Tajemství zpívajícího města

Tajemství zpívajícího města https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4798/bmid_tajemstvi-zpivajiciho-mesta-HGc-4798.jpg 3 167 33

První díl napínavé fantasy trilogie Malfuria. V Barceloně žije u starého malíře map dívka Catalina, jejíž poklidný život náhle přeruší létající galeona Medúza, která do města přiveze zlověstné postavy s maskami harlekýnů. Ty kolem sebe šíří chlad a temnotu a mají jediný cíl: zmocnit se Cataliny. Catalina utíká a postupně vychází najevo, že není obyčejná dívka, ale že v ní dřímají strašlivé síly. Doufá, že se v Malfurii, tajemném místě uchovávajícím veškeré vědění pradávných čarodějnic, dozví celou pravdu o všem, co se kolem ní děje. Na světě znovu ožívají prastaré, již dávno zapomenuté čarodějnické schopnosti. První vydání... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Das Geheimnis der singenden Stadt , 2006

Dandulka
18.12.2014 5 z 5

Až po přečtení jsem di uvědomila, že jsem před časem četla první díl a u čtení se mi celý vybavil. Moc se mi to líbilo a těším se na další díl.

zylla
11.12.2014 2 z 5

Kniha je zřejmě určena mladším ročníkům, mne osobně vůbec nezaujala a bylo velmi náročné ji dočíst až do konce, neboť se mi u ní nestále chtělo spát, ne snad proto, že by to byla tak účinná pohádka, ale spíš proto, že byla neskutečně nudná. Chyběly mi také bližší popisy hlavních hrdinů. Celkově velmi slabé čtení, rozhodně nemám chuť na další díly.

ciniminisek
22.10.2014 3 z 5

V tak na prvním pohled obyčejném příběhu se setkáváme se smrtí, rodinným dramatem a přátelstvím až za hrob. Věřím, že nejedno srdíčko zaplesá nad Jordim a snad každá náctiletá dívka, si bude přát, být alespoň chvíli v Catalinině kůži.

Právě proto bych knihu doporučila mladším čtenářkám, které si jistě z příběhu vezmou více, než starší žena. Přesto, že já sama jsem v kategorii 18+, příběh jsem si užila a určitě mě zajímá, jak Catalina s Jordim dopadnou.

Annie G.
06.09.2014

Četla sem když mi bylo asi deset a strašně se mi to líbilo, a líbí se mi to pořád. Opravdu úžasná kniha.

Nikolka001
04.06.2014 3 z 5

Očekávala jsem od knihy něco více. Příběh byl čtivý, překlad také. Pouze mi zde chyběla trocha více akce a zvratů, které by příběh velice zpestřily.

kleria
10.05.2014 3 z 5

Knížku jsem teď dočetla a mám z ní malinko zvláštní pocit :D. Líbila se mi a mile mě překvapila, ale byla to zas taková jiná fantasy knížka a rozhodně mám v plánu si někdy přečíst pokračování. Knihu hodnotím jako takový průměr a knížku vám můžu doporučit! :)

JanaDor
10.05.2014 3 z 5

První díl z trilogie dočten a musím říct, že si autor zvolil zajímavé téma. Hlavní linka příběhu je, že zlé stíny se chtějí něčeho zmocnit. Ráda si přečtu další díly, i díky zvědavosti jak to vše dopadne. Ale že bych tím byla vyloženě nadšená, to zas ne. Je to u mě průměr, ani super ani zklamání. Ale jako oddechovka příjemné čtení.

Alex.Barunka
28.04.2014 3 z 5

Na první pohled se mi líbila obálka knihy. Cítila jsem z ní imaginární fantasy svět, proto mě udivilo, když jsem zjistila, že se děj odehrává v Barceloně. Celkově se mi kniha líbila, i když má své nedostatky - jako je málo děje, někdy jsem se nudila. Ale i přesto jsem zvědavá na pokračování.

Henriette
22.04.2014 3 z 5

Příběh který vás zavede do světa plného kouzel. Píše se že je to kniha pro mladé, mě to přijde spíše pro měnší děti. Trochu v rozporu vnímám zamilovanou hlavní hrdinku, která je zároveň dítětem... bylo by fajn, kdyby se autor rozhodl, jaká tedy vblastně je. Poněvadž se mi u ní nějak nechce věřit té velké lásce. Jinak zajímavé, místy napínavé, ale četla jsem již lepší....

Katee
02.03.2014 5 z 5

Moc se mi to líbilo, podle mě se děj netáhl a byl zajímavě popsaný :) Určitě si přečtu další díly :)

Alexandra Hurts
26.10.2013

Knížku jsem začala číst před dvěma lety a nijak mne neuchvátila, ale jednoho večera naši nebyli doma a nefungoval mi počítač, tak jsem se dala do čtení podruhé a dočetla jsem ji dokonce. Docela se mi líbila, a jdu na druhý díl.

Livien
13.09.2012 4 z 5

Přečteno za dva večery a dle mého názoru jde o milou odpočinkovou fantasy. Forma, kterou byla kniha napsána mi opravdu nijak nevadila.

Indilwen
12.09.2012

Knihu jsem nedočetla, neboť mě její styl nedokázal nadchnout. Autor zpracovává pěkná i zajímavá témata, ale tak nechytlavou formou, že jsem měla problém dočíst každou kapitolu.. Určitě se najdou lidé, kterým bude knížka vyhovovat, u mě však nezabodovala.. -__-

Christoph Marzi
americká, 1970
2008  68%Tajemství zpívajícího města
2009  70%Strážkyně mlžných kamenů
2009  74%Královna Města stínů

Kniha Tajemství zpívajícího města je v