Železná zkouška

Železná zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210036/bmid_magisterium-zelezna-zkouska-QIQ-210036.jpg 4 524 109

Magisterium série

Callum Hunt ví už odmalička, že pokud by se někdy zapletl s magií, znamenalo by to pro něj jediné – smrt. Jeho otec mu to ostatně nikdy nedovolí zapomenout. Když je Cal pozván k vstupním zkouškám do tajemné čarodějné školy jménem Magisterium, slíbí otci i sám sobě, že v testu dokonale propadne. Jenže Cal má naneštěstí magii v krvi, takže i přes veškerou snahu je spolu s dalšími dvěma žáky vybrán, aby studoval u největšího mága ze všech, mistra Rufuse. Cal zjišťuje, že magie je mnohem zábavnější, než si kdy uměl představit, a také skoro stejně tak nebezpečná. Ve škole si vedle nových přátel rychle udělá i nové nepřátele… Dvě nejlepší autorky současné fantasy pro mládež se spojily, aby napsaly nejúžasnější magické dobrodružství od dob Harry Pottera.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Iron Trial , 2014

Pakuna
26.07.2015 1 z 5

Autorky se asi hodně inspirovaly příběhem Harryho Pottera. Očekávala jsem více originality. Další díly nebudu vyhledávat.

Laurel
19.07.2015 5 z 5

Knížka mě chytla už od zařátku, konec plný nečekaných zvratů. Hlavní trojice mi přirostla k srdci. Těším se na další díl:3

Lumine
22.06.2015 5 z 5

Rozhodně moc pěkná knížka se skvělým potenciálem.

Rinoa18
15.06.2015 4 z 5

Slušný začátek série. Poměrně čtivé (včera večer rozečteno, dnes ráno dočteno :-)). Určitě zkusím i druhý díl.

katerinad
13.06.2015 3 z 5

Jsem z toho taková nerozhodná. Na začátku jsem měla trochu problém se začíst. Děj se mírně táhl, pak to začalo být lepší a přistihla jsem se, že v určité chvíli jsem byla u knihy napnutá jak kšandy. Myslím, že to má slušný základ, ale v dalším dílu by to chtělo něco víc akce.

Ivein249
10.06.2015 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila, nečekala jsem že tato kniha bude tak dobrá a čtivá (já jsem ji přečetla během dvou dnů). Rozhodně doporučuju všem a těším se na další díl.

Hanja
01.06.2015 4 z 5

Trochu mi to připomíná Harryho Pottera, ale to bude zřejmě s každou novou fantasy knihou o čarodějích. Nelze upřít, že spisovatalky inspiraci čerpaly i z Harryho. Kniha se dobře čte. Ze začátku jsem k této knize byla skeptická, ale zároveň zvědavá, proto jsem si ji nakonec přečetla. Jen mi přijde škoda, že nejakčnější kniha začíná být až ke konci... - snad záměr autorek, abyste si přečetli další díly.

Bulma
01.06.2015 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Nečekala jsem, že bude tak dobrá. :) Snadno se čte a příběh je opravdu zajímavý. Ani není dětinská, což jsem čekala, vzhledem k tomu že hlavním hrdinům je dvanáct let. Knížka je sice označena : Pro děti a mládež - ale podle mě rozhodně není pro děti. :D Mládež už ano, ale děti ne. :) Knížku rozhodně doporučuji. :)

kklepkaa
30.05.2015 3 z 5

Celkem slušně rozjetý začátek nové série. Příběh se četl pomalu sám a mně teď nezbývá než čekat na další díl...