Zlatá věž

Zlatá věž https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386089/bmid_zlata-vez-wDg-386089.jpg 4 178 29

Magisterium série

< 5. díl

Callum Hunt se již popáté vrací do magické podzemní školy, ale záhy zjišťuje, že nic není jako dřív. Magisterium sice s pomocí Calla a jeho přátel porazilo armádu chaosu, ale slavné vítězství si vybralo krutou daň. Zatímco někteří Calla oslavují jako hrdinu, který se v rozhodujícím okamžiku postavil na stranu dobra, mnozí v něm více než kdy dřív vidí převtělení temného černokněžníka, který si chce podrobit samu smrt a neštítí se k dosažení svých cílů využít nejčernější magie. Zatímco se mladý mág snaží najít své místo v kouzelnickém světě, odolat vábení temné strany i magie chaosu a znovu získat důvěru svých přátel a spolužáků, svět mágů se otřásá v základech pod náporem nové hrozby, se kterou si dokáže poradit jedině Makar. Tváří v tvář dosud největší výzvě Call musí zvolit, zda se jednou provždy přikloní k dobru a lidskosti nebo bude kráčet ve šlépějích Konstantina Maddena.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Golden Tower , 2018

luboskniha
10.08.2019 5 z 5

Poslední díl přečten a můžu říct, že mě kniha ani samotný děj nijak nepřekvapil. Celkově je celá série dobrá jako odpočinkové nenáročné čtení a jsem rád, že jsem jí mohl přečíst.Od autorek jsem přečetl už hodně knih a myslím si, že by se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Celou sérii doporučuji.

Paja_Reine
04.08.2019 5 z 5

Moje srdíčko zaplesalo. Zamilovala jsem se do této série, prožívala to všechno na můj vkus až moc, ale stálo to za to! Stálo to za to!
Má část, která je stále tak trochu dítě, se nemohla dočkat na to, až tuhle krásku budu držet v ruce.
A když ten okamžik konečně nadešel, štěstím jsem se málem zbláznila. Tak hezky to všechno skončilo... Má duše najde konečně klidu.

jaruva
24.07.2019 4 z 5

Po přečtení předchozího dílu jsem měla trošku strach, ale knížka mě příjemně překvapila. Děj byl předvídatelný, ale to mi nevadilo. Jsem ráda, že jsem sérii dočetla. Některé momenty by stály za rozvedení, zasloužily by si více prostoru.

JitulHa
20.07.2019 4 z 5

Závěr Magisteria je za mnou, musím tedy přiznat, že to konečné rozuzlení se dalo už nějakou tu chvíli poměrně dobře předvídat. Děj celkově v tomto díle směřuje prakticky jenom k událostem na samém konci a nic moc dalšího nepřináší. Přesto povedená série, jelikož mě zaujal jak svět, ve kterém se to vše odehrávalo, tak magie živlů a především postavy. Nicméně se stále nemohu ubránit pocitu, že se z tohohle námětu bývalo mohlo takzvaně vytřískat daleko větší a protáhlejší dílo.

luculi
27.06.2019 4 z 5

Odpočinkové nenáročné čtení na pouhých 200 stránkách, které dokážete slupnout za jedno odpoledne. Potěší, pobaví a ukrátí dlouhou chvíli :-)

Ivka14
25.06.2019 4 z 5

Bála jsem se závěrečného dílu, ale zbytečně. Opět kniha byla napínavá od začátku do konce. Celá takhle série patří mezi mé oblíbené.

hurikan123
20.06.2019 4 z 5

ty čtyři hvězdy jsou kvůli tomu, jak to bylo krátký. doufal jsem, že to bude kniha, alespoň 350 stránek, která mi to pěkně osvětlí, přečtu jí za tři dny a bude fakt dobrá. no jako děje je tam dost, ale je nasranej na 250 stránek. všiml jem si, že věci ohledně milostných vztahů se tam řešej jinak (ne na 20 stranách jak v nástrojích smrti), jde vidět, že to psala (cassandra clare) později. jinak některý pasáže byly víc suchý než by měly bejt, jiný zas míň suchý...

když už máte přečtenou Stříbrnou masku, přečtěte si to, ale jestli se vám s. maska nelíbila, nedoporučuju. a rozhodně bych nedoporučoval číst bez přečtení ostatních dílů.

Takže tak...

SarahRoyalAss
03.06.2019 3 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání, až jsem se spálila. Magisterium je má oblíbená série a hladově jsem čekala její završení. Bohužel musím říct, že ten konec byl uspěchaný, předvídatelný, HODNĚ dětský (i na to, že jsou to knihy pro děti) a neoriginální. Ano, byly zde momenty, které mi potěšily a byla jsem ráda, že mé malinké přání se vyplnilo. Ale převažovaly momenty PROČ? Série má slibný rozjezd, první 3 knihy jsou skvělé, pak to začně jít do kopru.

Sima2810
24.05.2019 3 z 5

Aj napriek tomu, že séria Magistérium patrí medzi knihy pre deti, som si sériu užila. Prvé diely boli super, ale posledný diel ma celkom sklamal. Koniec sa zdal byť urýchlený a predvídateľný. No aj tak sa mi táto séria páčila a odporúčam ju ako oddychové čítanie. Knihy sú kratučké, takže sa rýchlo čítajú.

magie pro dívky

Autoři knihy