Málo času na život

Málo času na život https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411765/bmid_malo-casu-na-zivot-7zF-411765.jpg 4 70 70

Libby Millerová byla vždy nenapravitelný optimista. Život si s námi však někdy krutě pohrává, a tak poté, co se její manželství rozpadá a ani doktoři nepřinášejí příliš optimistické zprávy, Libby poznává, že její růžové brýle byly spíš brýlemi slepeckými. Vše hází za hlavu a opouští svůj dosavadní život v Chicagu a zamíří přímo na slunné pláže Karibiku. Vstříc možná poslednímu dobrodružství. Ani sluncem zalité písky a azurové moře jí však nepomáhají uzavřít minulost a čelit budoucnosti. Každý den v tropickém ráji může být tím posledním. S pomocí svého bratra-dvojčete a s novým vztahem na obzoru se však dá postavit i osudu. Bude vše riskovat kvůli životu a lásce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Life and Other Near-Death Experiences , 2015

Merynkaw
24.10.2019 odpad!

Nudná kniha sobecké mladé ženy.

Peyka
29.09.2019 2 z 5

Hlavní hrdinka Libby má všechno, co by si člověk mohl přát. To se čtenář však dozví až v průběhu knihy. Jenže příběh začíná poněkud ponurou větou a vy od první chvíle víte, že nepůjde rozhodně o růžovou knihovnu. Camille Pagánová vytvořila tentokrát negativistickou hrdinku, odmítající jakékoliv štěstí. Člověk nikdy neví, jak by reagoval sám, ale mně přišla totálně odevzdaná, a já nemám ráda házení flinty do žita. Její negativní postoj mě brzdil ve čtení.

Nicméně, autorka píše s nadsázkou, a snaží se nám říci, že bojovat za svůj život a za všechno, co máme, stojí za to . Osobně preferuji její první knihu Žij, dokud to jde. I když tam působil hlavní hrdina odevzdaně, ale tak nějak jsem se do příběhu více vžila a soucítila s ním.

Konec byl až moc uspěchaný, přišlo mi, že se autorka vehementně snažila o happy ending, ale vyznělo to až moc strojeně.

mariva
22.08.2019 4 z 5

Opět jsem masochisticky neodolala knize s tak vážným tématem. Naštěstí ho autorka pojala trochu i s humorem, ale stejně mě v první polovině knihy mrazilo. Pak se vše začalo trochu moc protahovat a závěr byl zase dost rychlý a stručný. Každopádně kniha stojí za přečtení a případně i jako inspirace, i když z nás si asi málokdo může vyrazit na měsíc do Portorika.

bookcase
19.08.2019 4 z 5

Příběh jako celek se mi moc líbil, i když s hlavní hrdinkou jsem se nedokázala moc ztotožnit, vadilo mi, jak se chovala ke svému okolí i sama k sobě.

kneslova
30.07.2019 4 z 5

čtivá a humorná o vážném tématu, velmi odlehčená, pohodové čtení

PetraN17
10.07.2019 5 z 5

Oproti minulé knížce je tato napsaná s lehkým humorem, i když téma je opět velmi závažné. To ale knize vůbec body neubírá, spíše naopak.
Moc se mi líbila a další knihy budu netrpělivě očekávat :)

Šánka
19.06.2018 4 z 5

I další román této autorky byl krásný, opravdu se povedl. A ač je to příběh, jehož hlavním tématem je vážná nemoc, neútočí drasticky na vaše city, je vtipný, zábavný a vy při čtení budete hlavní hrdince držet palce, aby i s těmi špatnými kartami, které dostala, dokázala hrát hru zvanou život.
Nechci nic prozrazovat, ale moc se mi líbil závěr, ne moc, aby to bylo sladké, ale ne málo, aby z něj v nás zůstala naděje.....,tak si vyberte :-)....a přečtěte si.

kneslova
04.06.2018 4 z 5

Stejně dobře napsáno jako Žij, dokud to jde. Bezvadná kniha, stále prodchnutá lehkým humorem, i když téma je těžké. Mě se to moc líbilo, Libby je prostě sympaťačka. Výborné čtení

láska léto

2018  75%Žij, dokud to jde