Medzi svetlom a tieňom

Medzi svetlom a tieňom https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448471/bmid_magicky-expres-2-medzi-svetlom-a-ti-XLM-448471.jpg 4 33 8

Magický expres série

< 2. díl

Vlak poháňaný uhlím, parou... a mágiou! Vitajte v MAGICKOM EXPRESE! Flinn Nachtigallová je konečne oficiálnou študentkou tajomného internátneho vlaku Svetového expresu. Ťažko však dokáže uveriť, že by jedného dňa mohla zmeniť svet. Rovnako aj jej priatelia Pegs, Kasim a Fedor z toho majú zmiešané pocity. Lenže celý vlak sa zrazu ocitá v nebezpečenstve. Záhadný tieň robí na palube neplechu a maskovaní ľudia spôsobujú chaos a strach. Čo sa vlastne deje a dokážu to naši priatelia zastaviť?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

Zwischen Licht und Schatten , 2019

Lovehorses365
22.02.2024 5 z 5

Další díl!
Prosím!
Co nejdriiiiv!
Všichni dávejte pět hvězd a pokud to jde tak i víc a dělejte co nejlepsi komentáře!
To si tahle kniha zaslouží!
Ať má za chvilku 100%!!!!!!!!!!!

Jarmila97
29.09.2023 5 z 5

Tahle kniha byla stejně úžasná jako ta předešlá. Musím říct že tento příběh mě velmi zaujal. V hodně recenzích jsem se dočetla že je to jako Harry Potter ale mně to spíš přijde jako takový polární expres. Přijde mi že kniha má od každého něco ať už je to trochu romantiky nebo dětského v příběhu. Takže určitě knihu Můžu doporučit protože mě se velmi líbila a byla skvělá k tomu aby člověk utekl od reality a myslel taky na něco jiného než na haldu problémů

Roněnka
14.06.2023 5 z 5

Stejně úžasné jako první díl. Opravdu mě děsí, že se nedozvim jak celý ten příběh skončil dokud se nenaučim německy. Je to takový divný pocit. Cítím se bez pokračování taková prázdná a jakoby už žádná jiná kniha nemohla být dobrá. Nechápu jak ten poslední díl této úžasné trilogie mohli nepřeložit a nevydat v češtině.:-(

DK197
03.05.2023 4 z 5

E-KNIHA: Druhého dílu Magického expresu jsem se kvůli některým hodnocením trochu bála. Ale musím říct, že úplně zbytečně. Přesně jak jsem doufala, příběh pokračuje jako dobře rozjetý vlak. A za chvíli pochopíte, že v tomhle příběhu škola na kolejích nabízí sama o sobě víc než vyučování. Pořád se něco děje, magie a záhady jsou všudypřítomné, a do toho si naši hrdinové prochází pořádnou pubertou. Takže se nám vztahy trochu zašmodrchají a všechno to vyvrcholí tím, že škola je v pořádném ohrožení. Tohle pokračování se mi líbilo mnohem víc než první díl. A budu doufat, že i závěr trilogie u nás někdy vyjde.

Marthas
12.05.2021 3 z 5

3,4/5 Bohužel začátek knihy mne nijak moc nechytil, nemohu pominut, že se sem vetřel nechtěný činitel v podobě slova cool, které dost zmrazilo mé nadšení předchozím dílem ( do fantasy knih podle mne taková slova nepatří), pak mé zklamání pokračovalo dle mého nedostatkem akce a napětí a frustrace se stupňovala a konec toho už moc nezachránil, byl takový uspěchaný, snadný. Postava Flinn mi v některých pasážích přišla náhle dost natvrdlá, nemluvě, že si některé věci odporovali. 3 hvězdy za obálku, sloh - převedení, vůbec grafika jako minule a typografie tentokráte super. Řekla bych, že bohužel načrtnutý svět se vybarvuje, ale ne tak jak by se mi líbilo. Možné prostě je, že díl trpí nešvarem dílů druhých, tedy takové předpřipravení na vyvrcholení v závěrečném díle. Taky si autorka mohla dát víc práce s tím, aby se důležité indicie zakamuflovaly lépe a nebylo už v prostřed knihy jasné, kam to směřuje. Přesto se nedá říci, že bych si nechala ujít další díl, pokud tedy vyjde, přeci jen některé postavy mi přirostli k srdci a chci vědět jak skončí. Prostě, pokud se vám líbila jednička, snižte trochu svoje nároky a čtěte. Dávám do doporučených, protože tam mám vždy vše ze sérií, co u nás vyjde a lehce zvědavě vyhlížím poslední díl, v očekávání buď velkého průšvihu a zmařených nadějí nebo mě třeba autorka ještě překvapí a vybruslí z té šlamastiky s grácií.
Ps Jen tak naokraj komentář k životopisu: Zajímalo by mne, kdo je v dětství posedlý tím, aby chodil do internátu, kde ho navlečou jako klauna a který má víc pravidel než celá Dk.

Bublina999
27.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Super! Dlouho jsem se na to těšila, a nebyla jsem zklamaná. Kniha se dobře čte, nejlepší jsou postavy Flinn, Fedora, Kasima, Pegs ale i Katinky, i když se o ní jen mluví. Taky bych chtěla mít bratra jako je Fedor... Ale vlastně se v knize nic moc nového neděje. Flinn se snaží najít Jonteho a do cesty se jí plete madam Florettová. Alespoň už ho najde, a Florettovou porazí. Nápad Jonte-záporák se mi moc líbí. Všem doporučuji!!!

PanTydlitát
02.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Dechberoucí.
Tento svět si určitě zaslouží místo na těch nejvyšších příčkách! Jak ráda bych teď seděla v kodrcajicim vlaku, usrkávala cream sodu a pozorovala Kasima s tou jeho soškou, každý večer večeřívala různorodé polévky a sledovala krajinu za oknem...
Nemůžu se dočkat dalšího dílu, až se dozvíme, kdo je ona tajemná Asiatka bez jízdenky.

Orange8knihomol
05.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Konečně jsme se dočkali pokračování! Potom, co jsem dolouskala první díl, jehož konec zůstal otevřený, jsem samou zvědavostí nemohla vydržet na vydání druhého. (Alespoň, že mi čekání ukrátily jiné knihy vyčkávající hezky ve frontě, kdy už na ně konečně přijde řada. A že jich nebylo a není zrovna málo! :D) Každopádně Magický expres mě nikdy nezklame, jeho příběh je skvělý, ale ještě lepší je internátní škola na kolejích a všelijaké magickotechnologické vynálezy, jež jsou v knize vykresleny. Kupř. můžeme zmínit kousavé kliky, Humphryho lampu (mění zabarvení svého kouře podle nebezpečí: zlatá značí, že je všechno OK, černá upozorňuje, že se děje cosi nekalého), měnič počasí, našeptávací pero (a mnoho dalších věciček od Timothyho & Nickse), Garabiin teleskop (dokáže přetáčet čas), Poutníky (vybírají studenty pro Světový expres ze všech koutů světa), školní hymnu nebo skříňové portály. A samozřejmě mivlap, tedy mimovlakový překlad(ač), bez nějž by se studenti mezi sebou jen těžko domluvili. Velice se mi líbily zmínky o dalších školách - o Domě stínů (Domus Delectus s jeho Mrazivránami) a Vignyho akademii (jejími absolventy jsou taurinové). Za zmínku stojí také Severní mývalové, skupinka pořádně nafoukaných Pávů. Samotný děj je dobře zkonstruovaný, avšak i tady zůstává rozevřený, takže pak máte chuť sáhnout po pokračování, které žel dosud není. Finn, Fedor, Pegs i Kasim jsou úžasní, dodávají příběhu smysl, bez nich by to určitě nebylo ono. Z mé strany rozhodně DOPORUČUJI! Když už sami nemůžeme studovat v Bradavicích, nebo v jiné magické škole, jako např. ve Světovém expresu, prožijme alespoň úlomky života jiných, kterým štěstí více přálo...