Letní smrt

Letní smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94716/bmid_malin-forsova-letni-smrt-oxA-94716.jpg 4 399 93

Horké pokračování série. Kdo je další na řadě? Bude to vaše dcera? Je nejteplejší léto, jaké kdo pamatuje. Město Linköping sužují nové a nové vlny horka, kolem běsní lesní požáry. V parku je nalezena mladá dívka. Na nahém těle jsou stopy krve, ale není vůbec zřejmé, co se vlastně stalo. A na pláži u jezera dojde k dalšímu hrůzostrašnému nálezu. Inspektorce Malin Forsové začíná být jasné, že vedro je tím posledním, co by ji mělo znepokojovat — zvlášť, když je její dceři tolik, kolik bylo prvním dvěma obětem… Mons Kallentoft je považován za jednoho z nejnadanějších vypravěčů mladé generace. Ale teprve když stvořil postavu blonďaté kriminální inspektorky Malin Forsové, dosáhl skutečného komerčního úspěchu. Malin je návyková. U švédské policie ještě nikdy nepracovala tak talentovaná žena. Nikdo s takovou intuicí. A ještě nikdy u ní nepracoval nikdo, koho by natolik poháněly vlastní komplexy. Malin je rozvedená, má ráda svoji dceru, ale taky tequilu… Forsová má mnoho společného s nejlepšími postavami skandinávských detektivek — paradoxně také to, že je naprosto jedinečná… Mons Kallentoft již napsal čtyři díly této čím dál slavnější detektivní série a plánuje nejméně stejný počet dalších. …... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Sommardöden , 2008

shortik
18.04.2013 5 z 5

Skvělá, jedním dechem. :-)

pihinka
22.01.2013

Dočeno a nemůžu jen chválit, miluji detektivky a dlouho se mi nedostala do ruky opravdu tak výborná jako je tato, Zimní oběť rovněž úžasná, nejvyšší možné hodnocení :)

thomas1330
15.12.2012

Opět velmi dobře napsané, napínavé a zajímavé. Dobré to čtení

Vikina333
11.10.2012 3 z 5

Nejspíš jsem asi jedna z mála, ale první kniha se mi líbila více. V knížce mi chybělo napětí a také bych jí nejspíše "prokrátila", aby byla lépe čitelná, je to zdlouhavé a často opakující... Nebylo to nic hrozného, ale na druhou stranu nic světaborného. Jednoduchá, odpočinková krimi.

bosorka
27.08.2012 2 z 5

Nějak mi nesedl autorův styl a občas jsem měla pocit, že jen do zvláštního stylu balí jinak nepříliš zajímavý příběh. Respektive, případ zajímavý je, ale zase to není nic, co už bych někdy nečetla. Navíc odhalení mi nepřipadalo zrovna oslňující, čekala jsem asi větší pecku, ne něco k čemu naváděl příběh v podstatě celou dobu. Možná ještě autorovi šanci dám, i když jeho styl mě dost často přiměl k tomu, že jsem pasáže přeskakovala, což jinak moc nedělám. Možná by knížce neškodilo trochu ji prokrátit. Co se mi líbilo, byl motiv horka, který má obrovský rozkladný charakter - asi i proto, že jsem ji četla v době, kdy tu padaly teplotní rekordy.

myskula
15.08.2012 5 z 5

super krimi,výborné napětí,nemohla jsem knížku pustit z ruky.Myslím,že lepší než Zimní oběť.Moc se těším na Podzimní oběť,vyjde někdy v říjnu myslím.

Izu
01.06.2012 5 z 5

Kniha má jiný styl vyprávění než na jaký jsem byla zvyklá.Někdy mě mátlo přecházení od jedné postavy k druhé-jejich myšlenky.Ale jinak super zápletka,inspektorka Malin je sympatická,určitě se máme do budoucna nač těšit.

majam
30.05.2012 5 z 5

Výborná detektivka, nemohla jsem se od ní odtrhnout, doufám že budou brzy k mání i další knížky od tohoto autora.

Luca287
06.05.2012 5 z 5

Výborná kniha, lepší než Zimní oběť...inspertorka Malin je fajn.... už aby přeložili další knihy tohoto autora... :-)))

Boboking
29.02.2012 5 z 5

Snad ještě lepší než Zimní oběť. Fantastický príběh, skutečně desivý a perverzní případ, úžasně plastické postavy! Doporučuji!!!

bookcase
01.02.2012 5 z 5

Z téhle detektivky jsem byla naprosto unešená, líbí se mi styl, kterým je psaná a těším se na další.

Pavo.Klima
14.12.2011 3 z 5

První díl mně strhl, druhý díl mně nepřekvapil. Podobný vzorec, jiný případ, jiný motiv, jiné oběti i jiný vrah... Ale až moc dalších podobností - ve slohu především. Přestala mi vyhovovat útržkovitost a střídání "vypravěčů". Nelze autorovi upřít jeho sklon k detailům - zvlášť finální střet v "poslední místnosti" je naturalisticky vykreslen a jen krev odkapává.... Trochu mi chyběla větší propracovanost uvažování - dedukce vyšetřovatelky. Konečné vyřešení přišlo jako blesk z nebe, a to i pro čtenáře. Souvislosti jsou jasné, ale Malin snad není Bůh a musí se držet jasných konkrétních důkazů a předmětů doličných...Musí se jí věci propojovat a čtenář si snad tuto spojnici od záhady k vyřešení zaslouží....
Na druhou stranu se mi líbí, jak autor pracuje s psychologickým pozadím postav. Vše má svoji příčinu... A bolest se někdy otevírá po letech.... Zároveň mi přišlo dobré to, že autor dává čtenáři možnost přemýšlet o pocitech různých lidí v jednom případu, situaci. Někdo si myslí, že koná dobro, "jeho oběť" má však jiný "názor".... A nejen názor....
A já uvažuji, jestli s Podzimní vraždou dám ještě Malin Forsové šanci.

misssicccka
06.12.2011 4 z 5

Nepřekvapivě dobré, stejně dobré jako zimní oběť, myslím, že možná trochu přidal na morbiditě. Mně se hlavně líbí to, jak prolíná myšlenky zavražděných mířících do věčnosti se samotným příběhem.
Ani samotný osobní příběh inspektorky Malin není nezajímavý. Těším se na pokračování.