Vražedná lhůta

Vražedná lhůta https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395523/bmid_vrazedna-lhuta-7m9-395523.jpg 4 487 166

Maarten S. Sneijder série

Pokud během 48 hodin zjistíte, proč jsem tu ženu unesl, zůstane naživu. Pokud ne, zemře. Tímto poselstvím začíná perverzní hra sériového vraha. Nechává své oběti vyhladovět, utopit v inkoustu nebo je zaživa zalije do betonu. Mnichovská komisařka Sabine Nemezová hledá nějaké vysvětlení, motiv. Poté co začne spolupracovat s nizozemským kolegou, objeví alespoň východisko: pachateli slouží jako strašlivá inspirace stará dětská kniha – a ta skrývá ještě spoustu dalších nápadů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesfrist , 2013

DericCaster
02.11.2021 5 z 5

No rekněme, že autor vsadil na klasiku. Vyšinutý sériový vrah - svérázný, podivínský vyšetřovatel - mladá, nezapadající policistka - pár zvratů a odhalení. Ale nemohu popřít, že vše tak nějak do sebe zapadá, dobře se čte a knížka se těžko odkládá. Co víc od knížky chtít...

biki
10.09.2021 5 z 5

Musím přiznat, že tento úvodní díl se mi četl o něco hůř než díl následující, který jsem ale omylem přečetla jako první. Jak jsem již kdysi uvedla, opravdu nemám ráda jakékoli vědecké obory s předponou psycho-, a proto jsem se psychoterapeutickými kapitolami prokousávala poněkud obtížněji. Je ale fakt, že pro celkové pojetí knihy byly důležité, i když se mi zdá, že děj v těchto místech trochu ztrácel spád.
(osobní poznámka: ale taky mě tyto kapitoly opětovně utvrdily v mém velmi skeptickém názoru na ony psychovědy).
V každém případě se opět jedná o rafinovaný, brilantně vystavěný příběh s dvojicí vyšetřovatelů, kteří se vzájemně dobře doplňují a které si nelze nezamilovat. Další díl, který je avizován na příští rok, si určitě nenechám ujít.

jprst
21.08.2021 5 z 5

Poutavý a patřičně napínavý příběh, ústřední dvojice se autorovi povedla, hlavní vyšetřovatel je sice dost neuvěřitelný, ale právě jeho postava dává příběhu tu správnou šťávu a láká k přečtení na jeden zátah.

L.Helena
22.07.2021 5 z 5

Nabubřelý, arogantní a sebestředný detektiv mi byl zpočátku silně nesympatický. Postupně, jak jsem se o něm dozvídala další a další podrobnosti, mě však jeho postava začínala čím dál tím víc bavit.

Případ hodně zajímavý, způsoby provádění vražd ovšem dost nechutné. Je až s podivem, že ona dětská knížka, coby inspirace k jejich provedení, skutečně existuje. Byla jsem na ni tak zvědavá, že jsem si ji vypůjčila v knihovně a přečetla.

Těším se na další díly a současně se omlouvám Maarenu S. Sneijderovi, že jsem nedokázala svůj komentář shrnout do tří vět :-)

kofola33
18.07.2021 5 z 5

Ja jsem spokojena. Po delsi dobe jiny autor nez seversky nebo britsky a prijemne prekvapeni , mam dalsiho oblibeneho autora.
Veverka a Maarten S. Sneijder jsou skvela dvojka a ja se nemuzu dockat dalsiho dilu.

Dashik
07.06.2021 5 z 5

Tento typ thrillerů mám hodně ráda. Četlo se mi to moc dobře a těším se na další díl.

moudivlacek
05.05.2021 5 z 5

Na první pohled psychopat jak vyšitý, ale je to opravdu tak? Od první chvíle jsem tušila, že to nebude tak jednoduché. A byť nikdy nebudu souhlasit tak, jak koná takováto osoba, musím na druhou stranu říct, že jen málokdo je od narození zrůdou. Vyšetřovatelka Sabine a specialista Sneijder jsou velice rozdílní, byť mají za čas stejný cíl. A je to tak, jak říká se v knize (není to doslova) - Svět je místo, kde občas pravidla nefungují, a proto nedokážeme odhadnout, jak se co bude vyvíjet a dít. Je to prostě život. A tak i kladní i záporní hrdinové jsou nuceni se podívat na svůj život ze všech stran.
Autor mě zaujal i jeho příběh, ráda si přečtu další knihu. Doporučuji.

jefff
27.04.2021 4 z 5

Zprvu mi kniha úplně neseděla, respektive příliš strohý sloh rakouského spisovatele. Ale postupem času se mi zalíbili vykreslené postavy a napětí je opravdu struhující. Sneijder nakonec zaujal, ačkoliv některé jeho libůstky mi přijdou takové málo uvěřitelné, ale budiž. Uvidíme co rozsudek.

TerezaaBaarova
26.03.2021 5 z 5

Psychopatický masový vrahy já ráda.
Zvláštně pak i ujetý vyšetřovatele. A Sneijder má ještě něco navíc!
Kniha měla grády, napětí, brutalitu, krev, psycho a byl to masakr!
Bezkonkurenčně nejlepší kniha, thriller, detektivka, co chcete číst!

Avila
06.03.2021 5 z 5

Zpětně jsem se dostala k přečtení prvního dílu této série. A musím říct že za mě je to stejně super čtení jako díl druhý.....
Skvěle vymyšlená zápletka, napínavé od začátku až do konce. V závěru knihy jsem byla velmi ráda že se Dusty dostal v pořádku k paničce. A už se těším až se objeví třetí díl... Dvojice Maarten S. Sneijder a Sabina Nemezová mě opravdu baví.

Evka27
25.02.2021 5 z 5

Takže zase jednou povedený thriller, přečteno za dva dny.

Šárka88
11.02.2021 5 z 5

Za mě výborné čtení, napínavé až do konce. Knihu jsem našla náhodně na databázi a musím říct, že přečtení stalo za to. Jdu na druhý díl. Konečně se dějí i hrůzné případy v Rakousku i v Německu, než neustále v USA a Anglii. I ČR se zapojila jako země dealerů kokainu :-D a ztracených turistů. Moc doporučuji.

MarianP
01.02.2021 5 z 5

Veľké prekvapenie, perfektná kniha presne podľa môjho gusta, plná pátrania, sériového vraha a symatických postáv (hlavne Maarten Snejder, pardon Maarten S. Snejder :) ). Silno odporúčam !

Vlcice72
30.01.2021 5 z 5

Čtivé krimi odehrávající se v nezvyklém prostředí Německa a Rakouska. Určitě si přečtu i další díl. Za mne doporučuji.

twiggynka
29.01.2021 5 z 5

Kniha mě bavila, příběh byl napínavý, některé věci byly předvídatelné, ale celkově se mi kniha i postavy v ní líbili. No je pravda, že na můj vkus tam bylo hodně ustřihnutých prstů, ale to k tomuhle žánru patří. Těším se na další knihu.

Blanka29
13.01.2021 5 z 5

Muzou nase zazitky a vychova ovlivnit nas zivot?
ANO
Kniha byla ctiva, nemela hlucha mista, kdo ma rad tento zanr tak urcite doporucuji :)
Jen takovy dotaz, proc skoro ve vsech nemeckych filmech a knihach, Cesi vystupuji bud jako clenove mafie nebo drogovi dealeri :)
Kdyz vezmu v potaz i knihu Jezipetr tak me dost zarazi, ze je pro deti od tri let!!!

Trustty
07.01.2021 4 z 5

Příjemné počtení.

INCOGNITOREADER
05.01.2021 5 z 5

Thriller z Rakouska a Německa je pro mě změna oproti UK nebo USA a není to vůbec na škodu. Máme tady příběh docela dost velkého pošuka, který své oběti nejen zabijí, ale doslova je i perverzně mučí. Použiji jen to co je v Prologu a to, že unese ženu a celou ji zalije betonem, ale tak, aby měla obličej venku a on ji mohl udržovat při životě ještě nějakou dobu. Zní vám to zvráceně? To je teprve Prolog! Potom co takhle někoho unese zavolá někomu blízkému a ten dostane možnost uhodnout koho unesl a proč a když se to podaří tak unesený bude žít. Máme tu dva vyšetřovatele Sabinu a Maartena. Je to docela zajímavá dvojice a zajímá mě jak to bude s nimi v dalších dílech. Jediná výtka by byla k pár chybám v překladu (např. Mickey Maus místo Mickey Mouse) . Moc se mi kniha líbila a už dlouho jsem něco takového neudělal. Jdu číst hned druhý díl.

alzbeta4963
01.12.2020 3 z 5

Za mě trošku zklamání. Po přečtení spousty dobrých recenzí jsem čekala pecku a to se bohužel nestalo. Chybělo mi tam závěrečné překvapení a odhalení zločince. Skoro od začátku to je víceméně jasné.

Janík511
14.10.2020 4 z 5

Rozhodně zajímavá kniha plná napětí. Hlavní vyšetřovatel mi přišel těžko uvěřitelný a navíc kouří trávu! Tohle bych teda nečekala. Přece jenom na plný počet mi něco málo chybělo. Ovšem ráda si časem přečtu pokračování.

detektivní a krimi romány thrillery rakouská literatura

Andreas Gruber
rakouská, 1968