Letní smrt

Horké pokračování série. Kdo je další na řadě? Bude to vaše dcera? Je nejteplejší léto, jaké kdo pamatuje. Město Linköping sužují nové a nové vlny horka, kolem běsní lesní požáry. V parku je nalezena mladá dívka. Na nahém těle jsou stopy krve, ale není vůbec zřejmé, co se vlastně stalo. A na pláži u jezera dojde k dalšímu hrůzostrašnému nálezu. Inspektorce Malin Forsové začíná být jasné, že vedro je tím posledním, co by ji mělo znepokojovat — zvlášť, když je její dceři tolik, kolik bylo prvním dvěma obětem… Mons Kallentoft je považován za jednoho z nejnadanějších vypravěčů mladé generace. Ale teprve když stvořil postavu blonďaté kriminální inspektorky Malin Forsové, dosáhl skutečného komerčního úspěchu. Malin je návyková. U švédské policie ještě nikdy nepracovala tak talentovaná žena. Nikdo s takovou intuicí. A ještě nikdy u ní nepracoval nikdo, koho by natolik poháněly vlastní komplexy. Malin je rozvedená, má ráda svoji dceru, ale taky tequilu… Forsová má mnoho společného s nejlepšími postavami skandinávských detektivek — paradoxně také to, že je naprosto jedinečná… Mons Kallentoft již napsal čtyři díly této čím dál slavnější detektivní série a plánuje nejméně stejný počet dalších. …...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94716/malin-forsova-letni-smrt-oxA-94716.jpg 4.1295

Malin Forsová (2.)

Sommardöden (2008)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha Letní smrt

Strnady095

druhý díl nezklamal, parádní, stejně perfektní styl vyprávění...na mě dost drsné téma...jen dvě malé drobnosti - opak zimy na srašné vedro a závěrečná řezničina...co přinese třetí knížka? (i když na ni půjdu s troškou oddychu :-)

Eicherik

Druhý díl série Malin Forsová. Po úporném mrazu z prvního dílu nás v druhém zasáhlo úmorné vedro. Tenhle letní díl se my líbil ještě více než ten zimní a už se těším na díl podzimní. Autorův vyjadřovací styl mi velmi sedl a opět dávám knize pět pentagramů.

evickakyticka
13.08.2018

Nakonec jsem si přečetla i druhý díl. Zvykla jsem si na styl krátkých vět a čtení docela odsýpalo. Občas jsem měla ale pocit, že jednání Malin - hlavně ve vztahu s dcerou, je trochu průhledné. A opět se mi líbily vsuvky, kdy k nám promlouvá oběť. A když už jsem Zimní oběť dala v zimě, Letní smrt v létě, další díl teda počká na podzim.

dalia1769
09.08.2018

Ani další díl ze série nezklamal, originálně psané, napínavé, líbí se mi silná provázanost každého příběhu s daným ročním obdobím, které je vždy opravdovou součástí vyprávění. Zvláštním prvkem těchto knih jsou i pasáže psané jakoby z pozice obětí. Zajímavé, netradiční detektivky.

mayinka
24.07.2018

Autor ma desivou fantazii. Kdyz myslim na to, jak tohle vsechno ma v hlave.... uz dalsi knizky od nej cist nebudu.

karolina5333
15.07.2018

Už si začínám připadat trapně - knihy z různých sérií s vyšším hodnocením se mi líbí méně a naopak, ale nemůžu si pomoct :D
70% Pro mě menší zážitek než díl první, styl psaní i s hlasy mrtvých mě stále baví, ale zápletka případu je průměrnější. Navíc nemám ráda, když se případ vyřeší a kniha za další stranu končí. Přála bych si nějaké obsáhlejší zakončení i co se života Malin týče.
I tak se ale těším na další díl :)

Devil-Ivet
08.07.2018

Očekávala jsem něco lepšího. Přece jen je to druhý díl, takže čekáte něco propracovanějšího. A místo toho jsem četla průměrnou detektivku.

gad
10.06.2018

Jak už zde bylo mnohokrát napsáno, styl psaní pana Kallentofta je velmi neobvyklý a také jsem si na něj musel zvykat. Přesto jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Díky rozborům pocitů jednotlivých postav se celý příběh rozšiřuje a my lépe chápeme souvislosti, i když některé až v úplném závěru. Promluvy mrtvých mne také lehce zaskočily. Chtěl snad autor naznačit, že za našimi impulsivními rozhodnutími stojí něco víc, než jen pouhá náhoda? Kdoví, co tím zamýšlel.
Ačkoliv je Malin dle autorova popisu krásná žena, tak doma bych ji mít nechtěl. Ta ženská je časovaná bomba a snad by měla zůstat sama. Uvidíme, kam se posune v dalších dílech. Právě jsem načal třetí pokračování...