMirka
08.04.2017 4 z 5

Je to sladký a dojemný příběh, který ukazuje jaký je rozdíl ve vnímání světa u dětí a dospělých. Je to nádherný příběh, který vykládá o tom, co je a není důležité, jak lpíme na bohatství, jsme sobečtí a domýšlivý a přitom je spousta věcí, na kterých záleží daleko víc než na "moje" a "já". A konec? Je neuvěřitelné jak ho vnímá dítě a dospělý. Dítě Vám řekne, že je přece šťastný. Princ se dostal domů, za svou květinou. A dospělí? Co myslíte Vy? Já říkám, že konec je smutný. Malý Princ zemřel kvůli květině, já bych chtěla žít, nevzdala bych se života pro někoho kdo je sobecký, nafoukaný a zahleděný sám do sebe, ale přesto to děláme každý den. Každý den se obětujeme kvůli někomu koho milujeme, i když je egoistický a myslí sám na sebe.

AndysPolakova
05.04.2017 5 z 5

Krásná kniha, která lidi donutí k zamyšlení o společnosti a chování jiných lidí. Čte se opravdu krásně a měla jsem jí rychle přečtenou, určitě doporučuji. :)

bookemma
04.04.2017 5 z 5

"Nechtěla totiž, aby ji viděl plakat. Byla to nesmírně pyšná květina."
Je úžasné, jak s každým přečtením objevuji stále něco nového a pravdivého. Tahle kniha nikdy neomrzí snad ani jednu generaci čtenářů.

hana6090
03.04.2017 5 z 5

Malý princ je důkazem toho, že ne každá kniha musí mít 800 stran, aby vám něco dala. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

ses3
03.04.2017 5 z 5

Knihu miluji už od dětství a postava malého prince je prostě nádherná. Překvapivě se líbilo i měmu příteli, který mi ji koupil, protože ví, jak se mi líbí a četli jsme si ji spolu.

happy-smile
30.03.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem spoustu let odkádala, protože jsem slyšela, že člověk musí do jisté míry vyspět, aby pochopil poselství této knihy. A asi je to pravda, nevím, jestli bych jako puberťák při čtení povinné četby odhalila to kouzlo, ty zásadní myšlenky. Byla to moc pěkná kniha, poučná a určitě si ji někdy přečtu zase.

PinkAlicorn
30.03.2017 5 z 5

Nádhera! Poprvé jsem knížku četla ve třetí třídě a vůbec jsem ji nepochopila. Podruhé jsem v ní ale našla tolik moudrosti a pravdy a taky něhy, že se to ani popsat nedá.
Jinak doporučuji na usínání audioknihu na youtube, kterou namluvil Viktor Preiss, je to snad ještě lepší požitek, než při čtení. Ta hudba a jeho hlas příběhu dodávají hloubku.
Seriál z minimaxu není třeba komentovat, to je opravdu hrůza, ale ten animovaný film, co byl myslím loni uveden do kin, se mi moc líbil :)

SeverusSnape
26.03.2017 odpad!

Já nevím asi jsem úplně blbá,už to čtu asi po 4 a furt to nechápu,připadá mi to jako blbabol a nechápu,co je na knize tak vychvalované.Za mne 1 hvězdička

Pazďa
26.03.2017 5 z 5