Malá čarodějnice

Malá čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26600/bmid_mala-carodejnice-653ea61ac4655.png 5 222 45

Kdo by neznal večerníčkové příběhy o malé čarodějnici, které je pouhých 127 let. Krásné ilustrace Zdeňka Smetany doprovází příběhy čarodějnice, která konala jen dobré skutky, aby mohla být přijata mezi velké čarodějnice. Jestli se jí to podařilo, se dozvíte v této knížce.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Die kleine Hexe , 1957

WendyWriter
07.08.2019 4 z 5

Knížka se moc dobře čte a je přímo nádherně ilustrovaná.

Sofinka_1
17.07.2019 5 z 5

Krásná kniha. Krásně ilustrovaná prostě nádhera

jindrich7442
25.04.2019 3 z 5

Četl jsem synovi před spaním. I když mi chvíli trvalo přivyknout strohým popisům a dialogům, ve směs je to hezká pohádka. Nemohu si ale pomoci, nesedělo mi pár detailů. Např. z pohádky Kuželkář, žena která mluví o tom, že chce být mrtvá a pod drnem... Pocity jako smutek a nešťastnost se dá určitě popsat lépe, než dvěma větami o smrti.

klara3838
15.03.2019 5 z 5

Krásná knížka, líbila se nám, doporučuji

Litocha
05.01.2019 3 z 5

Vizuální podobu miluji od dětství (ze samotného večerníčku jsem si ale moc nepamatovala), pan Smetana se tady opravdu vytáhl. Hlavní myšlenku příběhu oceňuji a konec je povedený, ale děj je na mě příliš epizodický (čekala jsem větší provázanost) a průběh jednotlivých příhod dost jednotvárný. Z Preusslerových knih u mě vede Čarodějův učeň, ale nějakou další ještě ráda zkusím.

Jessybelle
24.09.2018 5 z 5

Krásná kniha, se syny jsme si čtení vyloženě užívali… určitě se k ní brzy vrátíme.

Vincenzoci
11.09.2018 5 z 5

Čteno našemu malému prckovi. Klasika, není co víc dodat.

Damato
30.05.2018 5 z 5

Tahle milá knížečka spolu s filmem Čarodějnice z předměstí mě a mé malé vnučky inspirovala k pokusům a vaření úžasných bylinkových lektvarů, kdy jsme na dědovi zkoušely různé bylinkové čaje , jako "uzmenšovadla" a holky se tak naučily pít bylinky - a ráno spěchaly z postýlky rovnou za dědou , omrknout, jak funguje uzmenšovadlo nebo uzvětšovadlo.
Ještě tak toho havrana, toho bychom si s holkami moc přály, mně by připomínal , na co všechno jsem zapomněla a holky - ty mají svá specifická holčičí přání, které by jim havran určitě pomohl splnit. Té mladší, parádnici by splnil jít na ples s Popelkou a té starší, krom samých jedniček bez učení, by splnil její velikánské přání, které se však ani teoreticky ani prakticky bez pořádných kouzel prostě splnit nedá - mít staršího bráchu, se kterým by mohla dělat lumpárny...

jarki
10.03.2018 4 z 5

Výborné počteníčko

Tapeworm
23.12.2017 5 z 5

Moc milé pohádky a úžasné ilustrace, moc ráda jsem se vrátila do dětství.

Katulik86
06.11.2017 5 z 5

Krasne ilustrace,hezke pribehy a zaver uplne super! Pred spanim pro prcka parada

Majrek
12.10.2017 5 z 5

Nic naplat, dětskou knihu výrazně dotváří i ilustrace - text je dobrý, ale s obrázky od Z.Smetany je knížka teprve jedinečná...

tygřík2
19.09.2017 5 z 5

Tahle holčička s havranem, ti prostě nemaj chybu!!! Chce být dobrou čarodějnicí, ale zapomněli jí vysvětlit, co to znamená. Tak si to vyložila po svém. A přípodoteky Abraxase? Toho havrana bych mohla mít doma.
S nádhernými ilustracemi pana Smetany skvost.
Já i má dítka jsme se skvěle bavily.

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Můj oblíbený Večerníček, na který se ráda podívám i dnes. Knihu jsem objevila až později ale také se mi moc líbila.

michaela1992
22.06.2017 4 z 5

Jako malá jsem tuhle pohádku naprosto zbožňovala. Teď ji už předčítám dalším generacím. Krásné čtení, děti i dospělé zaujme, pobaví a neomrzí, navíc je i poučné.

Tynule
03.09.2016 3 z 5

Krásná knížka a krásná ilustrace. Někdy pro zlepšení nálady a odreagování od okolního světa neváhám vzít do ruky a s neteřemi si jí prohlížet.

Hanule_bambule
09.03.2015 5 z 5

Krásná dětská kniha. Malá čarodějnice, co má smůlu na průšvihy a její úžasný společník havran Abraxas...v podání audia Jiřiny Bohdalové je to prostě výtečná kombinace na zpříjemnění pondělka v práci :-)

Mergirus
27.04.2014

Četla jsem ji svému synovi. Oběma se nám moc líbila. Jako malá jsem sledovala tenhle večerníček, proto mi v hlavě zní hlas Jiřinky Bohdalové. Ale zapomněla jsem na konec, ten mě mile překvapil.

deedulka
24.08.2013 5 z 5

Už jako malá jsem měla ráda fantasy a čarodějnice v pohádkových knížkách. Malá čarodějnice je vtipná a přitom trochu tajemná kniha pro děti.

Arissenka
13.08.2013 5 z 5

Krásná knížka doprovázena hezkými a milými ilustracemi.Doporučuji.