Vražedná lhůta

Vražedná lhůta https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395523/bmid_vrazedna-lhuta-7m9-395523.jpg 4 487 166

Maarten S. Sneijder série

Pokud během 48 hodin zjistíte, proč jsem tu ženu unesl, zůstane naživu. Pokud ne, zemře. Tímto poselstvím začíná perverzní hra sériového vraha. Nechává své oběti vyhladovět, utopit v inkoustu nebo je zaživa zalije do betonu. Mnichovská komisařka Sabine Nemezová hledá nějaké vysvětlení, motiv. Poté co začne spolupracovat s nizozemským kolegou, objeví alespoň východisko: pachateli slouží jako strašlivá inspirace stará dětská kniha – a ta skrývá ještě spoustu dalších nápadů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesfrist , 2013

astra3
04.04.2019 5 z 5

Tak to se mi líbilo, i když to bylo děsivé. Byly zajímavé 2 linky jedna s velmi specifickým vyšetřovatelem a druhá s psychoteraupetkou. Doufám, že vyjdou další knihy tohoto autora.

axspevak
15.03.2019 2 z 5

Libila se mi zapletka a celkove namet. Ale nelibilo se mi to,jak to bylo napsane. Pro me to nebylo napinave,vedela jsem vzdy dopredu,co se stane. Z komisaru nekoho neco napadlo a hned ta prvni varianta byla spravna,to mi neprijde jako realny obrazek toho,jak vypada vysetrovani. Prislo mi to psane jako podle osnovy.Jako by si autor napsal presne body a jen se jich drzel a moc neodbocoval.Vybrala jsem si tu knizku podle obalu a par dobrych recenzi zde, ale za ne zatim jedna z nejslabsich za posledni dobu.

petaSk
12.03.2019 3 z 5

Vražedná je lhůta pro toho, kdo musí odhalit důvod, proč mu unesli blízkou osobu.

Nůžky a krev na obalu slibují krvavé čtení. Brutální scény nevyhledávám a před knihou jsem měla respekt. Kniha je ale krvavější na povrchu než uvnitř. Málokdy jsme přímo svědky brutálních scén, většinou až vidíme, jak se kdesi naleznou mrtvoly a pár větami se shrne, co se jim stalo. Nejsilnější scéna je na začátku knihy a pak na konci, takové Dokonalé stopy od Helen Fields byly brutálnější.

Vražedná lhůta je mírně nadprůměrný thriller, který více štěká, než kouše. Její největší síla pro mě tkvěla v první polovině a v obsažených flashbacích, které odhalovaly, proč se všechna ta vražedná hrůza děje. Bohužel autor nešel na dřeň a moc ze slibované brutality se nedočkáme. V knize se hraje na jistotu a obsahuje z thrillerů to nejlíbivější. Krom zajímavého zrození vraha v ní nenajdeme nic, díky čemuž by vyčnívala.

AndreaOn
06.03.2019 5 z 5

Dočteno jedním dechem..uuuuf...to byla jízda....napívané od samého začátku až do posledních stránek. I když je vrah znám v celku brzy, tak to vůbec neztratilo na napětí a atratkivnosti knihy...budu mít teď zase problém najít něco, co to přebije...

lenuskav
16.02.2019 2 z 5

Původně jsem čekala něco na způsob Cartera a Bryndzy.. po 100 stránkách sem přemýšlela,jestli dočíst nebo odložit.. zvítězila zvědavost tak sem dočetla. A řekla bych, že sem se tím připravila o jinou knížku,co by se mi líbila daleko víc.

Lenny.Wolf
10.02.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda od začátku až do konce!
Párkrát se mi stalo, že přestávám dýchat, jak některé scény prožívám. Je trochu předčasné toto říkat, když je teprve únor, ale tohle byla nejlepší krimi kniha, co jsem letos četla!

detektivní a krimi romány thrillery rakouská literatura

Andreas Gruber
rakouská, 1968