Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot

„Řešení každé záhady leží v malých šedých buňkách mozku,“ tvrdí drobný mužíček s vejčitou hlavou, pečlivě pěstěným knírem a svérázným stylem oblékání i chování. Zároveň se však neostýchá dodat: „Jmenuji se Hercule Poirot a jsem asi nejlepší detektiv na světě.“ Je neskromný, puntičkářský, pedantský... a geniální. Lze se o tom přesvědčit jak ve více než 50 románových či povídkových příbězích, tak v této knize shrnující vše podstatné, co kdy Poirot prohlásil – mimo jiné o sobě, o jídle a pití, angličtině, ženách, myšlení zločince či o svém drahém příteli Hastingsovi. Sem tam humorné, často hluboké a vždy odvážné a odhalující – takové jsou Poirotovy výroky, které nám umožní nahlédnout do duše této postavy a zároveň se přesvědčit, kolik důvtipu, bystrosti a moudra do ní vložila její autorka Agatha Christie, od jejíhož narození uplynulo v roce 2015 už 125 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/258077/male-sede-bunky-jak-to-vidi-poirot-ulW-258077.jpg 4.257
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Little Grey Cells: The Quotable Poirot (2015)

Kniha Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot

Iva B.
24.11.2018

Já nějak nevím, jak knížečku ohodnotit! Čekala jsem trochu něco jiného... Přijde mi trochu zbytečná, prostě pár sebraných hlásek, které Poirot sem tam utrousí...

pavčape
01.08.2018

Teda já jsem spokojená! Knížečka do kapsy s vybranými citáty Hercula Poirota, které mu do úst vložila královna detektivek paní Agatha! Mnohé jsou k zamyšlení i po tak dlouhé době a mnohé mě rozesmály. Neutkvěly mi v hlavě ani tak z knih, jako ze skvělého televizního zpracování s D. Suchetem. Jako ctitelku A. Christie mě knížka nadchla.

jaroiva
19.04.2018

První knížka s citáty, kterou jsem četla. Sbírám knihy od A.Christie, tak ani tato nechybí v mé sbírce. I když už to vše mám někde napsáno, bylo příjemné si všechno přečíst pohromadě. Nebo bude pro příště stačit jen nalistovat náhodnou stránku. Ocenila jsem i předmluvu, kde se více dozvíme o vztahu autorky k hrdinovi.
Výjimečně jsem přečetla vše vč. seznamu literatury :)

domi6006
26.01.2018

Agatha Christie byla nejen dokonalá spisovatelka, ale i filozofka. Kousek své filozofie vložila do postavy, kterou milovala i nenáviděla. Báječný souhrn skoro všech citátu od Hercula Poirota.

Půca4
19.12.2016

V poslední době jsem si vážně oblíbila knížky s citáty a tahle je jedna z nich. Dále třeba Štěstí (Malý princ).

,,Zůstanou-li šedé závity mozkové bez cviku, rezivějí."

Mark2000
02.07.2016

Nemohu říct, že by knížka byla špatná, ale ve skutečnosti jsem si ji představovala trošku jinak. Tak, jak psalo spoustu čtenářů přede mnou, myslela jsem si, že mi tato knížka trochu více představí Poirota, jaký byl, jaké měl názory (i když to se také dá vyvodit z románů)... do jisté míry mi toto knížka splnila, ale bylo to jen opisování jeho slov z románů Agathy Christie.

Jane007
16.05.2016

Skvělá knížka o Poirotovi. Čím více detektivek od Agathy čtu, tím více mě fascinuje postava Poirota. A tady je o něm vše. Dokonalý malý mužíček:-)

tess.for
29.01.2016

Knížka pro toho, kdo se chce pobavit citáty své oblíbené postavy.

Agatha Christie
britská, 1890 - 1976