Malá čarodějnice

Malá čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353115/bmid_mala-carodejnice-653eacb7c715e.png 5 222 45

Malá čarodějnice je ještě mladá, je jí pouhých sto dvacet sedm let. Bydlí hluboko v lese na samotě s havranem Abraxasem, který umí mluvit. Moudrý havran je dobrým rádcem malé čarodějnice a snaží se na ni dohlížet, aby nevyváděla moc hloupostí, ale pokaždé ji neuhlídá. Co všechno se může stát, když někdo umí čarovat, si už přečtete v naší knížce, jejíž hrdinku jistě znáte z televizních večerníčků.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Die kleine Hexe , 1957

WendyWriter
07.08.2019 4 z 5

Knížka se moc dobře čte a je přímo nádherně ilustrovaná.

Sofinka_1
17.07.2019 5 z 5

Krásná kniha. Krásně ilustrovaná prostě nádhera

jindrich7442
25.04.2019 3 z 5

Četl jsem synovi před spaním. I když mi chvíli trvalo přivyknout strohým popisům a dialogům, ve směs je to hezká pohádka. Nemohu si ale pomoci, nesedělo mi pár detailů. Např. z pohádky Kuželkář, žena která mluví o tom, že chce být mrtvá a pod drnem... Pocity jako smutek a nešťastnost se dá určitě popsat lépe, než dvěma větami o smrti.

klara3838
15.03.2019 5 z 5

Krásná knížka, líbila se nám, doporučuji

Litocha
05.01.2019 3 z 5

Vizuální podobu miluji od dětství (ze samotného večerníčku jsem si ale moc nepamatovala), pan Smetana se tady opravdu vytáhl. Hlavní myšlenku příběhu oceňuji a konec je povedený, ale děj je na mě příliš epizodický (čekala jsem větší provázanost) a průběh jednotlivých příhod dost jednotvárný. Z Preusslerových knih u mě vede Čarodějův učeň, ale nějakou další ještě ráda zkusím.

Jessybelle
24.09.2018 5 z 5

Krásná kniha, se syny jsme si čtení vyloženě užívali… určitě se k ní brzy vrátíme.

Vincenzoci
11.09.2018 5 z 5

Čteno našemu malému prckovi. Klasika, není co víc dodat.

Damato
30.05.2018 5 z 5

Tahle milá knížečka spolu s filmem Čarodějnice z předměstí mě a mé malé vnučky inspirovala k pokusům a vaření úžasných bylinkových lektvarů, kdy jsme na dědovi zkoušely různé bylinkové čaje , jako "uzmenšovadla" a holky se tak naučily pít bylinky - a ráno spěchaly z postýlky rovnou za dědou , omrknout, jak funguje uzmenšovadlo nebo uzvětšovadlo.
Ještě tak toho havrana, toho bychom si s holkami moc přály, mně by připomínal , na co všechno jsem zapomněla a holky - ty mají svá specifická holčičí přání, které by jim havran určitě pomohl splnit. Té mladší, parádnici by splnil jít na ples s Popelkou a té starší, krom samých jedniček bez učení, by splnil její velikánské přání, které se však ani teoreticky ani prakticky bez pořádných kouzel prostě splnit nedá - mít staršího bráchu, se kterým by mohla dělat lumpárny...

jarki
10.03.2018 4 z 5

Výborné počteníčko

Tapeworm
23.12.2017 5 z 5

Moc milé pohádky a úžasné ilustrace, moc ráda jsem se vrátila do dětství.

Katulik86
06.11.2017 5 z 5

Krasne ilustrace,hezke pribehy a zaver uplne super! Pred spanim pro prcka parada

Majrek
12.10.2017 5 z 5

Nic naplat, dětskou knihu výrazně dotváří i ilustrace - text je dobrý, ale s obrázky od Z.Smetany je knížka teprve jedinečná...

tygřík2
19.09.2017 5 z 5

Tahle holčička s havranem, ti prostě nemaj chybu!!! Chce být dobrou čarodějnicí, ale zapomněli jí vysvětlit, co to znamená. Tak si to vyložila po svém. A přípodoteky Abraxase? Toho havrana bych mohla mít doma.
S nádhernými ilustracemi pana Smetany skvost.
Já i má dítka jsme se skvěle bavily.

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Můj oblíbený Večerníček, na který se ráda podívám i dnes. Knihu jsem objevila až později ale také se mi moc líbila.

michaela1992
22.06.2017 4 z 5

Jako malá jsem tuhle pohádku naprosto zbožňovala. Teď ji už předčítám dalším generacím. Krásné čtení, děti i dospělé zaujme, pobaví a neomrzí, navíc je i poučné.

Tynule
03.09.2016 3 z 5

Krásná knížka a krásná ilustrace. Někdy pro zlepšení nálady a odreagování od okolního světa neváhám vzít do ruky a s neteřemi si jí prohlížet.

Hanule_bambule
09.03.2015 5 z 5

Krásná dětská kniha. Malá čarodějnice, co má smůlu na průšvihy a její úžasný společník havran Abraxas...v podání audia Jiřiny Bohdalové je to prostě výtečná kombinace na zpříjemnění pondělka v práci :-)

Mergirus
27.04.2014

Četla jsem ji svému synovi. Oběma se nám moc líbila. Jako malá jsem sledovala tenhle večerníček, proto mi v hlavě zní hlas Jiřinky Bohdalové. Ale zapomněla jsem na konec, ten mě mile překvapil.

deedulka
24.08.2013 5 z 5

Už jako malá jsem měla ráda fantasy a čarodějnice v pohádkových knížkách. Malá čarodějnice je vtipná a přitom trochu tajemná kniha pro děti.

Arissenka
13.08.2013 5 z 5

Krásná knížka doprovázena hezkými a milými ilustracemi.Doporučuji.