Magda

Magda, třináctiletá dívka, osamělá mezi dospělými sourozenci a zaměstnanými rodiči, se na výletě seznámí s dětským kolektivem, se kterým prožije spoustu dobrodružných příhod.

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63847/magda-63847.jpg 4.176
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
1. vydání originálu:1963
Počet stran:89
Jazyk vydání:český
Ilustrace/foto:Kamil Lhoták
Autor obálky:Kamil Lhoták
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
Náklad:25 000 ks

Kniha Magda

TaJiná

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Knížku jsem objevila ve vyřazených v knihovně a po přečtení jsem nechápala, jak ji tam někdo mohl dát. Miluju retro, takže jsem se na chvíli stala Magdou a prozkoumavala s ní jejich dům (na podobný se naši dívali než jsme se nastěhovali do našeho současného), líbilo se mi, že mela hlavni představitelka kratší vlasy, dávalo to něco do děje. A zaručeně nejlepší je dobrodružství do chaty. I když jsem občas nechápala, jak mohla být takové dřevo. Knížku jsem četla někdy ve 13, provázela mě mým introvertním, samotářským dospíváním, a i teď, po 10 letech si ji občas ráda přečtu a zavzpomínám na staré časy.

Magda2448
12.12.2018

Četla jsem jako holka

čtenářka067
06.10.2018

supeeeeer

SSTknihy
14.08.2018

Díky hned třem příběhům si čtenář užije Magdu od malé holky po skoro dospělou slečnu a může s ní prožívat radosti i strasti dospívání. Každá rodina má něco a každý se s tím musí naučit nějak bojovat. Helena Šmahelová svým hrdinkám opravdu rozumí a píše hezky čtivě, což se potvrdilo i tentokrát.

Viola.Bunková
20.08.2017

Tuto knihu právě čtu, viděla jsem tu komentáře o tom, jestli by dnešní mládež tato kniha bavila. Je také otázka, jakou část mládeže. Například já (je mi třináct let) jsem s Magdou naprosto spokojená. Jsem už u posledních stran téhle knížky a to mě mrzí, četla bych ráda i dál. Nejvíce se mi líbila část o prázdninách, knihu Dva roky prázdnin mám také ráda. Ale nejvíce jsem se s Magdou poznala ve chvíli, kdy se dozví o tom, že je kocourek mrtvý. Mně samotné na podzim umřela nejmilejší kočka, tudíž jsem Magdu chápala. Velmi doporučuji všem lidem, nejvíce mladým kočkomilkám!

Jessica007
15.06.2017

Knihu jsem četla jako -náctiletá a moc se mi líbila. Moc hezký dívčí román. Jak by se líbila dnešním mladým dívkám, to je otázka.. Ale tehdy - tehdy byla pro mě současná.

medvedice3
07.03.2017

Až teď jsem si uvědomila tu sociální rovinu - starší otec, starší matka - otec čtyřicátník, matka plus minus 36 let - v době napsání knihy ne věc zcela běžná...

Znedla
07.02.2017

Kniha mne velmi zaujala. Magdy mi bylo docela líto, protože žila sama ve světě dospělých. Starší sourozenci, kteří mají jiného otce a jiné zájmy, rodiče, kteří upřednostňují práci a teta, která chce mít už svůj klid...
Někdo tu psal, že ho Magda rozčilovala, mě spíš rozčilovala její matka - lékařka, která kromě toho, že na ní neměla čas a jen velmi zřídka si zatopila ve svém pokoji, tak jí neustále hulila pod nosem - ale musím být upřímná, v té době, to tak nějak bylo normální.
Prázdninové dobrodružství na řece, "podle Verna" bylo napínavé a vlastně i docela zvláštní v tom, jak nakonec dopadlo přátelství všech dětí, ale tak je to opravdu i v životě.
Nevím, zda by se kniha líbila dnešním náctiletým, pro které byla ve své době napsána, je to spíš taková nostalgie pro starší ročníky :-).