Malá čarodějnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malá čarodějnice je ještě mladá, je jí pouhých sto dvacet sedm let. Bydlí hluboko v lese na samotě s havranem Abraxasem, který umí mluvit. Moudrý havran je dobrým rádcem malé čarodějnice a snaží se na ni dohlížet, aby nevyváděla moc hloupostí, ale pokaždé ji neuhlídá. Co všechno se může stát, když někdo umí čarovat, si už přečtete v naší knížce, jejíž hrdinku jistě znáte z televizních večerníčků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353115/mala-carodejnice-bKP-353115.jpg 4.5121
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)
Orig. název:

Die kleine Hexe (1961)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Malá čarodějnice

Přidat komentář
jindrich7442
25. dubna

Četl jsem synovi před spaním. I když mi chvíli trvalo přivyknout strohým popisům a dialogům, ve směs je to hezká pohádka. Nemohu si ale pomoci, nesedělo mi pár detailů. Např. z pohádky Kuželkář, žena která mluví o tom, že chce být mrtvá a pod drnem... Pocity jako smutek a nešťastnost se dá určitě popsat lépe, než dvěma větami o smrti.

klara3838
15. března

Krásná knížka, líbila se nám, doporučuji

Litocha
05. ledna

Vizuální podobu miluji od dětství (ze samotného večerníčku jsem si ale moc nepamatovala), pan Smetana se tady opravdu vytáhl. Hlavní myšlenku příběhu oceňuji a konec je povedený, ale děj je na mě příliš epizodický (čekala jsem větší provázanost) a průběh jednotlivých příhod dost jednotvárný. Z Preusslerových knih u mě vede Čarodějův učeň, ale nějakou další ještě ráda zkusím.

Jessybelle
24.09.2018

Krásná kniha, se syny jsme si čtení vyloženě užívali… určitě se k ní brzy vrátíme.

Vincenzoci
11.09.2018

Čteno našemu malému prckovi. Klasika, není co víc dodat.

Damato
30.05.2018

Tahle milá knížečka spolu s filmem Čarodějnice z předměstí mě a mé malé vnučky inspirovala k pokusům a vaření úžasných bylinkových lektvarů, kdy jsme na dědovi zkoušely různé bylinkové čaje , jako "uzmenšovadla" a holky se tak naučily pít bylinky - a ráno spěchaly z postýlky rovnou za dědou , omrknout, jak funguje uzmenšovadlo nebo uzvětšovadlo.
Ještě tak toho havrana, toho bychom si s holkami moc přály, mně by připomínal , na co všechno jsem zapomněla a holky - ty mají svá specifická holčičí přání, které by jim havran určitě pomohl splnit. Té mladší, parádnici by splnil jít na ples s Popelkou a té starší, krom samých jedniček bez učení, by splnil její velikánské přání, které se však ani teoreticky ani prakticky bez pořádných kouzel prostě splnit nedá - mít staršího bráchu, se kterým by mohla dělat lumpárny...

110022
25.05.2018

Tohle byla oblíbená knížka mých dcer, četly ji skoro pořád. Večerníček namluvený paní Bohdalovou naprosto milovaly.

jarki
10.03.2018

Výborné počteníčko