Malá lhářka

Malá lhářka https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446883/bmid_mala-lharka-Tba-446883.jpg 4 146 43

Obviněný Zatímco si Nick Dean užívá poklidný večer se svojí rodinou, nemá nejmenší tušení, že jedna z jeho studentek proti němu právě vznesla obvinění ze zneužívání. A tak mu nezbývá, než bezmocně pozorovat, jak se s bezprostředně hrozícím zatčením všechno kolem něj, co zná a miluje, pomalu rozpadá na kousky. Protože když na vás někdo nahází špínu, je těžké ji smýt. Bez ohledu na to, jestli jste vinní, nebo nevinní. Žalující Když se Angela Furnessová rozhodne, že čeho je moc, toho je příliš – nenávidí své rodiče, nenávidí své kamarády, ale nejvíc ze všeho nenávidí to, co se poslední dobou děje ve škole –, udělá jedinou věc, která jí zaručeně získá pozornost: zavolá policii. Angela si však neuvědomuje, že šokující příběh, jenž se chystá vyprávět, převrátí její život vzhůru nohama. Protože jakmile slova jednou vypustíte z úst, už je nelze vzít zpět. Bez ohledu na to, jestli jste vinní, nebo nevinní.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Little Liar , 2018

L.Helena
28.08.2021 3 z 5

Dobrý a čtivý psychologický román, velice dobře vystihuje, jak nařčení ze sexuálního napadení (aniž je jasné, zda je pravdivé či ne) dokáže ovlivnit nejen samotného obviněného, ale i jeho rodinu a širší okolí. Klidně bych dala i pět hvězdiček, ale konec je tak strašně nedotažený, že mi zkazil dojem z celé knihy. Více v diskuzi k této knize.

malýčtenář
21.08.2021 5 z 5

Psychologický a velmi smutný příběh, ale napínavý až do nečekaného konce. Co všechno může způsobit lež jedné nešťastné dívky,která nerozumí ani sama sobě? Jak převrátí život další rodině? Velmi čtivý příběh.

katerina3368
19.08.2021 4 z 5

Autorka přichází s poměrně tabuizovaným tématem sexuálního násilí a dokáže mistrovsky popsat prožívání všech zúčastněných osob a zvládla to brilantně! Byla sem napnutá a nejistá od začátku do konce. Akorát ten konec byl pro mě strašně rychlý a chtěla jsem vědět ještě co bude dál.

Jamie2
12.08.2021 5 z 5

Takhle vypadá dobrý psychologický thriller. Uvěřitelný příběh, napětí od začátku do konce. Paráda.

Pája699
09.08.2021 3 z 5

Asi by se mi kniha četla líp, kdybych nebyla celou dobu svým způsobem naštvaná. Strašně mě štvalo Angelino chování, ale nejvíc mě zvedalo ze židle a vytáčelo chování matky Donny. Jak Angela mluvila s rodiči, její drzé chování a jak jí to všechno prošlo…jsem v údivu ještě teď. Jako určitě to bylo volání o pomoc a o pozornosti. Je vážně síla, jak jedno obvinění ze sexuálního obtěžování obrátí život na ruby tolika lidem.

cleopatra11
29.07.2021 5 z 5

Smutný příběh o tom, jak jedno nešťastné dítě a jedna lež dokáže zničit celý svět několika lidí..

Han-nah
19.07.2021 5 z 5

Velmi smutný psychologický román popisuje, jak " Malá lhářka" vlastně bojuje, aby byla hlavně milována. Každé dítě si přeje mít u sebe oba rodiče. Křik nebo mlčení bývá někdy horší, jak fyzické násilí. Dospívající Angela své problémy řeší agresivitou a šikanou ostatních. Její jedno lživé obvinění ze sexuálního obtěžování rozpoutá peklo ne jenom pro ni, ale i pro obžalovaného , jeho rodinu a přátele.
Kdo sexuálně zneužívá by měl být tvrdě postrestán.
Nejhorší je ale pro toho, kdo po nařčení byl uznán nevinným, získat si znovu důvěru, že opravdu není pedofil.

Danago
29.06.2021 5 z 5

Velice vážné téma, které autorka velice dobře zvládla. Dostala čtenáře, tam kam chtěla, kdy máte mnoho teorií a podezření , ale nevíte vůbec nic . Knihu jsem přečetla jedním dechem.

jasmína
29.06.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, jen jsem měla tušení, jak to asi vyústí, a to mě krapet zklamalo, ale během dvou večerů přečteno, protože to mělo napětí, a to mám na těchto knihách ráda.

Akorát mě překvapovalo, jak Angela mluvila se svou mámou, a máma to nekomentovala, neumím si představit, že by mě jednou dcera oslovila "ty tlustá, blbá krávo", i když z ní šel vztek a zoufalství, tyto podobné věty byly v knize častěji....

Pavčule
29.06.2021 4 z 5

Už samotný název knihy říká naprosto všechno , takže pro mě bez většího překvapení . Ale četlo se to dobře , tedy jestli se to dá vzhledem k závažnosti tématu vůbec napsat .

zuzana2599
24.06.2021 5 z 5

Malá lhářka se četla téměř sama. Lehké čtení to zrovna není, i když se čte tak dobře a rychle. Psychologický, znepokojivý, atraktivní román s jistou dávkou napětí. Téma knihy je dnes velmi aktuální, co všechno může způsobit lež, křivé obvinění. Kde se skrývá pravda ? Každý z nás má své malé tajemství, svůj koutek duše, kam nikdo nevstupuje. Spoustu otázek a pochybností mě napadlo při čtení, bylo to zajímavé, ale i děsivé. Mít dceru s andělským jménem Angela s tak příšerným chováním, jen ta představa je hrozná. Konec byl pro mě překvapivý, ale ne nepředvídatelný.
Posílám paní autorce pět hvězdiček, čtení mě bavilo !

Kizuizi
18.06.2021 4 z 5

Hlavní téma knihy je velmi závažné a znepokojivé - sexuální zneužívání dětí. A Malá lhářka je hlavně příběh o pocitech, o nenávisti i lásce, o utrpení. Příběh ze života, který se, bohužel, někde určitě stal, někde teď probíhá, a co je neméně strašné, někde se jiště stane.
Kniha je velmi čtivá, skvělá psychologická sonda do životů postav Vás vtáhne a nepustí. Ale musím Vás varovat - není to oddechová kniha. S tímto závažným tématem ani nemůže být.

kikina28
11.06.2021 4 z 5

Tak tohle byla hra na nervy. Občas mě svrběly dlaně, jak se dvanáctiletá Angela chovala, byla opravdu "na facku", ale když šel člověk do hloubky, tak to vlastně bylo malé vystrašené děvče, které nevědělo, co dělat. Nick mi byl ze začátku sympatický, ale když se začal odhalovat jeho charakter... takového chlapa bych doma mít nechtěla. Každopádně je to velice dobře napsaný psychologický román a já po čtení brutálních detektivek, kterých mám doma spousty, takové knihy beru jako oddechovku.

alena1228
03.06.2021 5 z 5

Tuto knížku jsem zvládla přečíst za dva dny, velmi mě vtáhla do děje. Musím říci, že hlavní hrdinka Angela mě dost rozčilovala, její vulgarita a agresivita proti matce i ostatním lidem. Na konci jsem pochopila, proč v ní byla taková zloba. Kniha je velmi čtivá, hlavně od poloviny knihy. Chvílemi jsem věřila Nickovi, pak zase se mi zdálo, že by to mohlo být naopak. Konec jsem vůbec netušila ani nepředpokládala. Je zde dobře ukázáno, jak se společnost rychle nechá strhnout nepřímými důkazy a polopravdami. Nakonec pak rozloží nejen domnělého pachatele, ale i jeho užší i širší rodinu Kniha se mi četla dobře, postav bylo tak akorát, aby se s v nich čtenář neztrácel. Tento psychologický thriller ukazuje, jak nefunkční rodina dokáže ovlivnit charakter mladého člověka. Za mě plný počet hvězdiček a doporučuji.

jana3099
28.05.2021 5 z 5

Psychologický příběh, který by jistě nechtěl nikdo zažít, ať už z pozice Nicka a jeho rodiny, či Angely a její matky. Kniha se čte dobře, i když je to příběh smutný, ale pravda nakonec vyjde najevo ........

nada3314
27.05.2021 5 z 5

Nesmírně emoční psychologický román, který se i přes silné a nepříjemné téma skvěle čte. Celkem tři dny jsem strávila s touto knihou a při čtení jsem se přistihla, jak mám děj v hlavě a že nad ním stále přemýšlím. Ti z nás, kteří se s obviněním ze zneužívání nebo šikanou nikdy nesetkali, se těžko dokáží do postav vžít. Jsem strašně ráda, že nemám dceru ve stejném věku, asi by se mi to nečetlo vůbec lehko, už i tak jsem občas zuřila a používala vulgárnější slova. Ale když u mě kniha vyvolává takové emoce, tak to znamená, že je dobrá! Že si mě autorka získala.

Měla jsem to se sympatiemi k postavám jako na houpačce… chvíli jsem byla na straně 13ti leté Angely, bylo mi ji strašně líto, pak za pár stran dál jsem na ni byla strašně naštvaná…vzápětí se něco stalo nebo potvrdilo, tak jsem byla na straně učitele Nicka, a tak to šlo celý děj knihy – autorka si se mnou pěkně pohrála, až do samého konce jsem si neuměla vybrat komu fandit… Závěr pro mě nebyl předvídatelný nebo jsem si ho spíš nechtěla ani připustit!

Nejvíc mě na tom všem děsí, že se jedná o PŘÍBĚH, který se může stát každému z nás, který vůbec nešetří naše emoce, jsme zahnaní do kouta a není se jak bránit. Tak či tak z toho nikdy nevyjdeme jako vítěz! Do konce života jste poznamenán jednou „chybou“…

PŘÍBĚH, který si zaslouží být čten, i když to vůbec není čtení jednoduché…
V každém případě je román k velkému zamyšlení.

Ivuska.09
26.05.2021 3 z 5

Já z této knihy nejsem zklamaná. Zejména fanoušci rodinných dramat příběh určitě ocení. Sice pro mě závěr nebyl překvapením - odhadla jsem, kam se dějová linka bude ubírat. Ale je to tím, že mám prostě hodně načteno, jinak bych závěr nejspíš neodhadla. Nicméně rozhodně jsem se u čtení nenudila. Naopak bylo zajímavé sledovat, kolika lidem (a jakým způsobem) může jedno obvinění změnit život.

pavla.ba
24.05.2021 3 z 5

Musím se připojit k ostatním, podle anotace jsem se na knihu těšila, ale ve výsledku mě tolik nebavila, není to téma, co si chcete přečíst s kávou v nedělní odpoledne, navíc tato kniha konkrétně byla velmi nudná, nemastná neslaná.

Kočička911
24.05.2021 2 z 5

Tak to mě těžce nebavilo.
Hrozně se ti táhlo a dočetla jsem to jen aby se neřeklo.

Jinak teda mi děsně vadilo jak Angela mluvila se svou matkou.. říct matce ty tlustá blbá krávo, tak bych už jednu chytla přes hubu.

ArwenAragorn
23.05.2021 3 z 5

60%
"Znásilnění mladého člověka je tragické. V jedné chvíli ještě neví nic o světě, v druhé už ničemu nevěří."
Maya Angelou

Dobrý psychologický román o tom, jak jedno obvinění o sexuálním zneužívání zničí život mnoha lidem. Na konci pravda vyjde najevo.
Kdo má rád pozvolně plynoucí psychologická rodinná dramata, tomu se bude knížka líbit.